• Welcome to Forum Astronomskog Magazina. Please login or sign up.
 

Koamos - kao deo zivog bica?

Started by SUPERHEROJ, February 18, 2009, 06:16:34 pm

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Kizza

Nisam znao da su stvorene "mini Crne Rupe u labaratoriji koje su odmah isparile " pa te molim da mi daš sajt gde bih to pročitao.
Što se tiče Svemira, jesmo saznali MNOGO ali za njegovu Veličinu , oblik,svrhu čini mi se da nismo a voleo bih da jesmo .
Ja sam ga puno čekao a evo odkako je Habl u orbiti naučnici,a obećavali su mnogo,traže jos JAČE i JAČE teleskope ne bi li videli rub Svemira ali...
Ne branim tezu SUPERHEROJA ali mene muči i buni postojanje VAKUMA, jer mora biti da je u nečemu?Moje poimanje PRAZNOG PROSTORA ne prihvata neku drugu teoriju.Sem ako to nije neki oblik(frekvenvencija) TAMNE MATERIJE  ???
Ako Ljudski život teče nepovratno kao reka,šta nas čeka u Okeanu?

SUPERHEROJ

Quote from: Obersturmfuehrer on March 04, 2009, 08:55:40 am
Quote from: SUPERHEROJ on February 28, 2009, 10:22:11 pm
Mislis li da je zivo bice "ono" sto trosi kiseonik? I zasto?


A sta ti mislis, sta je "zivo bice", pa Svemir shvatas kao deo zivog bica?
Pojam zivota smo odredili MI LJUDI, i zato tako tako ograniceno gledamo na pojam "zivo bice", a u svemiru se desavaju "zivoti" koji ne lice mnogo na nama poznat zivot [zvezda se radja i umire, pa cak i  sam svemir se "rodio" iz VP-a i sigurno ce jednog dana zavrsiti svoje postojanje] samo sto mi na  to gledamo skroz ....ma sta znam, jednostavno je nemoguce da smo mi samo nusprodukt nekakvih slucajnih desavanja u vasioni,  a opet ako gledas matematicki onda nista nije slucajno i sve ima svoj red. Kao sto se u nasim organizmima desavaju zivoti [celije se radjaju i umiru] tako isto i postoje razni kosmosi [krvotok, mozak, pluca, koza pa i zeludac] koji cine jedan veliki univerzum a to smo mi. Eto nesto tako , mozda da mozda ne, ja ne tvrdim smelo gore navedeno ali me interesuje sta Vi mislite o tome? Zar nije to veca mogucnost nego teorija VP koja ima mnogo nedostataka? Pa da bi nesto [kosmos] postojalo treba mu prostor, a da ne pricamo o vremenu koje mu  treba da opstane u necemu, jer neke nase celije u nama zive samo tren, kao sto u kosmickom vremenu zivi neka  zvezda [ koja usput trosi O2]. I na kraju od istih smo atoma sastavljeni i MI i svaka zvezda, pa zasto ne moze da se kaze da je ista deo necega zivog?

Inace na ovom forumu "lobisti" protiv ovakvih razmisljanja dosta vremena provode u posmatranju i citanju literature koja je naravno jako zanimljiva ali malo samo neka razmisle o ovoj mogucnosti, naci ce velike slicnosti izmedju coveka i kosmosa.

CERN - sto nije uspelo ono sto je trebalo? Pa zato sto je nemoguce jer izvan vazduha ne postoji vazduh, izvan vode ne postoji voda.... pa tako ni izvan kosmosa ne moze ni kosmos da postoji.

P.S Budite "nezni"  sa  kritikama na ovo razmisljanje

Predrag

Sve se vrti oko necega!
Elektroni oko jezgra, sateliti oko planeta, planete oko zvezda, zvezde oko centra neke galeksije, galaksije oko nekakvih crnih rupa u svom jatu itd.
Mozda je i Suncev sistem neki atom ugljenika u necijem periodnom sistemu! 8)
"Somewhere, something incredible is waiting to be known." - Carl Sagan

Kizza

Ma ko zna ovo u CERNU moze biti zanimljivo?Mada kolko mi je poznato manje od KVARKA nema ali sve je moguce!
Neka pozure gubim strpljenje  >:(
Ako Ljudski život teče nepovratno kao reka,šta nas čeka u Okeanu?

r2d2

March 05, 2009, 11:01:50 pm #34 Last Edit: March 05, 2009, 11:24:21 pm by r2d2
QuoteP.S Budite "nezni"  sa  kritikama na ovo razmisljanje


Istina je ovo sto kazes za zivot: Mi ljudi smo odredili nas pojam sta je zivot.Cenim hrabar i iskren sud. Ipak molim te, da bi lepo apsorvirali kakav je to ljudski sud da se eksperimentalno zamislimo nad sledecim:
U mojoj kuci postoji stolica. Ja sada sedim na njoj. Kada odem iz te sobe da li stolica stvarno i dalje ostaje stolica (da li ona postoji i kada ja nisam tu)? To je odnekud "iscupano" iz filozofije Kanta.
Posle dugo razmisljanja dosao sam do zakljucka da stolica ne postoji kada ja nisam tu. Zasto?
Pa objektivno kada nisam tu to je obicno parce drveta(ili gvozdja svejedno) koje stoji na tom mestu. Zbir molekula celuloze hemijski postojano zarobljeno zemljinom gravitacijom ali bez neke specijalne vaznosti. Pojava bilo kog ljudskog bica daje mentalno-prakticni smisao stolici:to je moja stolica, lepo mi je da sedim nas njoj. Znaci stolica jeste stolica zato sto joj ja dajem smisao, tacnije nasa mentalna asocijacija za stolicu odgovara tom brdu molekula celuloze.

Sustina ljudke spoznaje drugacijeg zivota upravo dejstvuje kroz ovakvu misao. Nemoguce je coveku odrediti sta je to zivot van ljudskog iskustva.
Isto je kao i sa vanzemaljcima. Mozda postoje, mozda ne ali za sada necu da se bakcem budalastinama dok se ne dokaze suprotno, ne zato sto sam lenj nego zato sto je to mlacenje prazne slame u ovom besmislenom trenutku za tu ideju.

Kizza

Hajde da sacekamo "KEPLERA" to jest svemirski teleskop koji ce uskoro lansirati Ameri!Zanimljivo je to sto ima ogromnu kameru jacine 95 pixela a
posmatrace oko 100 000 Zvezda koje su slicne nasem Suncu,opet traze slicnosti sa nama i mislim da grese,i to u sazvedjima Lire i Labuda.
Ako Ljudski život teče nepovratno kao reka,šta nas čeka u Okeanu?

bear

Quote from: SUPERHEROJ on March 05, 2009, 07:48:02 pm
Pojam zivota smo odredili MI LJUDI, i zato tako tako ograniceno gledamo na pojam "zivo bice", a u svemiru se desavaju "zivoti" koji ne lice mnogo na nama poznat zivot [zvezda se radja i umire, pa cak i  sam svemir se "rodio" iz VP-a i sigurno ce jednog dana zavrsiti svoje postojanje] samo sto mi na  to gledamo skroz ....


To su samo sinonimi za neke pojave za koje mi mislimo da imaju neku analogiju sa nasom okolinom. Zvezde se ne radjaju, to je fraza a ne bioloska pojava.

Quotema sta znam, jednostavno je nemoguce da smo mi samo nusprodukt nekakvih slucajnih desavanja u vasioni, 


Zasto je jednostavno nemoguce ? Ono, nije 'filing' ? :)

Quotea opet ako gledas matematicki onda nista nije slucajno i sve ima svoj red.


Osim teorije haosa. :D

QuoteZar nije to veca mogucnost nego teorija VP koja ima mnogo nedostataka?


Nista u poredjenju sa nista je nista (crva nije ni bilo).

QuotePa da bi nesto [kosmos] postojalo treba mu prostor,


Nije to tako jednostavno, nase shvatanje prostora je vrlo ograniceno (cak ni Euklidski ne uspevamo uvek da savladamo :)

QuoteI na kraju od istih smo atoma sastavljeni i MI i svaka zvezda, pa zasto ne moze da se kaze da je ista deo necega zivog?


Ako te neko zabetonira u blok cementa, to ne znaci da je taj blok cementa ziv, iako si ti od tog momenta tehnicki njegov deo.

QuoteInace na ovom forumu "lobisti" protiv ovakvih razmisljanja dosta vremena provode u posmatranju i citanju literature koja je naravno jako zanimljiva ali malo samo neka razmisle o ovoj mogucnosti, naci ce velike slicnosti izmedju coveka i kosmosa.


Nema lobista protiv razmisljanja, samo protiv proizvoljnih zakljucaka :) A vidim ogromne slicnost i izmedju vostane figure i coveka po kojoj je napravljena, a sta to govori o 'zivotu' ili osobinama vostane figure ? Prirodno je da covek osmatranja i zakljucke iz jedne oblasti primenjuje na drugoj, ali to ne znaci da sve analogije i sva pravila vaze pod svim uslovima - zato nam je potrebna i empirijska nauka da nam potvrdi/opovrgne ideje i zapazanja, da ne kazem teorije.



CERN - sto nije uspelo ono sto je trebalo? Pa zato sto je nemoguce jer izvan vazduha ne postoji vazduh, izvan vode ne postoji voda.... pa tako ni izvan kosmosa ne moze ni kosmos da postoji.

P.S Budite "nezni"  sa  kritikama na ovo razmisljanje
[/quote]

Obersturmfuehrer

Quote from: SUPERHEROJ on March 05, 2009, 07:48:02 pm
Pojam zivota smo odredili MI LJUDI, i zato tako tako ograniceno gledamo na pojam "zivo bice", a u svemiru se desavaju "zivoti" koji ne lice mnogo na nama poznat zivot [zvezda se radja i umire, pa cak i  sam svemir se "rodio" iz VP-a i sigurno ce jednog dana zavrsiti svoje postojanje] samo sto mi na  to gledamo skroz ....


Stoji, naravno, ali ako hoces da razmisljas na ovu temu, neophodno je da postavis neke parametre koje ces posmatrati da bi detektovao da li je nesto zivot ili ne. U suprotnom ces da tapkas u mraku i neces izvuci nikakav zaljucak - cak ni netacan.


Quote from: SUPERHEROJ on March 05, 2009, 07:48:02 pm
Kao sto se u nasim organizmima desavaju zivoti [celije se radjaju i umiru] tako isto i postoje razni kosmosi [krvotok, mozak, pluca, koza pa i zeludac] koji cine jedan veliki univerzum a to smo mi.


Dobro, znaci ipak cemo da posmatramo ovozemaljsku definiciju zivota? :)



Quote from: SUPERHEROJ on March 05, 2009, 07:48:02 pm
I na kraju od istih smo atoma sastavljeni i MI i svaka zvezda, pa zasto ne moze da se kaze da je ista deo necega zivog?


Pa sad, jeste deo zivog, ali da li je zivo, to je drugo pitanje....


Quote from: SUPERHEROJ on March 05, 2009, 07:48:02 pm
CERN - sto nije uspelo ono sto je trebalo? Pa zato sto je nemoguce jer izvan vazduha ne postoji vazduh, izvan vode ne postoji voda.... pa tako ni izvan kosmosa ne moze ni kosmos da postoji.


Nije mi bas jasno sta si hteo da kazes....LHC je crk'o, pa ga popravljaju, pa ce uspeti to sto je trebalo :)
Uostalom, slicne stvari su se vec radile, i bez vazduha van vazduha i vode van vode....

SUPERHEROJ

jeste stolica zato sto joj ja dajem smisao, tacnije nasa


Ti joj dajes smisao zato sto ona postoji zbog tebe! Pa ne mislis valjda da i kosmos  postoji zbog tebe t.j. nas? Valjda je on postao pre nas kao i mi pre stolice?  Samim tim kosmos [deo zivog bica] nama daje smisao kao sto ti dajes smisao gomili molekula tamo neke stolice.

necu da se bakcem budalastinama dok se ne dokaze suprotno


Ne moras da se bakces sa necim [budalastinama] dok ne bude dokazano, ali reci mi molim te sta je to sto je dokazano a da Ti jos uvek ne znas ? Sve "dokazane" price [VP, Tamna energija i materija....] su odavno ispricane i stvarno ne znam sta moze da se doda na to?


Nije mi bas jasno sta si hteo da kazes....LHC je crk'o, pa ga popravljaju, pa ce uspeti to sto je trebalo



Hteo sam da kazem da su naucnici LHC pokusali da obmanu javnost sa pricom da masina neispravna, jer su naisli na nesto neocekivano [ne znam sta] sto ne mogu da objave u javnost. Najavljujuci eksperiment[e]  toliko toliko bitan za covecanstvo [a i sire] pa da se desi da curi neki gas??????? Pa moze li neko da zamisli da kupi Rols rojs  kome ce da curi ulje ili da mu pusta ventil na pneumatiku??


Kizza

Što se tiče LHC a voleo bih da vidim odakle je iscureo Vodonik  i šta zvaničnici iz CERNA kažu kada će ga ponovo pokrenuti  ???
Biće zanimljivo ako KEPLER otkrije planete slične našoj Zemlji.Da li će to nešto promeniti o našem poimanju života  ???

Ako Ljudski život teče nepovratno kao reka,šta nas čeka u Okeanu?

SUPERHEROJ

Ma sta ti je Kizzo, zar stvarno mislis da je postojala bilo kakva mogucnost da je iscureo neki element?  Pa to je previse ozbiljan projekat da bi takva situacija mogla da se dogodi!!!

Kizza

Zvuči neverovatno da se desi takav propust (čini mi se prvi zabeležen slučaj) ipak je radio 33 sekunde ali ko zna............ :o
Ako Ljudski život teče nepovratno kao reka,šta nas čeka u Okeanu?

NShappy

Superheroju, bojim se da ovakvim stavom možeš doživeti samo da budeš banovan.

Što se CERN-a tiče, nije to šporet koji se proizvodi serijski u milionima komada pa se sve isproba i sredi pre početka proizvodenje. Ovde je i prototip i gotov "proizvod" jedna te ista mašina. Biće tu još jako mnogo problema u radu dok sve ne uštimaju da radi kako je predviđeno.

NShappy

Quote from: SUPERHEROJ on March 07, 2009, 06:05:59 pm
...Sve "dokazane" price [VP, Tamna energija i materija....] su odavno ispricane i stvarno ne znam sta moze da se doda na to?


A???

bear

Quote from: NShappy on March 07, 2009, 08:30:19 pm
A???


Hoce da kaze da su te teorije sve deo masonske zavere da se ne sazna da smo mi neka varijanta krvnih zrnaca u telu supervaseljenskog stvora i posto je LHC pokazao za 33 sec nesto sto to otkriva, sabotirali su projekat. Ili nesto u tom smislu, tako sam ga bar ja shvatio :)