• Welcome to Forum Astronomskog Magazina. Please login or sign up.
 

Letenka 2010

Started by milan, May 20, 2010, 10:08:58 am

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

marino

o da! :)
slazem se s ovim prijedlogom...mozda da se zaista koristi "forum-diskusika" uz nekoliko slajdova "predavaca" to je interaktivnije i mozda bolje za cijelu publiku koja dolazi na letenku
m
Vidulini Observatory

kruska

kad je termin za slikanje da zakasnim?
Quote from: Sasa on June 27, 2010, 02:32:55 am
Quote from: GENESIS on June 25, 2010, 10:49:42 pm
Ova fotografija je od ranije



Uploaded with ImageShack.us


Ova slika je, čini mi se, od pretprošle godine. Prošle nas je bilo malo više.

A koliko će biti ove godine? To se ne zna. U svakom slučaju Jurij Stare je najavio dolazak. Očekujemo još nekoliko njegovih i naših prijatelja iz Slovenije.
Ove godine prvi put dolaze Slovaci - i to sa dobrom opremom i nekim do sada nečuvenim predavanjima. Astronomi praktičari će biti oduševljeni.
Atila prvo javio da ne može da dođe, a onda da ipak može. Kuc, kuc, da ne ureknemo, očekujemo ga.
Danica putuje u Australiju - neće doći :(
Itd. ovih dana dajemo pregled gostiju.
Izgleda da će osnovna tema kampa biti:
Savremene komunikacije, socijalne mreže, Internet itd. i ASTRONOMIJA!


Sasa

U početku je to bio zadnji dan pred odlazak. Sada je kada ima nauviše ljudi na nekom programu, pa onda.

mmilan

Quote from: Sasa on June 27, 2010, 02:47:46 am
Pa ja se nadam da će Milan ipak doći makar na 1 dan.


Jedan teleporter na relaciji Letenka - Trst bio bi baš korisna spravica :)
http://www.svetnauke.org/
Great people talk about ideas, average people talk about things, and small people talk about wine - Fran Lebowitz

Sasa

Šta? Ne ideš u Trst?!

milan

Ja sam ovde http://www.astronomija.co.rs/kontakt/12-kontakt/2-astronomski-magazin.html rekao da cu doci sa cetvoricom i zamolio da mi odgovore ako je moj zahtev stigao.Da li sam rezervisao mesta i da li mogu da dodjem na letenku.Molio bih da mi na pitanje odgovore organizatori letenke i da racuna nas cetvoricu iako mu nije stigao mejl od mene a moja mejl adresa je milan.lmilan.lazic@gmail.com i da li je stigao moj mejl.
HARWIX panarett 8x30
254/1200 Draco Flex Dobsonian
Dvogled TS 10x50 Le

sale11472

Ček malo kako organizatori da znaju da li ti možeš da dođeš na Letenku ???
Ako možeš dođi, dobrodošao i ti i ta četvorica sa tobom (i još koliko ih bude) ako ne možeš ........šteta je potpuno tvoja.
Kakva mesta misliš da rezervišeš ??? Za šator .... to se deli po principu "ko pre devojci...", treba ti šator (ni sa time ne i trebalo da bude problema).... mesto za teleskop? Pa livada je poprilično široka... Možda ti treba kabl za napajanje montaže kamera i ostale opreme.... i to jee obično rešeno na zadovoljavajući nači ali ipak ponesi pokoji kabl rezerve....


OK šali na stranu, imam utisak da si stekao pogrešnu predstavu o Letenki. Tamo su svi dobrodošli ukoliko poštuju (malobrrojna) pravila lepog ponašanja i naravno što nas je više to bolje. Prijavljivanje se obavlja kada dođeš na kamp, dobiješ i ID karticu. Rezervacije bilo čega su poprilično besmislene pošto to nije hotel sa ***** , a mesta u šatorima uvek ima (mada je po brojnim iskustvima dovljna i vreća za san pod zvezdama) jedino ako hoćeš smeštaj u paviljonu (ako ga uopšte bude) to bi trebalo da najaviš i dobro je najaviti se za prevoz od NS do Letenke ako nemaš svoj.... prevoz je bitan ali običnose obezbedi autobus do kampa a za paviljon.... ma ko je još lud da po toj vrućini spava u paviljonu ???

Valjda se sad razumemo :)
Po(t)pis:
TS 10x50 LE dvogled ;)
70/900 refraktor
180/950 ogledalo u izradi
Nova Igracka Celestron MiniMak 70 --- bio na snizenju jako povoljan pa nisam odoleo ;D
Ostalo ne smem od sramote da stavim na spisak dok ne završim ;D

Sasa

OK, Sale je sve lepo objasnio.

Dakle, ima 2 vrste prijave. Prva je ova, preko maila ili eto preko foruma i ona postoji samo da bismo približno znali koliko ljudi možemo da očekujemo i da li im treba prevoz od NS do L.

Druga i prava prijava je na Letenki. Tamo to ide automatski i nema šta puno da se objašnjava. Popuni se formular, dobije Id kartica, plati kotizacija...

Fruška gora je široka oko 80 km i uvek se nađe mosto za po još jedan šator.

Milane, samo dođite!

kocha

Milane redovno pratim forum i već sam tebe i tvoje prijatelje pribeležio... Vidimo se na Letenci.

Sasa

Postoji načelan dogovor da na L. stigne pokretni planetarijum iz Beograda.

Izgleda da na Letenki ima komaraca. Do sada ih nikad nije bilo i nadamo se da će se taj deo Fruške gore uskoro prskati. Koča kaže da radi na tom problemu.

Priprema se poseban SF program

Ovih dana više, mnogo više o svemu u vezi kampa.

cola

Ja dolazim :)
Povescu jos nekoliko ljudi sa ast. seminara ...
Vidimo se ;)
SW 150/750 BD NEQ3; 50/600
colinaastronomija.wordpress.com

Sasa


Daphne

Evo i ja da se najavim :)
Uspeću da dođem na Letenku ali nažalost samo na jedno veče (15-16.07).
Nekako sam se organizovala sa pripremama za put jer sam shvatila da ne mogu da odem za Australiju a da se ne pozdravim sa prijateljima astro-kamperima!
Vidimo se!

kocha

Da i ja najavim: Kuhinja će raditi s tim da se gotova jela (kuvana, ketering) dopremaju na Letenku, pa ko želi može da se prijavi.

kocha

ručak 3 evra sa salatom i hlebom...