• Welcome to Forum Astronomskog Magazina. Please login or sign up.
 

AK Letenka 2012

Started by sale11472, July 02, 2012, 01:00:39 pm

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

sale11472

Dakle jeste bilo vetrovito, ali je bilo dobro.
Sve više, sve većih teleskopa ima na livadi ;D
Mene lično pomalo žulja činjenica da je sve više astrofografa, doduše tu su sveže  snage:
Milan je sledeće godine obavezan i na MM i na AKL (mora da sudi ;D )
sasmir će sledeći put morati da se takmiči šteta da onakvu mašinu pozajmljuje drugima za takmičenje....
Bilo je još svežih snaga....
Yagodinac nas je na kratko posetio ali je odmah, da parafraziram Radana, uvideo šta najveća korist kad je Letenka u pitanju, pa se nadam da će uskoro kompletirati svoju opremu..
Kruska nam je nešto brzo pobegao.....
Falili su još mnogi ali ko god da ne dođe Letenka će uvek biti astronomski događaj sezone u ovom delu Evrope
Toliko za sada nešto više za dan dva na sajtu AM.
Po(t)pis:
TS 10x50 LE dvogled ;)
70/900 refraktor
180/950 ogledalo u izradi
Nova Igracka Celestron MiniMak 70 --- bio na snizenju jako povoljan pa nisam odoleo ;D
Ostalo ne smem od sramote da stavim na spisak dok ne završim ;D

Vladimir

Ja i i ako sam bio samo na jednu noc (subota) i mislim da je bila najgora jer je vetar bas duvao utisak je fanstastican tako da sledece godine dolazim opet 100%

Gugi

Sve, sve je bilo dobro organizirano ove godine na Letenci i baš mi je drago da se sreo puno starih drugara :-) Naravno da ne želim da iduće godine Letenka prođe bez mene. Prilično sam oduševljen dobson teleskopima 300/1500mm i od večeras sam počeo planirati kupovinu takvog jednoga. Do tada ću se zabavljati svojim "zmajem" 200/1000mm (kojeg planiram prodati zbog kupovine spomenutog većeg). Dobra je stvar na Letenci da su ljudi izuzetno druželjubivi i da ti dopuštaju da diraš njihovu opremu :-) Zaista sam zahvalan svima koji su me uputili svojim savjetima u prednosti tih većih teleskopa, u moć određenih okulara (hiperion 6mm ako se ne varam)...Radanov Ethos me opet ostavio bez daha zbog njegovih 100 stepeni vidnog polja. Zaboravih je li ethos 15 mm ili nešto drugo, podsjetite me. Well, imam još puno dojmova koje želim spomenuti ali najbolje to u izvještaju sa fotkama, recimo već sutra!

Sasa

Kamp se definitivno potvrdio kao odlično mesto za dobar astronomski doživljaj. Bilo je izvrsnih predavača, odlične opreme, prijatnih ljudi. Mnogo smo čuli, naučili.


mravic

Meni je takodje bilo divno. Bio sam sa kompletnom porodicom, sreo dobre drugove i saradnike, ponesto naucio, ponekoga usrecio, lepo iskupao na obližnjem jezeru i malo naspavao. (neki mi nece verovati na poslednjem).
www.univerzumad.com
Astronomsko opservatorija Night Hawk

Dandy


kruska

ja sam bio u cetvrtak kao uvodno vece u AK 2012 koji je bio sve nego uvodno vece
po livadi je prodefilovalo ljudi ko na "terazijama" u bgd
ja nisam izgubio tronozac kao neki ;D ali jesam sraf za kolimaciju (kojeg sam tek ujutru nasao)
pa je rezultat isti (nikakve su, tj. nema astro slika)
imao sam ozbiljnu nameru da dodjem u subotu ali su mi dosli nenajavljeni gosti koje nisam mogao da nateram da idu na frusku goru  (a lepo sam im govorio da nisam tu prosli vikend zbog letenke)
nije bilo komaraca, nije bilo hladno, ma fenomenalno je bilo

sale11472

Quote from: Gugi on July 22, 2012, 10:59:58 pm
Zaboravih je li ethos 15 mm ili nešto drugo, podsjetite me.


Ethos je od 13mm a Hyperion od 13 ;D

Quote from: Sasa on July 23, 2012, 01:23:54 am
Kamp se definitivno potvrdio kao odlično mesto za dobar astronomski doživljaj. Bilo je izvrsnih predavača, odlične opreme, prijatnih ljudi. Mnogo smo čuli, naučili.


A gde su slike na sajtu ???

Quote from: kruska on July 23, 2012, 01:16:09 pm
imao sam ozbiljnu nameru da dodjem u subotu ...


Nije problem što nisi došao u subotu, nisi trebaoni da odlaziš (mislim kad si već pronašao šraf ;D )
Po(t)pis:
TS 10x50 LE dvogled ;)
70/900 refraktor
180/950 ogledalo u izradi
Nova Igracka Celestron MiniMak 70 --- bio na snizenju jako povoljan pa nisam odoleo ;D
Ostalo ne smem od sramote da stavim na spisak dok ne završim ;D

Gugi

Pa Sale, nije i hiperion od 13mm nego je manji, mislim da je 6mm. Uglavnom, jako mi se sviđa i želim isti nabaviti pa moram točno znati je li od 66 mm bio. Hajde, sjeti se. Ne znam po onom mraku ni kome je pripadao taj hiperion (mislim da je od vlasnika bijelog dobsona 300/1500mm), znam samo da se odličnim pokazao.

sasmir

Markov(Gile MS) je Hiperion od 8 mm i bio je cesto na belom dobsonu , a moj planetary od 6 mm nije imao sta da trazi pored pomenutog. Mada su se pokazali i siroko ugaoni gold line od 15 mm i celestron od 25 mm. A od Milana sam naucio prednosti 32 mm plossla. Predivno druzenje, lep kamp. Nadam se da sledece godine dolazim sa mojim klincima.
Njutn SW300/1500 na Dobson montazi.Apohromat refraktor Orion ED80/600 na EQ3 Ra/Dec motori.Canon EOS 550D18-55,55-250.TS 10x50LE,TS 20x80 triplet na paralelogramu i Praktica Diana 8x56.Gold line 6,9,15,20.Planetary6, celestron25,GSO Plossl32,Barlow2x;2,5x

gile.ms

Da, hiperion 8mm je moj, a pošto mi je teleskop uglavnom bio zauzet fotkanjem okular je pravio ture :) čak i ovakve: ;D



A što se samog kampa tiče, zaista nemam reči... organizacija za svaku pohvalu, atmosfera prijateljska, ma sve je bilo sjajno!
Trebalo bi bar dvaput nedeljno da se ovako okupljamo ;D
SkyWatcher 150/750 EQ3, TS 10x50, TS 20x80, Star Adventurer, EOS 550d<br />----------------------------<br />Truly, Madly, Deeply

Sekula

Ne znam kakav je kamp bio proteklih godina osim prošle, tako da ne mogu da uporedjujem i merim. Ali mi se čini da je definitivno kamp bio bolji nego lani.  Organizacija je bila na vrhunskom nivou, predavanja takodje, skup učesnika jako dobar i nadasve pozitivan, prijateljski. Nije bilo nikakvog paradiranja, razmetanja opremom i "znanjem", već naprotiv, uvek ste mogli da čujete dobar savet, mišljenje i reči pohvale. Sve u svemu, jedno jako dobro mesto sa još pozitivnijim ljudima.

Ovom prilikom želim javno da se zahvalim organizatorima kampa: Saši, Koči i njegovoj ekipi, Mrdji, Urošu i svima onima koji su dali svoj veliki doprinos da svima nama i gostima i predavačima, pa i onima koji su se slučajno možda tu zadesili, kamp bude jedna jako lepa i draga istorijska činjenica u životu. THNX!  :)
| SW newtn 200/1000 | SW NEQ6 Synscan goto | Logitech Quickam Pro 3000 | Canon EOS 550d | Baader astrosolar filter |  SW Black Diamond ED 80/600 | Flattener korektor SW 0.85 | Lacerta MGEN autoguider | Nikon action ex 10x50 cf binocular |

sale11472

Quote from: Gugi on July 23, 2012, 10:04:54 pm
Pa Sale, nije i hiperion od 13mm nego je manji, mislim da je 6mm.


Ma kao što su već rekli 8mm ali kad prstići trče sami po tastaturi....;D

Quote from: gile.ms on July 24, 2012, 12:41:06 am
Trebalo bi bar dvaput nedeljno da se ovako okupljamo ;D


Jeste, prvo se okupimo na tri dana pa onda na četiri i tako svake nedelje ;D
Po(t)pis:
TS 10x50 LE dvogled ;)
70/900 refraktor
180/950 ogledalo u izradi
Nova Igracka Celestron MiniMak 70 --- bio na snizenju jako povoljan pa nisam odoleo ;D
Ostalo ne smem od sramote da stavim na spisak dok ne završim ;D

spadej

Bilo mi je tesko sto nisam mogao da dodjem. A sad mi je jos teze. Meni Letenka dodje k'o put na Mars. AKo propustim priliku za ovogodisnje lansiranje moram da cekam sledece 2 godine.


Yagodinac