• Welcome to Forum Astronomskog Magazina. Please login or sign up.
 

Predavanja u Kolarcu - kritika!

Started by Skyw@lker, February 26, 2006, 11:39:56 pm

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Skyw@lker

Posle zaista fenomenalnog i izvanrednog predavanja uvaznog prof. Filipovica, krenuo sam na jos neka predavanja koja se organizuju na Kolarcu, a naravno u vezi astronomije i bio jakooo razocaran! Pre svega uz svo duzno postovanje, predavaci su drzali predavanja jako suvoparno i bez nekog odredenog reda sa veoma losom dikcijom sto me je navelo da se duboko zamislim i jos jednom zamislim o tome gde se mi nalazimo i koliko jos toga mora da se uradi i promeni sustnski da bi neke stvari (a ovde govorim o astronomiji) bile bolje. Jos na kraju samo da dodam da je sala bila puna "penzosa" koji, da me izvinete uzasno "smrde", (znam da je kriza i nema se para ali 30din kosta obican sapun, pa ako moze da dodje do Kolarca moze valjda i da se opere!) i uz duzno postovanje prema starijim osobama, Kolarac nije staracki dom, pa da se u njemu okupljaju stari ljudi koje sumnjam bilo sta od predavanja na kojima sam bio zaista interesuje (na jednom predavanju je jedan dedica zahrkao naglas!!!). Pri tome dok su penzosi "hrkali" i spavali u stolicama, mladici i devojke koji su dosli i koje je jako interesovala doticna tema su morali da stoje celo predavanje. Ja prvi ustajem u prevozu starijim osobama, jako postujem starije ljude jer znam da cu i ja jednog dana biti na njihovom mestu, ali ovo je stvarno bila agonija... Ovo sam morao da podelim sa vama narode, ne zelim nikoga da uvredim, samo iznosim realno vidjenje stvari i negativne utiske koje sam doziveo.  :shock:
"Covek zivi u konacnom svetu, ali njegova masta ne."

SrdjanP

Quote from: "Skyw@lker"Posle zaista fenomenalnog i izvanrednog predavanja uvaznog prof. Filipovica, krenuo sam na jos neka predavanja koja se organizuju na Kolarcu, a naravno u vezi astronomije i bio jakooo razocaran! Pre svega uz svo duzno postovanje, predavaci su drzali predavanja jako suvoparno i bez nekog odredenog reda sa veoma losom dikcijom sto me je navelo da se duboko zamislim i jos jednom zamislim o tome gde se mi nalazimo i koliko jos toga mora da se uradi i promeni sustnski da bi neke stvari (a ovde govorim o astronomiji) bile bolje. Jos na kraju samo da dodam da je sala bila puna "penzosa" koji, da me izvinete uzasno "smrde", (znam da je kriza i nema se para ali 30din kosta obican sapun, pa ako moze da dodje do Kolarca moze valjda i da se opere!) i uz duzno postovanje prema starijim osobama, Kolarac nije staracki dom, pa da se u njemu okupljaju stari ljudi koje sumnjam bilo sta od predavanja na kojima sam bio zaista interesuje (na jednom predavanju je jedan dedica zahrkao naglas!!!). Pri tome dok su penzosi "hrkali" i spavali u stolicama, mladici i devojke koji su dosli i koje je jako interesovala doticna tema su morali da stoje celo predavanje. Ja prvi ustajem u prevozu starijim osobama, jako postujem starije ljude jer znam da cu i ja jednog dana biti na njihovom mestu, ali ovo je stvarno bila agonija... Ovo sam morao da podelim sa vama narode, ne zelim nikoga da uvredim, samo iznosim realno vidjenje stvari i negativne utiske koje sam doziveo.  :shock:


Zanimljiv komentar, nema sta.  :)

GENESIS

Predavanja u Narodnom Univerzitetu "Kolarac" su podjednako posvecena i onom koji radi u Higijeni i onom koji vozi besna kola. Ne snose krivicu ni Narodni Univerzitet a ni predavaci sto se tesko zivi. Kod mene komsije rano ustaju i ceprkaju po kontejnerima za smece da bi pokupili stari hleb i odecu. Tesko se zivi. Penzije su male a deca su nezaposlena. Kad plate troskove za komunalije ne ostane im ni za lekove. A vecina ih ima 3-4 dijagnoze.
Tvoje kritike su upucene na pogresnu adresu. Obrati se politicarima koji su doveli ljude u tako bedan polozaj.

Srdacan pozdrav

Sasa

Ja nisam bio na tim predavanjima, ali sad mi je jasno zasto je g. Totorovic, urednik programa Kolarca, nakon predavanja prof. Filipovica
napisao ovakvo pismo

"Zaista mislim da je predavanje  bilo dobro (ja sam laik kada je u pitanju astronomija, pa se ne bih upustao u ocenu strucnosti), ali moram da Vam kazem da je prof. Filipovic bio odlican. Nije cest slucaj, ili je to sasvim, sasvim retko, da "nasi-domaci" predavaci uloze toliko energije i volje u jedno predavanje. Obicno je to otaljavanje ili jedna anemicna, ravna prica."

eyej

Ljudi..mozda nisam kompetentan da pricam o tome, ali mislim da nije toliko tesko napraviti zanimljivo predavanje! Pa dovoljno je da auditorijum uvidi entuzijazam i zelju predavaca da tu energiju podeli sa ostalima u sali! Kod prof.Filipovica se to moglo osetiti! A za ove ostale..kapiram da je situacija upravo onakva kako su je prokomentarisali Skywalker i pomenuti gospodin urednik programa Kolarca! Sta da se radi..tako je - kako je!

GENESIS

Ima u ovoj drzavi jos dobrih profesora. Nije profesor Filipovic jedini kome treba doci na predavanje.

GENESIS

Izgleda da je dosta forumasa bilo na predavanju prof. Filipovica.
Sledeci put se javite unapred pa da odemo posle predavanja na
jedno pice.

Sta pijete ?
Kombuhu ?

Srdacan pozdrav  :roll:

Skyw@lker

E moze, ja sam za!  :D

Inace ja sam ovom prilikom iskritikovao i politicare i sve koji su doveli do ovakve situacije. Zaista tuzno...
"Covek zivi u konacnom svetu, ali njegova masta ne."

Maxscope

Interesuje me da li je Filipovic bio placen za to predavanje?
A isto tako da li su i svi ti domaci predavaci placeni za svoja predavanja?

Skyw@lker

Cisto sumnjam. Ma i da jesu i da nisu, mislim da ipak treba da se na lep nacin izbace iz sale ljudi koji ometaju predavanje ma kakvo ono bilo. Ne interesuje me da li su za to odgovorni politicari, ovi ili oni, ipak Kolarac je jedno ugledno i uvazeno mesto i iako je otvoreno za sve, zna se jedna opsta kultura i ponasanje na javnom mestu. (necu opet da navodim hrkanje koje sam cuo i jos neke neprijatnosti...)
"Covek zivi u konacnom svetu, ali njegova masta ne."

Sasa

Mislim da predavaci, bar ovi iz nauke, retko kad dobiju neki honorar za predavanje.

Filipovic nije bio placen. O tome se nije ni razmisljalo.

GENESIS

Hteo sam da preporucim svima da se mobilni telefoni iskljuce pre pocetka predavanja. Evo sta se desilo na predavanju u planetarijumu.

U planetarijumu kada neko susne to se cuje po celoj prostoriji.
Mozete misliti kako odjekuje kada neko pomeri stolicu.

Jednom starijem gospodinu zvoni telefon prvi put , pa onda zvoni drugi put i napokon zvoni treci put (treca sreca) i gospodin se doseti da to mozda zvoni njegov telefon u cegeru. Uzme telefon i umesto da ga iskljuci javi se kao tiho : "Ne mogu sada da razgovaram na predavanju sam". To njegovo tiho slusaju predavac i svi posetioci posto odjekuje. Posto sagovornik ovog starijeg gospodina ne cuje dobro , ovaj nas sa predavanja povisi glas "NE MOGU SADA DA RAZGOVARAM NA PREDAVANJU SAM !!!" . To je tako odjeknulo da smo se valjali od smeha narednih 20 minuta. Ovo je cist primer nepostovanja predavaca i publike.

Molim Vas jos jednom da pre svakog predavanja iskljucite mobilne telefone.

Srdacan pozdrav  :roll:

Skyw@lker

Tako je, malo mesta za kulturu.  :)
"Covek zivi u konacnom svetu, ali njegova masta ne."

Maxscope

Quote from: "Sasa"Mislim da predavaci, bar ovi iz nauke, retko kad dobiju neki honorar za predavanje.

Filipovic nije bio placen. O tome se nije ni razmisljalo.


Pa ako nisu placeni onda ne treba ni cuditi niti im zamerati zasto su njihova predavanja jedna "ravna, anemicna prica".
Svaki predavac bi morao biti placen i onda bi sigurno ulozio vise energije u svoje predavanje.
I Filipovic bi bio anemican kada bi stalno predavao a da ga niko ne plati za taj trud.

Skyw@lker

Ok, ali ako je samo novac glavna motivacija (a valjda znamo da nije) onda stvarno treba da se zapitamo kuda ide ovaj svet.
"Covek zivi u konacnom svetu, ali njegova masta ne."