• Welcome to Forum Astronomskog Magazina. Please login or sign up.
 

Predavanja u Kolarcu - kritika!

Started by Skyw@lker, February 26, 2006, 11:39:56 pm

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

charlie

Rad u Rudjeru se nije vise sveo na entuzijazam (radimo da bi narodu bilo lepo i da narod uziva u astronomiji bla, bla) vec radimo jer dobijamo platu. Rudjer je postao firma u kome se cak i ne trude da pravdaju svoje postojanje, bas zahvaljujuci pravim entuzijastima. Isti pospesuju nerad smatrajuci da je dobro i ovo sto imamo. Verovali vi ili ne tamo ima toliko mogucnosti koje oni propustaju da coveku dodje da zaplace od muke. Idealan argument dao je mravic sa zaradom od skola. Pa gde su njihova posmatranja sa kule tokom pomracenja?! Mislite li da su se strecali oko oluje dok je trajalo pomracenje?! Od tuge nisu znali sta ce.    :wink:
Pa oni misle da su super! Tragedija! Kada odete tamo pitace vas da li imate neki predlog, da li bi nesto menjali, sta vam se svidja. I nista ne menjaju.
Pa samo je pitanje vremena kada ce vlasti u Beogradu da se zapitaju sta oni rade. Mislite li da lovatori nisu bacili oko na onu lokaciju!?
Pa ajmo malo o Vasioni!!! Usudi li se iko da kaze nesto lepo o tom caspoisu a da se ne vrati u doba "kada je bio popularan" (ako je ikada).
Pljujem, priznajem, jer dosta je cutanja. Oni se na to i vade. A da kao pojedinac im to sve objasnjavam, samo ce mi se smejati. Doduse, cekam i dobar trenutak.
Ne zelim da se svadjam i sa kim sa ovog foruma. Drago mi je sto ste mi dozvolili da ovo stavim na videlo.

Skyw@lker

Ok, ne zelim da se svadjam ni sa kim. Mozda sam malo preterao kada sam rekao da su "fenomenalna", ali su ineteresantnija od onih u Kolarcu. Ako se uzme u obzir da se ne placa ulaz i da su zamisljena kao pocetni kurs iz astronomije. Charlie, shvatam tvoj gnev, ali mislim da malo preterujes, jednostavno kada se pomocu stapa i kanapa trudis da nesto bude bolje onda nemoj to kuditi, bar ne tako ostro. Ja sam isao u planetarijum kao klinac kada su prikazivana predavanja sa slajdovima, a danas su preko laptopa i projektora sto je ipak mali pomak, a i informacije su "svezije"  :wink:. A predavaci su skroz cool i sto je najvaznije nisu dosadna predavanja.
U potpunosti se slazem sa onim sto je gore rekao Gucic - AM je zaista zakon. Ljudi u nasoj zemlji zaista malo ulazu u astronomiju, a glavni krivac su novac koji nikako da se nadje i ulozi u nesto pametno. Mislim da svi koji se trude, bilo sporije ili brze, a imaju isti cilj nisu za tako ostru kritiku.
Ustvari, nisam ja sam adekvatan da sudim, ima dosta misljenja, a nadam se da ce ono pravo preovladati - vreme ce pokazati.   :(
"Covek zivi u konacnom svetu, ali njegova masta ne."

Joca

Quote from: "GENESIS"Ajde Joco,

Spremi lepo to predavanje.

Pa neka ti je sa srecom  :wink:


fala fala - evo sad sam na pola 'Introduction to astrobiology', pa ondak jos jedan doktorat + jedan izvestaj Esine radne grupe iz 2005, i ja sam spreman

Skyw@lker

Ej Joco mozda sam te i ja slusao u jesenjem kursu, mada nemam pojma ko je ko! Mislim da stalno menjaju predavace, bio je jedan mali celavi sa naocarama lik koji je najveci car - mislim predavanja su mu tako ineteresanta da su ljudi odusevljeni!  :D
Uz duzno postovanje ostalim predavacima koji su takodje skroz ok. U svakom slucaju mozda opet dodjem i ovih dana, na jesenji kurs...
"Covek zivi u konacnom svetu, ali njegova masta ne."

charlie

:)
Izvinite na pesimizmu. Samo, nemojte da propustite priliku kada vas Otas (celavi sa naocarima  8) ) pita sta bi uveli kao novo ili promenili u Rudjeru. Ja vas molim da mu raspalite sve u facu. On je super i nece se naljutiti vec samo vas zabrinuto pogledati. Bice zabrinut jer on ne uvidja da on sam ne moze da drzi rejtin u Rudjeru. Sto ih vise grdimo valjda cemo izmamiti ovakvu reakciju -> :oops: . Nemaju i nece oni da odu. Tu su i dugo tu zele i da ostanu!

Skyw@lker

:)  Ovo si zaista lepo rekao, nema sta.
"Covek zivi u konacnom svetu, ali njegova masta ne."

Joca

Quote from: "Skyw@lker"Ej Joco mozda sam te i ja slusao u jesenjem kursu, mada nemam pojma ko je ko! Mislim da stalno menjaju predavace, bio je jedan mali celavi sa naocarama lik koji je najveci car - mislim predavanja su mu tako ineteresanta da su ljudi odusevljeni!  :D
Uz duzno postovanje ostalim predavacima koji su takodje skroz ok. U svakom slucaju mozda opet dodjem i ovih dana, na prolecni kurs...


:lol: otash kralj.. ne ne, nisam ja redovan predavac, ovo je samo jedno predavanje u okviru ispita Metodika nastave, a bice pre mene jos jedan ili dva studenta astrofizike, cisto da neko razbije led  :)

Skyw@lker

"Covek zivi u konacnom svetu, ali njegova masta ne."

GENESIS

Aleksandar Otasevic je predavac teorijskog dela prolecnog kursa astronomije za pocetnike u astronomskom drustvu "Rudjer Boskovic" Beograd. Treba stvarno biti vrhunski predavac pa materiju razumljivo izloziti polaznicima kursa koji su razlicitog obrazovanja. Uvek je spreman da nesto dodatno ponovi , objasni i pomogne iz oblasti astronomije.
Koliko predavaca danas moze da zadrzi paznju slusalaca puna dva sata?

http://www.adrb.org/index.php?lang=sc&page=course

charlie

Cini mi se da do sada Otas drzi prvo mesto u drzanju paznje. Covek mora da mu oda priznanje na entuzijazmu jer je jos uvek tamo.
Joco, ima da te gledamo, a onda... onda cemo ti postavljati pitanja. A onda ... onda cemo da vidimo da li ces se smajati Otasu   :evil: .
A predavanje ne mozes da izbegnes jer ti je to obaveza    :shock:. Samo nam javi kada si na repertoaru.

Joca

vazhi :) a nisam se smejao otashu, nego odrednici "jedan mali celavi sa naocarama" :))

GENESIS

Hteo sam nesto da predlozim.

Na predavanja da se dolazi 20 minuta ranije.
Izgleda da je kod nas obicaj da se dolazi na predavanje kada pocne.

Prvo pocne skripa vrata i zatvaranje istih. E onda pocinje ustajanje svih u redu da bi novopridosli seo na osmo mesto koje je slobodno. Kome predavac prica za to vreme kada se od buke nista ne cuje. I taman se smestimo i nastavi se predavanje kad ono ulazi jos jedan.

Koliko cujemo od predavanja kada 15 slusaoca kasnije dodje na predavanje ?
Predavanja se organizuju subotom i nedeljom uvece tako da bi svi lepo mogli da organizuju svoje vreme  :(

charlie

Upadanje u sred predavanja se moze vrlo lako regulisati. Zakljucas vrata ili jos bolje naredis osoblju u Kolarcu (ima onih koji te uvode u salu) da vise ne pustaju. Ali, kako su svi predavaci vecito plasljivi od male posecenosti to ce se zadovoljiti i upadima u sred... Zato, takvo ponasanje postaje tradicija pa kada se i desi neko dobro predavanje nema ustaljenosti u lepom ponasanju.
Drugo resenje jeste da menjamo celokupno skostvo gde bi i trebalo da te uce osnovnim kulturoloskim stavovima (da ne spominjem kucno vaspitanje) i tako nece samo jedan vec veci deo populacije znati isto.

vmiro

Evo odslusah i ja predavanja i....nisam bas nesto pretjerano odusevljen, kako samim nacinom izlaganja tako i samom temom. Mnogo ponavljanja, mnogo nebitnih podataka i sta na kraju, da mi kaze nesto sto znam, da nista isto ne postoji, da je sve slucajno....a neke odgovore na neka postavljena pitanja u toku predavanja nigdje, doduse to je predavac i napomenuo na pocetku :)

stameni

Jeste da je tema "iz naftalina", ali dugo nismo pisali o predavanjima u Kolarčevoj zadužbini...

FAMA-ovci i FAMA-ovke, jeste li bili na večerašnjem predavanju? Od onih koje poznajem "uživo" nisam primetio da je bio iko. Interesantno, ni sala nije bila puna kao što to ume da bude. Ako niste bili, imaćete priliku još tri puta u ovoj sezoni; za detalje pogledajte homepage AM-a.

Elem, ako niste obišli najnoviji AM, onda treba da znate da je u ovoj ustanovi počela nova serija predavanja, sa temom -- Istraživanja svemira 2015-2025.

Večeras je predavač bio čuveni profesor Milan Dimitrijević. S obzirom na "lik i delo" predavača očekivao sam malo "življe" predavanje, ali je ipak bilo prilično monotono.