• Welcome to Forum Astronomskog Magazina. Please login or sign up.
 

logo, konkurs

Started by Sich, October 26, 2005, 05:37:18 pm

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

astromilke

Kada bi mogao neki shortcut ovog topica da se stavi na pocetnu stranu foruma bilo bi mozda efikasnije. Baj d vej jel jos vazi konkurs, posto solidno baratam u corelu, a dizajn mi je jaca strana mozda i doprinesem nesto???
SW Newton 76/900
EOS 1200D

sashastar

Konkurs je koliko ja znam jos uvek otvoren ako imas predloge
posalji ih jer ionako ima malo ljudi koji su dali predloge.

Na ovu adresu salji
famlogo@astronomija.co.rs

eyej

Tacnije..ti ces biti cetvrti ako se ne varam.. :D

plandor

Ako bi konkurs za novi logo trajao do leta, mozda i ja posaljem neki predlog. Ne mogu nista da obecam...

Sich

Quote from: "sashastar"Konkurs je koliko ja znam jos uvek otvoren ako imas predloge
posalji ih jer ionako ima malo ljudi koji su dali predloge.

Na ovu adresu salji
famlogo@astronomija.co.rs


bas tako

i valjda cemo do leta imati logo
"The only thing standing between me and total happiness is reality." - Douglas Porter

sashastar


Djorvoz

Nema džabe ni kod babe.

Sich

ma ajde bre, nacicemo logo

sashastar, dobra fora
"The only thing standing between me and total happiness is reality." - Douglas Porter

sashastar


astromilke

Ovih nekoliko ideja napravio sam relativno brzo zbog toga sto bi hteo da cujem od vas da li idem u pravom smeru. Za sad mi je samo to potrebno, a bilo bi dobro da ostali pokazu sve svoje ideje da bi se doslo do odgovarajuceg logoa.
SW Newton 76/900
EOS 1200D

astromilke

Sve to moze mnogo bolje. Ovo je samo "opipavanje"! :)
SW Newton 76/900
EOS 1200D

sashastar

Sve sto napravis salji ovde
famlogo@astronomija.co.rs

valjda cemo do leta imati LOGO

GENESIS

Moze li ovako nesto ?


GENESIS

Sta mislite o ovom ?


Sasa

Ima tu zanimljivih resenja, ali meni se cini da neki autori ne shvataju najbolje sustinu loga. Logo treba da predstavlja nekog, ili nesto. U kratkoj formi, bojom, oblikom itd. treba da objasni sustinu necega. Dakle, logo treba da ima objasnjenje.
Evo, recimo logotip AM, koji se nekima ne svidja, ima svoju logiku. Krug predstavlja celinu, jedinstvo, jednostavnost i savrsenstvo necega (svemira). Krug predstavlja i oblik mnogih nebeskih tela. Narandzasta boja simboliše Sunce. Slova AM - izabran je font koji bi trebalo da sibolise tradiciju (stari font) i eleganciju astronomije. Pet zvezdica su simbol AD "Lira" i predstvaljaju Liru. Ponekad se crta jedna zvezda malo veca (u sredini dole). To je Vega.
Logo AM bi trebalo da prikazuje jasnocu i eleganciju i tradiciju astronomije. Itd.

Ne kazem da je taj znak idealan, ali ima svoju pricu i logiku. Kada sugerisete neko resenje, treba da umete da ga i objasnite.