• Welcome to Forum Astronomskog Magazina. Please login or sign up.
 

ENCIKLOPEDIJA SVEMIRA NA DVD-u!!!

Started by Gugi, March 20, 2006, 10:41:32 pm

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Gugi

Konacno!
U Hrvatskoj se to pojavilo dobrano prije, ali evo sada i u SCG!

Otidjite na najblizi kiosk i pitajte imaju li ENCIKLOPEDIJU SVEMIRA!
Do sada je izisao samo prvi od cetiri DVD-a: "Zemlja-Mesec, komete".

Drugi dvd bit ce: "Sunce, Mars, Jupiter"

Treci: "Duboki svemir, crne rupe, galaksije"

Cetvrti: "Osvajanje svemira"

Sinhronizovano je na hrvatski, srpski te drugi jezici!

Dvd iznosi 250 ili 290 dinara (zaboravio sam tocno). Mislim da je 250.
Prvi dvd traje 58 minuta.

OVO SE ISPLATI KUPITI!

Evo kako izgleda kada se omotnica (kutijica dvd-a) otvori:



sashastar


wexy

Da, dosta zanimljivo, ako je neko nabavio neka kaže par reči, ja ću da probam da nađem ovih dana.

sashastar

Ako neko u NSu pronade DVD neka kaze gde je kupio ili gde ima.

sashastar

Nabavio sam DVD kod sajma u NSu - 250 dindzi.
Obradene teme na ovom DVDu su

- Zemlja
- Mesec
- Polarna svetlost i pomracenja
- Potraga za zivotom
- Udar
- Carstvo kometa

DVD je edukativan nekome ce biti malo pocetnicki (osnova).
Slika bi malo trebala biti bolja sobzirom da je DVD.

Treba imati ovaj DVD i naravno ostali nastavci kad izadu.

astromilke

Ja sam pogledao prvih 6-7 minuta i mogu da kazem da i nije tako lose. Koliko sam video izgleda mi takodje malcice pocetnicki sto i nije tako strasno,a i malo je cini mi se u nekim trenucima glupavo prevedeno sto i to nije strasno, mozda se kasnije prevodilac uhodao :) salim se! Sto se tice animacija nisam se odusevio sto ne znaci da nece neko ko gleda prvi put  edukativnu emisiju ovog tipa! Moja prva je bila "with Sam Neill" tako da znate na sta mislim...

Definitivno treba da se apdejtuje kolekcija sa ovim DVDem, a i buducim ofkors.

To je to za 6-7 minuta, nadam se da je utisak pravi...

Baj d vej jel zna neko ko je izdavac??
SW Newton 76/900
EOS 1200D

sashastar

Izdavac valjda KeyArt ako nisam pogresio.

vmiro

Evo izas'o i drugi disk, rece mi djevojka na kiosku da je danas stigao!

sashastar

A mogli su odmah sva cetiri izbaciti i gotovo.
U svakom slucaju odlicno.

Gugi

Sashastar, ocigledno da nismu mogli odn. nisu htjeli. I meni bi bilo jednostavnije tako ih nabaviti. Trenutno izlazi i ENCIKLOPEDIJA ZIVOTINJA, pa neki serijal sa zanimljivim temama od NACIONALNE GEOGRAFIJE...I oni jedan po jedan dvd izbacuju.

Sto se tice encikl. svemira, nije lose. Meni bas dobro dodje nesto VIZUELNO! Imam knjige, ali svaki dvd je dobrodosao! Ovo je odlican pokusaj i sigurno ce ga mnogi nabaviti u svrhu edukacije! To svakako malisanima treba preporuciti! A i cijena je ok.

Ono sa SEM NILOM (ne znam kako mu se ime pise) "Space" je stvarno dobro odradjeno! To su ipak skoro pa vrhunske animacije! Vrhunski je po meni odradjen film...e ne znam kako se zove. U pitanju je SF, glavni lik je neka djevojka, vozi svem. brodove i ja tek na kraju shvatio da je u pitanju kompjuterska animacija! Totalno je realno! Takve animacije treba praviti! Kako im vec ne padne napamet da ce naci publiku ako naprave astro dvd poput npr. jednog "Call of duty" gdje hodas ulicama, ulazis u kuce, obavljas razlicite funcije...Zelim npr. setnju u 3D (kao pomenuta ratna igra, dobro nije onaj 3D kao stari film "Ajkula" ali je sasvim ok) po medjunarodnoj svem. stanici, setnju po Mjesecu dje je sletio Apolo...Shvacate?

astromilke

Za uspesnost takvih edukativnih emisija mislim da animacija mora da snosi najvecu odgovornost,a posle nje po mom misljenju zvucni efekti. Naravno postoje i gomila drugih stvari koja doprinose kvalitetu i uzivanju ali dok ti ne proputujes pored visoko kvalitetne (animirane) crne rupe koja u tom trenutku guta neku bespomocnu zvezdu i bruji sve oko tebe dzaba ti sve!
SW Newton 76/900
EOS 1200D

vmiro

Odgledah prvi DVD i...mislio da je mogao mnooogo bolje da se uradi. Meniji su ocajni, otprilike kao da ih je pravio neki pocetnik koji bas ne barata sa tim stvarima a pri tom je koristio wizard u okviru nekog programa za DVD authoring. Kao sto neko rece, kvalitet slike, bezveze, vide se neizbjezni elementi kompresije. Nije mi jasno, ipak je u pitanju DVD a trajanje filma je svega 58 minuta, kako nisu mogli da se potrude bar po tom pitanju, pa imam par divX dokumentaraca (BBC Planets) koji imaju bolji kvalitet slike....
Sto se tice sadrzaja DVD-a, mislim da je bas za pocetnike ali nije lose imati ga :)
Mozda sam previse ostar, al ocekivao sam malo vise.... :(

GENESIS

Imam utisak da je DVD dobio ocenu "bolje ista nego nista"  :(

sashastar

Ja sam nabavio i drugi DVD
Obraduje Sunce i Planete suncevog sistema.
I ovaj je dosta pocetnicki slika nista boljeg kvaliteta.

Samo da vam kazem to je meni ipak malo preskupo.
Sobzirom na kvalitet svega i da je ovo edukativnog sadrzaja
i da je narocito vrlo vazno za nekog ko nema pojma o Astronomiji.
Trebalo bi da je jeftinije.
Mnogo jeftinije.

GENESIS

Hvala forumasima,

Stigao mi je DVD " HUBBLE 15 years of discovery " i to za dzabe.

Srdacan pozdrav