• Welcome to Forum Astronomskog Magazina. Please login or sign up.
 

Studiranje astrofizike

Started by Djorvoz, February 17, 2005, 11:56:53 pm

Previous topic - Next topic

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.

Djorvoz

 Može te li da postujete koliko je ljudi konkurisalo na astrofiziku i astronomiju i koliko ih je primljeno. Takođe me zanima koliko je bilo mladića a koliko devojki. Hvala unapred.

Dule_smor

 Nazalost ne mogu da ti pomognem.Ali i ja sam hteo da upisem astronomiju, ali mi se cini da ne bih izasao na kraj sa matematikom:).Elem mozda upisem paralelno kad privedam ovaj fax kraju:).

Joca

 Mislim da je upisao ko god je hteo - njih 19-20 na astronomiju i af zajedno.

Sich

 Da, upisu se svi koji konkurisu. Njih desetak. Ja mislim da je struktura po polovima oko pola-pola
"The only thing standing between me and total happiness is reality." - Douglas Porter

Djorvoz

 A koje je u stvari razlika izmedju smerova? malo detaljnije moja je buducnost u pitanju

Sich

 u beogradu kad zavrsis astronoiju, ti si u stvari a matematicar-astronom, rasturas matu, mozes da proracunavas efemeride, predaj matu u skolama itd.
ako zavrsis astrofiziku ti si u stvari fizicar astronom
razlika je ocigledna, a inace astrofizika je dosta popularnija od astronomije
u novom sadu to je kao izmesano, samo sto ima mnogo vise fizike nego matematike, ali ima i nekih interesantnih mastovitih predmeta koje beograd nece viseti jos skoro. studije su po bolonjskoj i lakse su nego beogradske
ako si se odlucio za af u bg-u to je zaista ok
"The only thing standing between me and total happiness is reality." - Douglas Porter

Djorvoz

 Kod nas iz unutrašnjosti ide otprilike ovako. ko hoće sigurno da završi fakultet on upisuje Novi Sad a ko hoće da nauči, bez obzira na ocene, upisuje Beograd. To je veoma neobično zaključivanje jer koliko se potrudiš toliko ćeš i da znaš. Moje razmišljanje je malko drugačije: u Beogradu su glavni tokovi i tamo ću da upoznam ljude sa kojima bih mogao da "komuniciram".  

Sich

 ne bih se slozio,
mada vec sam rekao, s obzirom na to da kod nas ne postoje dobre studije ovo je odluka koja je ok.

jedino nisam shvatio tokovi cega su u bg-u?
"The only thing standing between me and total happiness is reality." - Douglas Porter

Djorvoz

 Tokovi kulturno-naučnih događaja nevazano samo za astrofiziku. Novi sad osim EXIT-a i "matice srpske" nema ništa što bi mene interesovalo. To je neko moje lično shvatanje i ima osnovu na mojima lični potrebama inače nemam ništaprotiv novog sada. :)  

Sich

 Ah
Cisto sumnjam da te u ns-u uopste interesuje matica srpska :)
A na EP u kosarci SCG je u novosadskoj grupi, tako da... :)
Nego odaklen si?
"The only thing standing between me and total happiness is reality." - Douglas Porter

vanillasky

  Nevezano za temu : Joco svaka cast za signature

Djorvoz

 Iz Sremske Mitrovice.

Signature je super podseća na Dis-a

Joca

 Ih, bre, bas kad sam hteo da promenim signature..   :unsure:  B) ali nevermajnd neka ostane jos par dana

datadag

 Koliko se ja secam iz svojih studentskih dana, upisujes astronomiju a u trecoj godini se opredeljujes za astrofiziku. U prve dve godine imas dosta fizike, klasicnu matematiku (mozda malo zahtevniju), u trecoj i cetvrtoj zavisno od smera. :rolleyes:  

Joca

 
QUOTE (datadag @ 3. Mar. 2005., 07:02)
Koliko se ja secam iz svojih studentskih dana, upisujes astronomiju a u trecoj godini se opredeljujes za astrofiziku. U prve dve godine imas dosta fizike, klasicnu matematiku (mozda malo zahtevniju), u trecoj i cetvrtoj zavisno od smera. :rolleyes:[/quote]
...oooold, old school...  :P