• Welcome to Forum Astronomskog Magazina. Please login or sign up.
 

Vanzemaljci

Started by Dr.Zoidberg, October 13, 2006, 12:46:02 am

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Dr.Zoidberg

kratko i jasno pitanje.

da li veruejte da postoje vanzemaljci i kolke su sanse da ljudska rasa jednog dana naidje na vanzemaljce ?

sashastar

Naravno da postoje i to u neverovatnim razlicitim skoro nepojmljivim oblicima sirom svemira.
Samo je pitanje gde su ?
A da li cemo i kada mi ispeti da saznamo ili utvrdimo tako nesto.
Mislim da prvo trebamo da otkrijemo sve ovozemaljce pa tek onda da idemo dalje  :wink:

Obersturmfuehrer

nazalost, i to sto 100# postoje negde, zbog ogromnih udaljenosti nama dodje k'o da ne postoje :)

NShappy

O ovome se može raspravljati do beskonačnosti.

Smatram da postoje sigurno...
...ali...  ...ne verujem da su neke verijante putovanja izmeÄ'u zvezda moguće za žive stvorove.

A moje mišljenje.
Verujem da postoje planete sa raznim varijantama bioloÅ¡kog života ali je veliko pitanje da li se na planeti gde postoji život mora pojaviti i inteligentni život sličan onom kod nas. I na Zemlji su proÅ¡li milioni godina dok se nismo pojavili mi, sposobni da komuniciramo i shvatimo da života može biti i mimo nas. A to se nije moralo desiti. OpÅ¡ti pomori nisu retki i mogu se dogaÄ'ati češće nego Å¡to je potrebno da se formira inteligentni život. Koji opet i na životom bogatoj planeti ne mora nikada krenuti u tom smeru.

Dalje, mi smo veoma samodestruktivni pa što ne bi bili i drugi. Uništiti samu sebe ili bar nazadovati može bilo koja civilizacija.

Daphne

Verujem da je svemir prepun zivota samo mi jos nismo u mogucnosti da ga detektujemo. Moja licna nada je da ce se otkriti "nesto" na Evropi...
Mada se ponekada pitam ima li inteligentnog zivota na Zemlji  :D ...
sem delfina i prasica  :D  :D  :D

Skyw@lker

I da rezimiram - po ko zna koji put opet se vracamo na Drejkovu jednacinu...  :P Samo sto su nam mnogi kljucni cinioci (poput pros. broja planeta na kojima se javlja zivot) idalje nepoznati...

Inace postoji jedna zamiljiva teorija da svemir vrvi od inteligentnog zivota samo nas zaobilaze jer im trenutno nismo interesantni (zbog starosti nase civilazije, samodestruktivnosti itd.), tj. ako prezivimo "tehnolosku adolescenciju", usavrsimo "sistem planetarne odbrane" od kometa i asterioda i uradimo jos neke stvari bicemo kadri da se uclanimo u IU (Intergalakticku Uniju)  :D  :D  :D
"Covek zivi u konacnom svetu, ali njegova masta ne."

Dr.Zoidberg

Jednog dana...

Mi cemo vladati ^^

stefan

odlicna misao.......za neki film...

saki

Quote from: "Skyw@lker"...Inace postoji jedna zamiljiva teorija da svemir vrvi od inteligentnog zivota samo nas zaobilaze jer im trenutno nismo interesantni ....


Da... kad nam brodovi budu isli VORP brzinama (jos i vulkanci da prolaze u blizini i to zabeleze)

Skyw@lker

Najvise mi se dopala zamisao prisustva vanzemaljaca u filmovima "Odiseja u svemiru 2001" i "Kontakt". Mislim da je to nesto najpribliznije sto bi se desilo ako bi zaista doslo do kontakta inteligentnih vanzemaljaca sa nama na ovom stupnju naseg razvoja  :!:
"Covek zivi u konacnom svetu, ali njegova masta ne."

SinFul

Pa već je oko 90% sigurno da se na satelitu "Europa" razvio nekakav život.
Ispod te velike količine leda ima vode koja nije zaleÄ'ena.
Za sada tek morski "sitni" život ali je vjerovatno da će postati nešto više.

Sich

Pa ne znam bas. Ajde mi da sacekamo da neko odluci da zaviri ispod te velike kore leda. Ja sam nekako skeptican...

a nesto mi se cini da sam ovde na forumu u manjini... :)
"The only thing standing between me and total happiness is reality." - Douglas Porter

Sasa

Nisi sam u tom misljenju. Ja sumnjam da ce se uopste u S. sistemu pronaci vanzemaljski zivot. Nemam nikakvih jasnih, naucnih, razloga za takvo misljenje, ali eto, nesto ne verujem da ce naci zivot.

A bilo bi bas uzbudljivo da nadju nesto sto mrda.

stefan

Pa sigurno ce naci neki zivot,ali ne verujem da ce biti razvijen kao nas,bice neki jednocelijski organizmi
(a mozda uopste nece biti od celija,ko zna)

ratko

 :o
Na sadasnjem tehnoloskom nivou uopste se ne vidi kako bi smo mi mogli da naidjemo na vanzemaljce, posto nemamo prevozna sredstva cija je brzina uporediva sa brzinom svetlosti. Jedino bi takvi svemirski brodovi mogli za zivota jednog coveka mogli da prevale na destine i stotine svetlosnih godina da bi eventualno naisli na neku civilizaciju. Naravno da 50 godina na svemirskom brodu koji se krece brzinom  od 70% brzine svetlosti nije isto sto i 50 godina na Zemlji.
Zato mislim da ce pre oni naleteti na nas, aki oh uopste ima u Galaksiji u ovom trenutku.