• Welcome to Forum Astronomskog Magazina. Please login or sign up.
 

Zamena za dobson

Started by fender, August 30, 2013, 04:15:18 pm

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

fender

U zamenu za kvalitetan i očuvan dobson veće aperture nudim sledeće u raznim kombinacijama (po dogovoru):
1. Dvogled TS 25x100 sa UHC filterima u aluminijumskom koferu, očuvan kao nov.
2. Ručno pravljen kvalitetan paralelogram za navedeni dvogled.
3. Optička cev SW refraktor ahromat 120/1000 sa tražiocem 9x50 mm, očuvan kao nov.
4. EQ3 montaža, očuvana i ispravna.


betelgez

koliko bi trazio samo za stavke 3 i 4?


Sky Watcher 150/750 sa Craiford fokuserom
EQ 3 montaža
Dual ax motor
2,5x Apohromat Barlow
2x Ahromat Barlow
Plossl 25x
Plossl 10x
Canon 1000D
Sony ICX098QB CCD

johnny984

Ako se ne dogovorite sa betelgezom za to što je pitao i ako nije zainteresovan za kupovinu samo stavke 4, a i ako želiš da prodaješ pojedinačno, ja sam zainteresovan za kupovinu te EQ3 montaže.
"Two things are infinite: the universe and human stupidity; and I'm not sure about the universe."
                                                                                                                   -Albert Einstein

fender

Montažu mogu prodati samo ako bih pre toga prodao optičku cev refraktora. Ona ide u kompletu sa refraktorom ili posle njegove prodaje.
Pozdrav!

johnny984

Jasno, naravno. Ja bih to kupovao ako ne nađem neki polovni dob, pa onda da uzmem 150/750 i EQ3, ali videćemo  :) Tu smo, nadam se da ćemo uskoro svima pokvariti vreme....ako to važi i za polovne teleskope  :)
"Two things are infinite: the universe and human stupidity; and I'm not sure about the universe."
                                                                                                                   -Albert Einstein

frugorski

       Predlazem fenderu da stavi cene za sve cetri stavke,mozda ce tako brze zavsiti posao,a onda da trazi sta njega interesuje.Lakse je trgovati kad imas kes.
Celestron Newton 200 f/5
EQ6 MTS
Meade ETX 127x1900(Maksutov Cassegrain)
Dvogled TENTO 20x60
Okulari Plosil od 4 do 40mm
Canon EOS 600D,EF-S 18-55 is,EF 75-300,EF 1.8/50 ll
Canon EOS 350D,Moded,
Sigma 30mm, f/1.4.Fiksni objektivi 29.37,58,135,200X2 ,300mm

fender

Možda si u pravu, mada mislim da se ljudi danas više razmenjuju nego kupuju.
1. Binokular TS 25x100 Astro sa UHC filterima u aluminijskom koferu 350 evra.
2. Kvalitetan pravljeni paralelogram (sa protivtegovima) 60 evra. (ne može u prodaju ako nije prodat dvogled ili posle njegove prodaje.
3. Optička cev SW ahromat 120/100 sa tražiocem 9x50 i prstenovima 300 evra,  2" Dijagonalno Ogledalo 90 stepeni GSO, sa adapterom na 1,25"  40 evra, barium okulari Super 10 i 25 mm 30 evra (dij. ogledalo i okulari se prodaju samo uz optičku cev po želji kupca).
4. EQ 3 montaža 120 evra (prodaja uz optičku cev ili posle njegove prodaje).