• Welcome to Forum Astronomskog Magazina. Please login or sign up.
 

Recent posts

Pages1 2 3 ... 10
1
Astrofotografija / Re: Messier objekti
Last post by Yagodinac - Today at 05:10:10 pm
Ali jesi u pravu, sve je subjektivno. I ja volim jače boje, samo što dobiti to u astrofoto a da bude kvalitetno - nije lako. Treba u prom redu baš dosta signala i onda je nekako prirodno, kao na Miloševim fotkama.
2
AstroBerza / Re: Meade ETX90 AUTOSTAR
Last post by Predrag - Today at 02:00:18 pm
Kakav je na dso objektima?
3
AstroBerza / Re: Meade ETX90 AUTOSTAR
Last post by CyberianIce - Today at 12:52:01 pm
Jedna interesantna stvar za ove instrumente je da njihov tripod može da se prekonfiguriše da montaža bude i u teodolit (AltAz) modu i ekvatorijalno (Fork).

U fork modu može pratiti objekte bez rotacije polja (za astrofoto), a u AltAz modu može mnogo bolje pratiti satelite jer nema problem sa meridijan flipom. Sve u svemu lep i koristan grab&go kompletić.
4
Astrofotografija / Re: Sunce
Last post by Danijel - Yesterday at 09:35:13 pm
Hvala! :)
5
Astrofotografija / Re: Messier objekti
Last post by Danijel - Yesterday at 09:33:35 pm
Ako te veseli da "nabriješ" boje, samo daj. Ukusi su različiti. Sjećam se kada su se pojavili prvi televizori u boji, neki su ih toliko pojačali da su ljudi bili crveni. Rekli su, nek se vidi da je TV u boji. ;D
Teško je odrediti koja je "prava" mjera, nekome se više sviđaju naglašene boje, a nekima one bljeđe. To je stvar ukusa. Joj, da sam to napisao na Astroforumu, sada bih dobio hrpu edukativnih postova o tome kako nisam u pravu i blablabla... ;D  ;D  ;D
6
AstroBerza / Re: Meade ETX90 AUTOSTAR
Last post by Nikobata - Yesterday at 12:39:44 pm
Planiram da kupim isti samo 125 ukoliko uspem da ga nadjem, objavio sam nedavno i post ovde da ga potrazujem.
7
Oprema / Re: ZWO Seestar S50
Last post by Astro_fun_times - Yesterday at 11:26:39 am
Bili su na Mesijerovom maratonu neki momci. Da li je svaki imao po jedan ili je jedan momak imao dva, ne znam.
Ali dva Seestar teleskopa su bila tamo.
Sunce se lepo moze slikati sa njim uz odgovarajuci filter.
Mislim da su i kometu Pons Brooks slikali sa njim ali se ne secam.
Koleginicin sin ga ima, takodje su kometu slikali sa njim.

Ako su ta dva momka sa maratona aktivni na forumu i čitaju, mislim da bi oni bili najmerodavniji da iskažu svoja iskustva, zapažanja i mišljenja nakon korišćenja, da li valja, čemu valja i kako su zadovoljni.
8
Astrofotografija / Re: Sunce
Last post by Astro_fun_times - Yesterday at 11:21:34 am
Aaa, tek sad vidim tehniku. Sjajno i jako lep video kao i pojasnjenje.
Svaka čast i za fasciklu punu izveštaja.
9
Astrofotografija / Re: Messier objekti
Last post by Astro_fun_times - Yesterday at 11:19:44 am
I meni ali treba imati meru😂
Problem je što prilikom same obrade izgubi se osećaj za to šta je umereno a šta preterano pa se i sa tim preteranim dodatno pretera pa to tek shvatiš kad objavis i pogledaš😂
Ali nema veze, obzirom da dobijamo linearne podatke, svaka obrada je lična interpretacija mete.
10
AstroBerza / Re: Meade ETX90 AUTOSTAR
Last post by Astro_fun_times - Yesterday at 11:17:18 am
Jako lep i kvalitetan instrument, nesvakidašnji za naše područje. Planirate nešto veće nakon prodaje?
Pages1 2 3 ... 10