• Welcome to Forum Astronomskog Magazina. Please login or sign up.
 

Letnji astronomski kamp Letenka 2008.

Started by GENESIS, May 31, 2008, 11:00:11 am

Previous topic - Next topic

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.

GENESIS

Sada znate kako se dobije najbolje mesto za šator. Dođete prvi u kamp.

kocha

Prvi na Letenku stizu izvidjaci iz Sremske Mitrovice koji donose svoju opremu za kamp.
Sator VELIKI (kao za svadbe)
Nekoliko manjih (4x4m)
Male satore sa podmetacima (za tri cetiri osobe) e tu neznam koliko komada
Stolove (2,4 x 0,7m) sa klupama
PC switch sa 8 prikljucaka, 2 kompa.....
Kablove, sijalice, uticnice....
i da ne zaboravim zamrzivac 350 litara... (ako treba jos koji..)

Ukoliko treba jos nesto trazite, predlozite.
Zbog instalacija nece moci da se koriste kuvala za kafu, zato nosimo mali plinski sporet.



sale11472

Quote from: kocha on June 26, 2008, 09:00:47 pm


i da ne zaboravim zamrzivac 350 litara... (ako treba jos koji..)



Bitan napredak sad može svako da ponese ručni frižider pošto ima gde da zamrzne one patrone....
Po(t)pis:
TS 10x50 LE dvogled ;)
70/900 refraktor
180/950 ogledalo u izradi
Nova Igracka Celestron MiniMak 70 --- bio na snizenju jako povoljan pa nisam odoleo ;D
Ostalo ne smem od sramote da stavim na spisak dok ne završim ;D

NASA

a kako ce biti resen problem od prosle god-sevanje bliceva,glasno pevanje i td...?

Pavdu

Quote from: NASA on June 26, 2008, 10:11:03 pm
a kako ce biti resen problem od prosle god-sevanje bliceva,glasno pevanje i td...?


Neće biti problem.
Argue for your limitations, and sure enough they're yours. (Richard Bach)

nislija

Quote from: Pavdu on June 26, 2008, 11:14:48 pm
Quote from: NASA on June 26, 2008, 10:11:03 pm
a kako ce biti resen problem od prosle god-sevanje bliceva,glasno pevanje i td...?


Neće biti problem.


Sto se tice pevanja, nece biti problema sigurno,na generalnoj probi odrzanoj pre dve nedelje u Blacu postignut je siroki koncenzus o merama koje treba preduzeti da ne smetamo drugima :) Da ilustrujem koliko je proba bila uspesna recicu samo da je bilo i ranjenih.

Daphne

Evo konačno i Danice da odgovori na neka pitanja u vezi organizacije  ;)
Dakle ovako:
1. Taksa od 400 dinara odnosi se na sva četiri dana, što znači da ako neko ostaje dva dana, plaća 200 din.
2. Svaki posetilac treba da se prijavi kod mene ČIM STIGNE na Letenku, plati taksu za onoliko dana koliko ostaje i dobiće priznanicu da je platio. Ja ću pokušati da dođem na Kamp nešto ranije, da pripremim Info-pult (stočić u šumici) ako uspem da se snađem za prevoz. Ako ne, dolazim autobusom pa ću postaviti info-pult dok ostali nameštaju šatore  :)
3. Prilikom prijavljivanja svaki gost dobiće pravilnik o ponašanju, koji će Saša još jednom preleteti na zvaničnom otvaranju kampa
4. Svi plaćaju istu taksu, i oni u šatorima i oni u paviljonu. Zavisi gde ko voli da spava. Ja lično volim šator. Stvar je u tome da se paviljon iznajmljuje prvenstveno zbog toaleta i tuševa, a njih svi koristimo bez obzira gde ko provede svojih 4-6 sati spavanja.

Ako imate još pitanja, tu sam...

GENESIS

Pošto vidim da dolaze na Frušku Goru najveći poznavaoci SF-a u našoj zemlji, može li neko veče da bude posvećeno Arturu Klarku ?

sale11472

NE, naravno da ne može večeri (i noći) su posvećene posmatranju :P
Po(t)pis:
TS 10x50 LE dvogled ;)
70/900 refraktor
180/950 ogledalo u izradi
Nova Igracka Celestron MiniMak 70 --- bio na snizenju jako povoljan pa nisam odoleo ;D
Ostalo ne smem od sramote da stavim na spisak dok ne završim ;D

Sasa

Hmm, pa stvarno, možda bi moglo da ide nešto o Klarku... Videćemo da li će doći Ilija Bakić. A verujem da bi i Danica imala šta da ispriča.

Naravno preko dana jer su večeri (i noći) su posvećene posmatranju  :P

GENESIS

Možda bude zatrebalo dužih kablova za predavanja u amfiteatru. Ako tamo bude neka prezentacija ili predavanje.

Sasa

Pa tamo ima struje. Ove godine bi trebalo mnogo više da koristimo amfiteatar.

sale11472

Naravno preko dana ionako nema šta danju da se radi (za koju godinu kad Sunce postane aktivnije...)  a ja teo ne volem da sam razapet između posmatranja i zanimljivih predavanja ;)
Po(t)pis:
TS 10x50 LE dvogled ;)
70/900 refraktor
180/950 ogledalo u izradi
Nova Igracka Celestron MiniMak 70 --- bio na snizenju jako povoljan pa nisam odoleo ;D
Ostalo ne smem od sramote da stavim na spisak dok ne završim ;D

Sasa

Quote from: sale11472 on June 27, 2008, 10:33:14 pm
a ja teo ne volem da sam razapet između posmatranja i zanimljivih predavanja ;)


Pa ti onda posmatraj predavanja  ;D

Pavdu

Quote from: nislija on June 27, 2008, 12:35:56 am
Quote from: Pavdu on June 26, 2008, 11:14:48 pm
Quote from: NASA on June 26, 2008, 10:11:03 pm
a kako ce biti resen problem od prosle god-sevanje bliceva,glasno pevanje i td...?


Neće biti problem.


Sto se tice pevanja, nece biti problema sigurno,na generalnoj probi odrzanoj pre dve nedelje u Blacu postignut je siroki koncenzus o merama koje treba preduzeti da ne smetamo drugima :) Da ilustrujem koliko je proba bila uspesna recicu samo da je bilo i ranjenih.


To, care!
Argue for your limitations, and sure enough they're yours. (Richard Bach)