• Welcome to Forum Astronomskog Magazina. Please login or sign up.
 

Letnji astronomski kamp Letenka 2008.

Started by GENESIS, May 31, 2008, 11:00:11 am

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

sale11472

Imam ja kanapa i za tebe naći ćemo nekoga da ga upotrebi nije problem...
Po(t)pis:
TS 10x50 LE dvogled ;)
70/900 refraktor
180/950 ogledalo u izradi
Nova Igracka Celestron MiniMak 70 --- bio na snizenju jako povoljan pa nisam odoleo ;D
Ostalo ne smem od sramote da stavim na spisak dok ne završim ;D

Bobo


Pavdu

Ali u duši mi piše "Attending"...  ;D
Argue for your limitations, and sure enough they're yours. (Richard Bach)

ARider

Pozdrav
Zanima me dali ima iko da ide na Letenku a da je iz okoline Prijedora ili Banja Luke
Posto bi mi trebo prevoz.

Acheron

Pozdrav

Nažalost, zbog obaveza ne stignem pratiti forum pa ću postaviti par pitanja.
Koliko sam shvatio, postoji bus iz Novog Sada za Letenku. Kada on kreće?

Hrana na Letenki? Ima neki restoran? Koliko košta ručak (recimo ćevapi)?

Kako se okupati na Letenki? Postoji li neka kupaonica?

Nemam šator, imam samo vreću za spavanje. Što u slučaju lošeg vremena?


mravic

Dolaze izvidjaci iz Sremske mitrovice, i bice satora za one koji nemaju, mislim bice mesta. Ima tamo i nekih prostorija gde se mozemo skloniti, ali do sada nikada nije padala kisa za vreme kampa, sto se nadam i ove godine.
Ja cu imati dva satora tj. moj i jedan su mi obecali izvidjaci. Ne brini, za spavanje.
Sto se tice hrane, na Letenci nema restoran, ali... ima selo u blizini pa se moze skoknuti do njega i kupiti ponesto. Bilo bi dobro dok si u Novom Sadu da kupis nesto sto se nece pokvariti, a ima nade i da bude nesto kuvano, nisam jos siguran u ovo, ali ima nade...
Ima na Letenci kiosk, u kome se moze kupiti sladoled, pice, keks, bombone i sl.
Prevoz ce biti iz Novog Sada u cetvrtak, ali jos ne znam tacno vreme, to bi Sasa mogao da kaze, ali bice jos obavestenje na sajtu astronomskog magazina. Znam da je prethodnih godina kretao od zeljeznicke stanice kod stare lokomotive, verovatno ce i ove.
Ja sam tamo autom, pa ako neko treba nesto, ostane na putu, negde zaglavi i sl. neka me zovne na tel. 063/566-316.
www.univerzumad.com
Astronomsko opservatorija Night Hawk

sale11472

E pošto je Janko zaboravio na kupanje da ga dopunim....

Dakle na Letenki se kupa pomoću: vode, sapuna i sličnih sredstava uz korišćenje sunđera i sl (ovo po izboru) ;D ;D ;D ;D
OK šalu na stranu zato i postoji ona taksa da se unajmi jedan paviljon čija kupatila i WC koriste svi učesnici kampa tako da je to najmanji problem....
Što se šatora tiče pa što ne nabaviš jedan ako kod nas ima kineza za 2500 din mora da i kod vas može da  se nađe nešto slično a ne treba ti ništa bolje jer FG nije Akonkagva  ::) Ma i vreća ti je sasvim dovoljna a ako baš zagusti naći ćče se uvek neko mesto u nečijem šatoru.... samo ti dotegli teleskope :P
Po(t)pis:
TS 10x50 LE dvogled ;)
70/900 refraktor
180/950 ogledalo u izradi
Nova Igracka Celestron MiniMak 70 --- bio na snizenju jako povoljan pa nisam odoleo ;D
Ostalo ne smem od sramote da stavim na spisak dok ne završim ;D

Sasa

AUTOBUS: podneta je molba GRASu. Sutra bi trebalo da saznamo sta su odlucili. Do sada nije bilo problema, ali ipak da pricekamo.

Sasa

Quote from: ARider on July 03, 2008, 08:53:14 pm
Pozdrav
Zanima me dali ima iko da ide na Letenku a da je iz okoline Prijedora ili Banja Luke
Posto bi mi trebo prevoz.



Iz Prijedora je Dragan Papic. On obicno dolazi... samo do sad je putovao autobusom.


mravic

Samo ti nama dodji pa makar i gologuz.
www.univerzumad.com
Astronomsko opservatorija Night Hawk

drago

ARISTARH dolazi u petak uvece.
Pored skoro sve opreme donosimo i tek kupljeni okular William Optics UWAN 7mm (82 st.vidno polje)-killer,pa ce ON na Letenci osetiti second light!!!!Prvi utisak je uhhhhhh..vrhhhhhhh!





Vidimo se!!!!!
Takahashi FC 100DC
SW 12" Flextube dobsonian
Intes Micro MN66

ARider

Quote from: Sasa on July 03, 2008, 11:43:49 pm
Quote from: ARider on July 03, 2008, 08:53:14 pm
Pozdrav
Zanima me dali ima iko da ide na Letenku a da je iz okoline Prijedora ili Banja Luke
Posto bi mi trebo prevoz.



Iz Prijedora je Dragan Papic. On obicno dolazi... samo do sad je putovao autobusom.


Znali iko mail od Dragana Papica to bi veoma pomoglo.

sale11472

Quote from: mravic on July 04, 2008, 07:44:12 am
Samo ti nama dodji pa makar i gologuz.


A dobro .... u krajnjem slučaju tebe baš i nije teško nahvatati da demostriraš neš korisno.... dobiješ olovčicu i parpirić i udriii ;D
Po(t)pis:
TS 10x50 LE dvogled ;)
70/900 refraktor
180/950 ogledalo u izradi
Nova Igracka Celestron MiniMak 70 --- bio na snizenju jako povoljan pa nisam odoleo ;D
Ostalo ne smem od sramote da stavim na spisak dok ne završim ;D

Bobo

Samo da najavim da će Vid izgleda ipak doći, a nastojati ćemo u auto utrpati oba teleskopa, dakle Pentax 105 i William Optics FLT 110...i naravno 13mm Ethos ;) Stižemo u petak kasno navečer budući da radim do 17h a nema me ko mijenjati da izađem ranije :(