• Welcome to Forum Astronomskog Magazina. Please login or sign up.
 

Letnji astronomski kamp Letenka 2008.

Started by GENESIS, May 31, 2008, 11:00:11 am

Previous topic - Next topic

0 Members and 6 Guests are viewing this topic.

olja


Bitno je da se dodje na Letenku, a spavanje manje-vise. Neko ce da spava u paviljonu, neko u satoru, a neko nece ni da spava.  ;D

mravic

Ja imam sator, a obecali su mi i izvidjaci jedan, tako da ce biti visak mesta. Samo ti dodji, imam ja i vrecu viska.
www.univerzumad.com
Astronomsko opservatorija Night Hawk

Acheron

Quote from: mravic on July 08, 2008, 05:08:51 pm
Ja imam sator, a obecali su mi i izvidjaci jedan, tako da ce biti visak mesta. Samo ti dodji, imam ja i vrecu viska.


Mogu ja jedno mjesto u šatoru rezervirati?

AshPiranha

Ja od prosle godine spavam ispred satora

nislija

Posto dobar deo kampera legne tek kada svane, u satorima vrlo brzo postane nesnosna vrucina tako da skoro svi izadju napolje da spavaju. Jedino me malo brine ova kisa. Jel zna neko dugorocnu prognozu?

mravic

www.univerzumad.com
Astronomsko opservatorija Night Hawk


nislija

U Nis(u) je nevreme. Da, sudeci po prognozi nece padati kisa ali nece biti ni bas idealno za posmatranje.

NASA

Quote from: mravic on July 08, 2008, 05:08:51 pm
Ja imam sator, a obecali su mi i izvidjaci jedan, tako da ce biti visak mesta. Samo ti dodji, imam ja i vrecu viska.

EVo neka acheron uzme to mesto,ja onako nisam spreman..ali jel moze za PGSP?  ;D

sale11472

July 08, 2008, 09:08:54 pm #159 Last Edit: July 08, 2008, 09:40:20 pm by sale11472
Quote from: nislija on July 08, 2008, 07:08:19 pm
U Nis(u) je nevreme. Da, sudeci po prognozi nece padati kisa ali nece biti ni bas idealno za posmatranje.


Paaa planirano je blago zahlađenje za sutra i četvrtak pre podne pa onda lepo vreme a u nedelju pakao verovatno će kao i prošle godine ta zadnja noć biti najgora za posmatranje pa bi možda organizatori tome mogli da prilagode osmatračko takmičenje...


Quote from: NASA on July 08, 2008, 07:59:43 pm
EVo neka acheron uzme to mesto,ja onako nisam spreman..ali jel moze za PGSP?  ;D


A posle, po inostranim forumima, kuka kako mi ovde ne možemo da se dogovorimo za posmatranje  >:(

More pakuj pinkle, teleskop i pravac autobuska stanica u četvrtak u rano popodne lepo da stigneš pre četiri u NS i uhvatiš "službeni" autobus za Letenku..... možda i naučiš gde je coathanger :P

BTW sinoć je nebo bilo suludo transparentno pošto je vetar oduvao tanke oblake i izmaglicu ne sećam se kada sam zadnji put video ceo asterizam Mala Kola dakle min mag 5 i to prema severu gde je meni najgore pošto je tamo centar Beograda...
Po(t)pis:
TS 10x50 LE dvogled ;)
70/900 refraktor
180/950 ogledalo u izradi
Nova Igracka Celestron MiniMak 70 --- bio na snizenju jako povoljan pa nisam odoleo ;D
Ostalo ne smem od sramote da stavim na spisak dok ne završim ;D

NASA

ti nemoj vise da odajes informacije ;D
i kukao sam zbog ovih lokalnih mini star-partija..

a stvarno ne mogu:
1.zbog ne planiranja-ali ajde vidim da bi imao mesto u satoru
2.hrana
3.prevoz..


sale11472

OK aj da probam da odgovaram po stavkama:

1. planiranje - e tu si me našao.... morao sam da pogledam u rečnik šta to znači :P - rešeno
2. hrana - prošetaš do obližnjeg MAXI-ja (sigurno ima neki u tvom kraju) i kupiš malo konzervi koje ti deluju ukusno ili si ih već probao (ako do sada nisi probao konzerve krajnje je vreme :P ) pa znaš da su ukusne - i ovo je dakle rešeno
3. Ovo sam ti već rekao u prethodnom postu, čitaj ponovo :P
Po(t)pis:
TS 10x50 LE dvogled ;)
70/900 refraktor
180/950 ogledalo u izradi
Nova Igracka Celestron MiniMak 70 --- bio na snizenju jako povoljan pa nisam odoleo ;D
Ostalo ne smem od sramote da stavim na spisak dok ne završim ;D

Danijel

Quote from: sale11472 on July 08, 2008, 09:08:54 pmA posle, po inostranim forumima, kuka kako mi ovde ne možemo da se dogovorimo za posmatranje  >:(


Eto NASA što ti je web i Internet, cijeli svijet je postao globalno selo, izjadaš se na jednom mjestu i misliš kako susjedi to neće znati, ali gle vraga, sve se odmah sazna, dođeš kući a kad tamo, dobiješ svoju porciju dočekaju te iza vrata i čim promoliš glavu, odmah
I što ti preostaje nego da daš petama vjetra jer bi u protivnom mogao dobiti
ZVJEZDARNICA APOLLO
SW MAK 127/1500 | NEQ6 Pro GoTo | Celestron 11" SCT

NASA

strasno Danijel..idem sad u neki mongloski astro-forum,ali me ne bi cudilo da je Sale i tamo ;D
sale:hvala na svim savetima,ali ne mogu stvarno-nisam planirao: a i zbog roditelja jos..rekao sam na PGSP 80% dolazim :D

Acheron

Quote from: GENESIS on June 08, 2008, 06:37:30 am
Quote from: Acheron on June 08, 2008, 03:14:13 am
Kak stvari stoje, 80% da se vidimo na Letenci.


Šteta bi bilo da se ovo propusti. Zaista dolazi veliki broj ljubitelja astronomije iz regiona. A tek da ste videli prošle godine tehniku. Ne zna čovek gde će pre da pogleda.


Ma kolega, vidimo se mi. Sutra u 9 krećem za Novi Sad. Prespavat ću kod rodbine i busom na Letenku.