• Welcome to Forum Astronomskog Magazina. Please login or sign up.
 

Letnji astronomski kamp Letenka 2008.

Started by GENESIS, May 31, 2008, 11:00:11 am

Previous topic - Next topic

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.

Stojanov

Steta , Stameni ! Nedostajao si sto se tice projekta pikosatelita : Marino,Ljubomir i ja smo popricali o konkretnim koracima u tom smislu. Ne bas kako sam ocekivao, ali smo se ipak nasli . Nadam se da si jos zainteresovan .

stameni

Ih, naravno da jesam zainteresovan. Tema je takva da je teško ne voleti :)

Bio sam kontaktirao sa Ljubomirom i pre i posle Kampa, i krivo mi je što nisam mogao doći. Međutim, ispoštovaću vaše odluke, kada već nisam bio tamo da i sam odlučujem :)

Sasa

Quote from: sale11472 on July 15, 2008, 02:21:34 pm
E da pođto se TomaB nije setio ....... evo ovde nekih njegovih fotki


Kad smo već kod toga, je l može neko da mi kaže kako da downloadujem slike s Flickra?

sale11472

Evo i mojih fotki sa Letenke....
Malo su nabacane ali prepoznaće se svi  ;)
Po(t)pis:
TS 10x50 LE dvogled ;)
70/900 refraktor
180/950 ogledalo u izradi
Nova Igracka Celestron MiniMak 70 --- bio na snizenju jako povoljan pa nisam odoleo ;D
Ostalo ne smem od sramote da stavim na spisak dok ne završim ;D

Toma B

Quote from: sale11472 on July 15, 2008, 02:21:34 pm
E da pođto se TomaB nije setio ....... evo ovde nekih njegovih fotki



Pa pre svega da se izvinim Saletu i ostalima zbog zakasnjenja u postovanju slika ali AM- forum nije radio u vreme kada sam ubacio slike u Flickr galeriju. Vidim da se dobra vest ipak ne moze sacuvati.... ;D

O Letenci 2008.... hmmm sta reci...
Hteo bi da dam predlog da se u buduce imenu kampa doda prefix Internacionalni ili Medjunarodni.
Bilo je kao i uvek lepo, veselo, opusteno, puno nove skupe i precizne opreme i prijateljskog sveta.
Imam jedino nekoliko primedbi u vezi higijensko sanitarnog segmenta kampa ali nadam se da ce se i to popraviti u dogledno vreme.
Organizacija je ove godine bila nesto bolja ali ima tu jos mesta za unapredjenja.
Posebno se zahvaljujem Ljubi za poklonjeni okular , Borisu Stomaru za priliku da pogledam kroz neverovatno sirokougaoni Ethos i naravno cika Janku Mraviku sto je doterao svoj eks dvogled i gratis koriscenje paralelograma i red dot trazioca.

E a sad moram prestati jer me sin gnjavi da se igramo na racunaru umesto sto tu tipkam nesto....tako on to shvata cini mi se. :)

Kao sto je Sale Medic vec rekao slike su na adresi:
http://www.flickr.com/photos/tomabandin/sets/72157606176133582/

Acheron

Toma, meni je drago kaj sam tebe upoznao.
Pozdrav ekipi iza Kragujevca. Po mom skromnom mišljenju najžešći astronomi na Balkanu.
Pozdrav i gospodinu Radanu čije je priče bilo super slušati.
Janku hvala na špeku i prijevozu.

A za sljedeću godinu mogu reći da se obavezno vidimo. Pokušat ću i topčinu dovući sa sobom i još društva.

sale11472

Quote from: Sasa on July 15, 2008, 07:06:08 pm

Kad smo već kod toga, je l može neko da mi kaže kako da downloadujem slike s Flickra?


Pojma nemam al ako hoćeš moje mogu da ti bačim na mail samo što su preko 100mb pa ako imaš prostora.....
Po(t)pis:
TS 10x50 LE dvogled ;)
70/900 refraktor
180/950 ogledalo u izradi
Nova Igracka Celestron MiniMak 70 --- bio na snizenju jako povoljan pa nisam odoleo ;D
Ostalo ne smem od sramote da stavim na spisak dok ne završim ;D

sale11472

Quote from: Acheron on July 15, 2008, 09:03:37 pm
Janku hvala na špeku i prijevozu.

A za sljedeću godinu mogu reći da se obavezno vidimo. Pokušat ću i topčinu dovući sa sobom i još društva.



E zbog tog špeka (dijetalnog) ja sam samo čuo (OK imam te i na kojoj fotki al si neprepoznatljiv...maskirao se) da si ti bio na kampu a nismo se upoznali.....
Po(t)pis:
TS 10x50 LE dvogled ;)
70/900 refraktor
180/950 ogledalo u izradi
Nova Igracka Celestron MiniMak 70 --- bio na snizenju jako povoljan pa nisam odoleo ;D
Ostalo ne smem od sramote da stavim na spisak dok ne završim ;D

Bobo

Dobro ljudi, po ovim fotografijama ispada da sam ja cijelo vrijeme kampa spavao!!! Znate, nije lako biti otac nekoliko-mjesečnoj kćerki koja se uredno budi u 02:00 i 05:00...prilika za 6 sati spavanja u komadu se ne propušta!

Šalim se naravno  ;D smiješno mi je ovo, heh, barem mogu opovrgnuti priče što su mi podvalili Vid i Luka da sam uvijek bio u istoj pozi, mislim da se jasno vidi da sam se vrtio ;)  ;D

Toma B

Cini mi se da smo imali srece sa vremenom i ove godine....
Treca oblacno-kisovita noc za redom od kako je zavrsen kamp...
Bas mi se ne da isprobati Jankov $#.*&^$ ups hocu reci moj novi dvogled... :P

sale11472

Quote from: Bobo on July 15, 2008, 11:07:52 pm
Dobro ljudi, po ovim fotografijama ispada da sam ja cijelo vrijeme kampa spavao!!!


Pa tvoje "testerisanje" od zadnje noći je očigledno ostavilo najupečatljiviji utisak :P

Mada pokušavao si ti i da baciš pogleda na Sunce kroz H-alpha teleskop.... doduše umalo bezuspešno  ;D
Po(t)pis:
TS 10x50 LE dvogled ;)
70/900 refraktor
180/950 ogledalo u izradi
Nova Igracka Celestron MiniMak 70 --- bio na snizenju jako povoljan pa nisam odoleo ;D
Ostalo ne smem od sramote da stavim na spisak dok ne završim ;D

sale11472

Quote from: Toma B on July 15, 2008, 11:16:37 pm
Treca oblacno-kisovita noc za redom od kako je zavrsen kamp...
Bas mi se ne da isprobati Jankov $#.*&^$ ups hocu reci moj novi dvogled... :P

Hmm ako je to prokletstvo mog teleskopa šta će biti kada mu napravim montažu ..... padaće sekire ::)
Po(t)pis:
TS 10x50 LE dvogled ;)
70/900 refraktor
180/950 ogledalo u izradi
Nova Igracka Celestron MiniMak 70 --- bio na snizenju jako povoljan pa nisam odoleo ;D
Ostalo ne smem od sramote da stavim na spisak dok ne završim ;D

Acheron

Quote from: sale11472 on July 15, 2008, 10:30:04 pm
Quote from: Acheron on July 15, 2008, 09:03:37 pm
Janku hvala na špeku i prijevozu.

A za sljedeću godinu mogu reći da se obavezno vidimo. Pokušat ću i topčinu dovući sa sobom i još društva.



E zbog tog špeka (dijetalnog) ja sam samo čuo (OK imam te i na kojoj fotki al si neprepoznatljiv...maskirao se) da si ti bio na kampu a nismo se upoznali.....


Propuštenu priliku nadoknaditi ćemo sljedeće godinu ;)

sale11472

O da svakako naravno uz tvoja dva teleskopa ;)
Po(t)pis:
TS 10x50 LE dvogled ;)
70/900 refraktor
180/950 ogledalo u izradi
Nova Igracka Celestron MiniMak 70 --- bio na snizenju jako povoljan pa nisam odoleo ;D
Ostalo ne smem od sramote da stavim na spisak dok ne završim ;D

Pavdu

Quote from: Sasa on July 15, 2008, 07:06:08 pm
Quote from: sale11472 on July 15, 2008, 02:21:34 pm
E da pođto se TomaB nije setio ....... evo ovde nekih njegovih fotki


Kad smo već kod toga, je l može neko da mi kaže kako da downloadujem slike s Flickra?


Ako se već nisi snašao, evo...

Otvoriš neku fotku i u gornjem levom uglu imaš "All sizes". Klikneš na to i onda samo ideš na "Download".
Argue for your limitations, and sure enough they're yours. (Richard Bach)