• Welcome to Forum Astronomskog Magazina. Please login or sign up.
 

Pronalazaštvo Beograd 2009

Started by Kizza, May 18, 2009, 07:41:15 pm

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Kizza

Danas je u Galeriji Centralnog Doma Vojske Srbije otvorena izložba pronalazaka a pošto i Ja ,doduše prvi put učestvujem, bio sam iznenađen činjenicom da nisam video ni jednu TV ekipu!Možda je to normalo ali teško da ćemo ići dalje i brže ako mediski nije propraćeno.Inače u sredu 21.05. biće održana beseda posvećena 130 godina od rođenja  Milutina Milankovića.
Ako Ljudski život teče nepovratno kao reka,šta nas čeka u Okeanu?

cola

:( steta....
Nego kako si ti prosao?
SW 150/750 BD NEQ3; 50/600
colinaastronomija.wordpress.com

Kizza

Juče je bio prvi dan i nije bilo  loše,ljudi se interesuju  :)Zanimljivo je da se u medijima pojavi vest o nekoj izložbi tek kada se ona završi  ???Svi pričaju o ekonomskoj krizi a kolko sam Ja shvatio jedno od rešenja je da se podstakne prodaja.A šta ćeš bolje nego da trzištu ponudiš nešto novo,praktičnije i bolje?A to i jeste cilj pronalazaca ;) 
Ako Ljudski život teče nepovratno kao reka,šta nas čeka u Okeanu?

sale11472

Biće vama pronalazačima veselo koliko videh u novinama ....'oćeš patent? daj 20 000 din!
Po(t)pis:
TS 10x50 LE dvogled ;)
70/900 refraktor
180/950 ogledalo u izradi
Nova Igracka Celestron MiniMak 70 --- bio na snizenju jako povoljan pa nisam odoleo ;D
Ostalo ne smem od sramote da stavim na spisak dok ne završim ;D

Kizza

Da ne poveruješ!Pitam se čemu to vodi?Moraš da izmisliš,nacrtaš,napišeš dugački tekst,platiš advokata sam uradiš propagandni materijal,platiš učešče za Izložbu............Ma odustajem :'(
Ako Ljudski život teče nepovratno kao reka,šta nas čeka u Okeanu?

Sasa

Pazite ovo:
na milion stanovnika Srbija je
2004. imala 8,7 registrovanih patenata, a
1931. imala je 15 registrovanih patenata.

Nenad


Kizza

Do petka 22.05. Moj pronalazak je prvi na desnoj strani.Hm,možda ce ga otkupiti Rusi da naoružaju svoje Astronaute?
Ako Ljudski život teče nepovratno kao reka,šta nas čeka u Okeanu?

cola

SW 150/750 BD NEQ3; 50/600
colinaastronomija.wordpress.com

Kizza

Ako se moderatori ne ljute,zato što nema veze sa Astronomijom,(ali mislim da ima veze sa nastankom ljudskog roda,ko je gledao Odiseju 2001 shvatiće).Reč je o "Savršenom Pištolju" ili zvanični naziv "Pištolj koji se puni i prazni jedino i samo povlačenjem Okidača".Još malo da pojednostavim uspešno sam spojio sve dobre stvari od mehanizama Revolvera i Pištolja te je nastao Pištolj koji radi kao Revolver.Ne može da ima zastoj,nema repertiranja(sve se radi preko oroza) i koristi svu municiju u svom kalibru.Ako nekog interesuju detalji,ima i video,nek mi se javi na e mail rado ću odgovoriti.
Ako Ljudski život teče nepovratno kao reka,šta nas čeka u Okeanu?

sale11472

Quote from: Kizza on May 20, 2009, 10:04:02 pm
Ako se moderatori ne ljute,zato što nema veze sa Astronomijom,


Pa nemoj to staviti u podforum namenjen astronomiji već ovde i što bi se neko ljutio .
Po(t)pis:
TS 10x50 LE dvogled ;)
70/900 refraktor
180/950 ogledalo u izradi
Nova Igracka Celestron MiniMak 70 --- bio na snizenju jako povoljan pa nisam odoleo ;D
Ostalo ne smem od sramote da stavim na spisak dok ne završim ;D

Sasa

Pa naravno, što bi se neko ljutio. Pa mi treba da podstičemo svaki napor u pravcu razvoja nauke, pronalazaštva itd.

SUPERHEROJ


Advokat

Quote from: Kizza on May 19, 2009, 08:46:29 pm
Da ne poveruješ!Pitam se čemu to vodi?Moraš da izmisliš,nacrtaš,napišeš dugački tekst,platiš advokata sam uradiš propagandni materijal,platiš učešče za Izložbu............Ma odustajem :'(


Advokata vec imas na forumu za dz ;D

Kizza

Svima od srca zahvaljujem na podršci za moju inovaciju:) :) :) Mada ovo je tek pola puta ......... ;)
Ako Ljudski život teče nepovratno kao reka,šta nas čeka u Okeanu?