• Welcome to Forum Astronomskog Magazina. Please login or sign up.
 

Pronalazaštvo Beograd 2009

Started by Kizza, May 18, 2009, 07:41:15 pm

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

spadej

Cestitke i od mene. Veoma se radujem tvom uspehu i sa nestrpljenjem cekam da vidim sta je sledece. Kizo, nemoj da se ljutis, nemam pravo na to ali, nadam se da neces vise usavrsavati oruzje. Sigurno ima lepsih stvari...  Mada, i Nobel je poceo sa dinamitom :)  


r2d2

May 24, 2009, 07:48:19 am #31 Last Edit: May 24, 2009, 07:53:22 am by r2d2
Pridruzujem se svim cestitkama.

Secam se jednog svog (sluzbenog) tetejca kome je bio pokvaren mehanizam pa je pucao rafalno - sve metke odjednom.


Kizza

Još jednom hvala za čestitke,stigle su i iz inostranstva, ali san svakog pronalazača je seriska proizvodnja!
Normalno da sam imao moralnu dilemu ali ovde  je reč(radi se o) odbrambenom ručnom oružju što znači da je namenjen policiji,telohraniteljima,ženama...........Nema zastoja,repertiranja,sve ide preko okidača ili udarače a nisam ni projektovao kočnicu jer je nema ni jedan revolver!
Ko ima vremena neka na Youtubu pogleda projekat "Hiller VZ-1",mada ima dosta na tu temu,gde je još 1955 g. čovek napravio i leteo sa ovom neobičnom letelicom!

Ja imam neku sličnu ideju ali pre nego što probam,eksperimentalno, i proverim ne mogu reći o čemu se radi.Moram reći da sam bio potrešen dokumentarnim filmom o alpinistima sa Himalaja  gde su morali da ostave planinare jer nisu mogli da ih spuste a Helikopteri ne mogu da lete na tim visinama jer je vazduh redak.Izazov je veliki ali sve počinje prvim korakom  ;)   
Ako Ljudski život teče nepovratno kao reka,šta nas čeka u Okeanu?

SUPERHEROJ

Ako ti treba finansijska pomoc za Tvoj sledeci poduhvat mozemo se dogovoriti da te donekle sponzoriserm, sve cestitke na bronzi

Kizza

Hvala na čestitkama a i sponzorstvo nije na odmet ;)
Ako Ljudski život teče nepovratno kao reka,šta nas čeka u Okeanu?

Kizza

Ako Ljudski život teče nepovratno kao reka,šta nas čeka u Okeanu?

kocha

Javno obećavam da te neću zadirkivati, zezati i mrko pogledati...
A nemože ni da blokira dok puca...cccccccc...

Kizza

Ha,ha ma slobodno me zadirkuj Ja nisam tako savršen kao pronalazak  ;)
A što se njega tiče prvenstveno je namenjen za samoodbranu dama,bodigarda,policiju.......
Ako Ljudski život teče nepovratno kao reka,šta nas čeka u Okeanu?

r2d2

Moram da priznam da nije lose. Ali mi je nelogicno ono za dame. Pa nisu predstavnice lepseg pola opremljene sa CZ-om ili H&K pa da im se meci zaglavljuju, vec nekim manjim pistoljima valjda. A jadni mi!

Jel` moze tvoj patent da se primeni na automatsko oruzje?

Kizza

Može ali kao što znaš automatsko oružje je uslovljeno dobrom i odgovarajućom municijom a "B-5" dejstvuje iz zatvorenog zatvarača (kao da u ruci držiš revolver) tako da je zastoj nemoguć!
Što se tiče Dama svaki instruktor će  preporučiti da ako već nosi oružje da to bude revolver.U Americi policajcima je dozvoljeno i drugo oružje i većina njih nosi revolver S&W .38 specijal na članku noge. 
Ako Ljudski život teče nepovratno kao reka,šta nas čeka u Okeanu?

kocha