• Welcome to Forum Astronomskog Magazina. Please login or sign up.
 

Starost magnetnog polja zemlje prema vox magazinu

Started by radojcicz, August 14, 2009, 12:37:32 pm

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Ljubo

Dobri stari čika Albert. Što se nesigurnosti u bezgraničnost tiče, ja bih ipak glasao za ovu prvu. ;)

NShappy

Drago mi je što je ovo dole ipak napisao jedan sveštenik:
QuoteSamo u današnje vreme fin de siecle (na kraju ere) postalo je moguće ući u ostvoreni sukob sa naučnim podacima. Pri kraju ovoga veka, postalo je moderno imati stavove suprostavljene nauci. Astrolozi, gatari, čarobnjaci, i ostali okultisti slobodni su da iznesu i najbizarnije tvrdnje. Izgleda da su se ljudi umorili od naučne trezvenosti i odgovornosti i postali spremni da prihvate bilo šta - "Zašto da ne?". Najčistiji oblik voluntarizma i iracionalnosti preuzima mesto agrumenta: "Ovo je ono što ja osećam! Ovo je tako zanimljivo!". Masovna opijenost iracionalnošću čini protestantsku bukvalnost primamljivom i prihvatljivom.


Tekst je odavde: http://www.scribd.com/doc/6242567/Pravoslavlje-i-Kreacionizam

radojcicz

- Moj zakljucak je da je ovo samo jedan karakteristican  primer ,,smisljenog  proturanja materijala,, u javnost,  a tako su  poceli da rade mnogi u ovoj nasoj  tuznoj zemlji, ono malo reda, zakona ili  autoriteta  koji su ranije postovani sada vise nema.
- Svakome je dopusteno da bez  ikakve odgovornosti, morala i  postovanja, olako izvrce i prepravlja  utvrdjene cinjenice, do kojih su dosli  timovi strucnjaka i renomirani naucnici celog sveta, dugim i mukotrpnim radom.
- Svi znaju npr. koliko se dugo vrse ispitivanja nekog leka pre pustanja u promet, pa opet se nadje neki ,,genijalac,, koji na nasoj  televiziji, u novinama ili preko raznih drugih medija, propagira da svojom specijalnom metodom  leci lako sve te bolesti, usput jos na prirodan nacin bez stetnih posledica ... Svi casopisi su puni ovakvih reklama, sve televizije neverovatno bezobrazno prekidaju programe kucajuci nam u glavu reklamne gluposti kako je nesto dobro za nas.
- Ovakvu metodu gebelsove propagande  i nametanja ,,istine,, nazalost su prihvatili skoro svi, isti metod koriste mnoge visoke licnosti, npr. tumaci nasu ekonomsku stvarnost, a narod  kad vidi ovakve nastupe samo moze da nauci isto, da bez lazi nema opstanka u ovoj drzavi. ,,Prepravljanjem stvarnosti bez pardona,, prvo su uveli su nasi dragi politicari  i odmah u startu, stavili svima nama na znanje da se nece sve zavrsiti samo preimenovanjem naziva ulica, firmi, istorije i svega drugog moguceg, nego se bas sve   mora obrnuti za 180 stepeni, pa tako sada imamo sve  prevrnuto  naglavacke. Orvel je za nas danas, ispao naivan pisac kad je pisao svoju viziju buducnosti u knjizi  1984.
-Ostaje tuzna cinjenica da se mi kao drustvo  krecemo retrogradno, i  kad je pravo znajne u pitanju, nemoze obican covek vise imati nikakav oslonac u poznatoj i bliskoj okolini, jer su pravi  autoriteti vesto, kao slucajno, uklonjeni i  mnoge stare vrednosti kod nas jednostavno vise nepostoje.
- Izgleda da pravo znanje, postaje  privilegija  manjih  grupa i nezavisnih istrazivaca, koji komuniciraju bez posrednika, i jos nisu potpuno podlegli ropstvu i skusenju novca.

Pozdrav svim ucesnicima foruma.

Predrag

Ja ovo nisam mogao da odgledam do kraja. Stigao sam do 8 minuta. Pogledajte od 3 minuta, da bi skratili.

http://www.youtube.com/watch?v=asfxLm7kcEE&eurl=http%3A%2F%2Fmico%2Eblog%2Ers%2Fblog%2Fmico%2Fpravoslavlje%2F2009%2F08%2F20%2Fkreacionizam%2Dprotiv%2Ddarvinizma&feature=player_embedded#t=480
"Somewhere, something incredible is waiting to be known." - Carl Sagan

bear

Tezak slucaj. Kreacionisticko shopanje sam ocekivao, ali to povezivanje da teorija Velikog Praska zapravo potice od starih Egipcana i njihovih gusaka me je ipak iznenadilo :)


Predrag

"Somewhere, something incredible is waiting to be known." - Carl Sagan

TenMon

Lik me nekako po držanju podseća na Čedu Jovanovića. Možda bi bio uspešan na srpskoj političkoj sceni. Da ste gledali do kraja čuli biste: "Geologija je nauka koja se bavi Zemljom. Geos je život, logos je nauka", kaže on na 9:20. Kako je od života i nauke dobio Zemlju? :)

Predrag

Geologija je lepa nauka i šteta je da se takvi kao on bave tom naukom. A i vidi mu se da je nekako priglup, da se ne izrazim drugačije!  ;D
"Somewhere, something incredible is waiting to be known." - Carl Sagan

Yagodinac

Čitajući vaše komentare neću da archim protok na taj snimak. Verujem vam na reč. Ima talibana svuda po svetu.

NShappy

Otkucajte miroljub petrović na googlu pa vidite šta se sve tu događa...

bear

Quote from: Yagodinac on August 20, 2009, 04:35:10 pm
Čitajući vaše komentare neću da archim protok na taj snimak. Verujem vam na reč. Ima talibana svuda po svetu.


I talibankinja ili kako se to vec zove. Ova sto ga kao intervjuise je na istom nivou, prosto se odvali od klimanja glavom i cerekanja u pozadini kada ovaj 'naucnik' odvali neku shalu na racun 'zvanicne nauke' (haha, ko jos moze da poveruje da gas moze da se zgusne u zvezde... haha).