• Welcome to Forum Astronomskog Magazina. Please login or sign up.
 

Canon eos 400d ili 1000d - izbor

Started by djuka47, December 09, 2011, 06:08:43 pm

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

djuka47

Prosto pitanje eos 400d ili eos 1000d ?

Sekula

Quote from: djuka47 on December 09, 2011, 06:08:43 pm
Prosto pitanje eos 400d ili eos 1000d ?


Odgovor ne može biti baš tako lak. Evo komparacije za model 450, 1000 i 550. Potrebno znanje engleskog:

http://ghonis2.ho8.com/RebelMod550D/rebelmod550dcompare.html
| SW newtn 200/1000 | SW NEQ6 Synscan goto | Logitech Quickam Pro 3000 | Canon EOS 550d | Baader astrosolar filter |  SW Black Diamond ED 80/600 | Flattener korektor SW 0.85 | Lacerta MGEN autoguider | Nikon action ex 10x50 cf binocular |

Ljubo


QuoteProsto pitanje eos 400d ili eos 1000d ?


Odgovor je baš lak!  EOS 1000D za astro, jer 400D nema Live View, a to znaci puno više problema sa manuelnim fokusiranjem!!

Pogledati uporedne karakteristike:
http://www.dpreview.com/reviews/canoneos1000d/page2.asp

Sekula

Quote from: Ljubo on December 09, 2011, 07:48:13 pm

QuoteProsto pitanje eos 400d ili eos 1000d ?


Odgovor je baš lak!  EOS 1000D za astro, jer 400D nema Live View, a to znaci puno više problema sa manuelnim fokusiranjem!!

Pogledati uporedne karakteristike:
http://www.dpreview.com/reviews/canoneos1000d/page2.asp


Da, to jeste onda mogućnost da se bolje izabere na takav način. Live view do 550 je itekako dobro upotrebljiv. Verujem da ni kod 1000 ne zaostaje mnogo.
| SW newtn 200/1000 | SW NEQ6 Synscan goto | Logitech Quickam Pro 3000 | Canon EOS 550d | Baader astrosolar filter |  SW Black Diamond ED 80/600 | Flattener korektor SW 0.85 | Lacerta MGEN autoguider | Nikon action ex 10x50 cf binocular |

Yagodinac

Ineteresantna dilema. Što se tiče generalnih osobina 1000d nije uopšte loš u odnosu na 400d. Međutim, obojica nose isti senzor kao i ozbiljniji 40d tako da su dobre fotke zagarantovane. Sem par sitnica po kojima je inferioran (ergonomija - malecak je; spor rafal i slaba baterija) ako ti to nije presudno može perfektno da posluži i za svakodnevno fotkanje.
Najbitnija stvar je da možeš poprilično da uštediš ako uzmeš polovan. To su veoma izdržljive naprave i ako nađeš neki koji je ispucao 5-10 hiljada - uzimaj i ne pitaj mnogo. Toliko ja okinem za mesec dana.
Cene polovnih idu od 250e (samo telo) pa naviše. Za koji evro više ide 450d koji je ipak malo novija generacija i ima par poboljšanja.

Još nešto: za astrofoto je bitno što je 1000d najmanji i najlakši. Nema telo od metala kao dvocifreni eosi, samim tim manji balast visi na teleskopu.

Sekula

Quote from: Yagodinac on December 10, 2011, 08:10:57 pm
To su veoma izdržljive naprave i ako nađeš neki koji je ispucao 5-10 hiljada - uzimaj i ne pitaj mnogo. Toliko ja okinem za mesec dana.
Cene polovnih idu od 250e (samo telo) pa naviše. Za koji evro više ide 450d koji je ipak malo novija generacija i ima par poboljšanja.


Tebi onda fotoaparat ne traje duže od godinu dana shodno deklarisanom veku zatvarača?!

Oba aparataa su sličnih optičkih mogućnosti, samo live view ih deli. Zato sam rekao da je delikatno pitanje koji je bolji. Naravno, 1000d je noviji. Svakako treba onda i to uzeti u obzir. Sem toga, mnogi su rekli da je to odličan aparat i za astrofoto. Uzgred, kako se taj model više ne pravi, 1050 nema automatsko čišćenje senzora. Svakako, pre bih uzeo 1000d nego ovaj novi model, njegov naslednik.
| SW newtn 200/1000 | SW NEQ6 Synscan goto | Logitech Quickam Pro 3000 | Canon EOS 550d | Baader astrosolar filter |  SW Black Diamond ED 80/600 | Flattener korektor SW 0.85 | Lacerta MGEN autoguider | Nikon action ex 10x50 cf binocular |

kruska

ja sam davno hteo kupiti 1000D ali su mi rekli nemoj, nemoj i to osobe koje se bave fotografijom
(razumeju se u astrofotografiju) istina predlagali su 500D( tj podtip 400D i veci broj) 
cinjenica je da je live view bitna stvar za fokusiranje, i dosta pomaze cak i kad imas veliko uvelicanje teleskopa i veliki f ratio(za pocetnika moze i ovo da bude problem)

p.s. ja ne umem da procenim dobro polovnu elektronsku robu pa ne znam da odgovorim na pitanje kako provaliti da li je 400D ishaban

Danijel

Uz fotić se dobije i DVD sa softverima. Taj DVD obično svi bace u neku ladicu, ne pogledajući ga. A na njemu se nalaze sjajne stvari za upravljanje fotićem. Omogućavaju da fotoaparat preko USB-a spojite s laptopom i na njemu dobijete puno veću sliku u realnom vremenu i na njoj vrlo precizno izvršite fokusiranje, daleko preciznije nego što to možete napraviti na ekranu fotića, odredite ekspoziciju i još puno stvari. Rezultate možete odmah vidjeti na laptopu i korigirati postavke po potrebi. Ja sve svoje astrofotografije snimam tako, od Sunca do zvijezda. Iskoristite to 8)
ZVJEZDARNICA APOLLO
SW MAK 127/1500 | NEQ6 Pro GoTo | Celestron 11" SCT

Yagodinac

Quote from: Sekula on December 10, 2011, 10:49:31 pm
Tebi onda fotoaparat ne traje duže od godinu dana shodno deklarisanom veku zatvarača?!


Pa... Zatvarač sam u startu uračunao čim sam kupio dslr. Kao što auto povremeno mora na servis - nekad 100e, nekad 500e.
A da slikam, slikam i ne žalim makinu uopšte. Ne znam ni koliko je do sad okinuo ali je svakako mnogo.
Jedan moj drug se poštapao svojim dslr-om, padao na njega i oslanjao se po okolnom drveću putem aparata. Sve je stvar kreativnog pristupa upotrebe svoje opreme.

djuka47

hvala na odgovorima

vec duze vreme merkam 1000d za pristojne pare moze da se nadje samo me zanima kada dodje do toga da idem da ga uzmem na koje stavke najvise paznje treba da obratim i kkako da budem siguran koliko je aparat koriscen itd...

Yagodinac

Na svim eosima (sem 20d  ::)) je moguće preko eos utility softvera tj kompa utvrditi nesporan broj puta koliko je aparat škljocnuo. To se gleda i da nije negde ogreban, padao i sl. Ako je prvi vlasnik onda potražiš naravno račune, softver i kablove i to bi bilo to.
Inače polovan 1000d može da se nađe za oko 250e a nov ponegde još uvek stoji na polici za oko 45 000 +- par hiljada (sa objektivom 18-55 bez IS, on sam polovan ne vredi ni 50e).

djuka47

idem u februaru u Dubai, da li neko zna informacije proverene da li je tamo jeftinije nego kod nas jer ne bih da kupujem nesto polovno a da tamo nadjem za istu cenu novo...

i kako ide dokumentacija i procedura ako tamo uzmem nesto ako uopste postoji za carinu, porez i to ?

Ljubo

A zašto bi da placaš carinu? Izvadi aparat, stavi ga oko vrata. Kutiju iskrivi i ispeglaj i stavi na dno kofera.

Na foto-aparate i laptopove za vlastitu upotrebu se nigdje u svijetu ne placa carina !!

kruska

Quote from: djuka47 on December 17, 2011, 09:13:19 pm
idem u februaru u Dubai, da li neko zna informacije proverene da li je tamo jeftinije nego kod nas jer ne bih da kupujem nesto polovno a da tamo nadjem za istu cenu novo...

i kako ide dokumentacija i procedura ako tamo uzmem nesto ako uopste postoji za carinu, porez i to ?


mislim da foto oprema tamo nije jeftinija imas sharaf dg, dubai mall canon. nikon.. imajuoni i cene na netu generalno sigurno je da su jeftinije nego u srbiji ali moze da se kupi u nemackoj minhen npr eos 1000D
https://www.teleskop-express.de/shop/product_info.php/info/p2048_.html  
po ovoj ceni
ako se ulogujes  na sajt dobices cene bez pdv i jos ako uspes da ti neko pokupi aparat mozes dobiti najjeftiniju cenu u evropi  gledao sam ja ranije i mislim da aparati nisu jeftiniji u dubaju

https://www.teleskop-express.de/shop/index.php/cat/c17_Astro-Imaging----Cameras----DSLR.html 
ovo je meni sa cenama sa pdv ako se ulogujes videces cene bez pdv-a

marijanica

Jel ok kupiti canon 1000d za 250e,sa objektivom f-s 18-55 3,5-5,6 i torbom za aparat, ispucao je 7000 slika ?