• Welcome to Forum Astronomskog Magazina. Please login or sign up.
 

Besplatan software: Asynx Planetarium

Started by GENESIS, May 31, 2008, 01:48:31 pm

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

GENESIS




sale11472

Kako se snalazi na slabijim makinama???
A tu je i Celestia šta njoj fali meni se npr sviđa što je imaš u portable varijanti tj mož' da je nosaš na flešu gde god da ideš...
Po(t)pis:
TS 10x50 LE dvogled ;)
70/900 refraktor
180/950 ogledalo u izradi
Nova Igracka Celestron MiniMak 70 --- bio na snizenju jako povoljan pa nisam odoleo ;D
Ostalo ne smem od sramote da stavim na spisak dok ne završim ;D

Nele

Stelarium je OK. Ja koristim dosta "Hallo northern Sky". Znam da je smešan naziv, ali je planetarijum strašan. Takođe ima mogućnost da se poveže sa mikrokontrolerima u stativima za pozicioniranje... toliko potrebna stvar...
Verujem da znate već za njega...

NASA

ja koristim Starry Night Pro 6, i GUIDE 7... :)

A starry night mi je najbolji jer se ne snalazim na ovim ,,nacrtanim." a ovde imas 3D prikaz neba oko tebe..

Pavdu

Uh, uh! Opasan je NASA... Jel imaš registrovanu verziju Starry Nighta i Guide-a? ;D
Argue for your limitations, and sure enough they're yours. (Richard Bach)


mravic

Ja najvise koristim Cartes du Ciel, Starry Night pro 2, i The sky.
www.univerzumad.com
Astronomsko opservatorija Night Hawk

sale11472

Ja najviše koristim isprintane atlase ali HNSky je trenutno jedini instaliran program tog tipa na mom kompu sasvim dovoljan a ja i onako kuburim sa prostorom a i u CdC sam uspevao da se pogubim pošto sam poskidao gomilu dodatnih kataloga  ::) a iz principa koristim samo free programe (ne nisam manijakalni borac za legalan softver ali jednostavno to mi više odgovara)
Po(t)pis:
TS 10x50 LE dvogled ;)
70/900 refraktor
180/950 ogledalo u izradi
Nova Igracka Celestron MiniMak 70 --- bio na snizenju jako povoljan pa nisam odoleo ;D
Ostalo ne smem od sramote da stavim na spisak dok ne završim ;D

vmiro