• Welcome to Forum Astronomskog Magazina. Please login or sign up.
 

Flat Box

Started by Polare, September 06, 2016, 09:35:26 pm

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Polare

Napokon počela izrada Flat Box-a za RC 10' dimenzije 50x50 cm  :P
....bijelo sjani Iveral i par daskica za okvir
.... led traka od 6000K
....dvije žice
... 4 Plexi ploče Opal od 2,5 mm
Od prijašnjeg Flat box-a sam imao potenciometar DIMER (kao na slici dolje) radi regulacije napona  (a time i svjetline LED trake).

Ukupni troškovi 350 Kn (€47) !





Luger

Jako lijepo izgleda. Cestitam.
Imam i par pitanja.
4 Opal ploce od bijelog plexiglasa ploce su slozene jedna preko druge? Preptostavljam zbog bolje disperzije svetlosti, ali, da li moraju bas 4? Pitam zbog toga sto svakako povecavaju tezinu FB.
I drugo pitanje, da li bi se ovi led paneli koji se sada prodaju mogli koristiti kao Flat box, da li si probao? Makar se i dodala koja plexi ploca.

Polare

Hvala Luger !
...prva ploča je udaljena od led trake 2 cm onda ide razmak 2-3 cm.Zatim ide sljedeča ploča i ponovo razmak i tako dalje.
Ne moraju baš biti 4 ...može biti i manje sve zavisi od gustoče ploče a i nisu teške (lagano je to)!
Gledao sam te Led (za rasvjetu) http://www.aladino-store.it/prodotto/lampada-pannello-led-quadrato-60x60cm-48w-alta-qualita/?attribute_pa_watt=48w&attribute_pa_dimensione=quadrato&attribute_pa_colore-luce=luce-bianca

Većina ploča ima stabilizirano napajanje pa tu nije moguče kontrolirati jačinu svjetlosti jedino da se eliminira originalno napajanje i uzme Dimer za kontrolu i drugo napajanje od 12V (2-4A).

Luger

Da, gledao sam nacrte za slicne projekte, ali sam pomislio da paneli mogu odraditi posao. A, postaju dimabilni vrlo lako.
Hvala!  ;)

Joza

Gledajući sliku tvog Flat Box-a imam utisak da nije baš ravnomerno osvetljen.
Kao da je u sredini malo tamnije, odnosno kao da si LED trake postavio samo po obimu.
Povećanje kontrasta slike i malo obrade to potvrdjuje.

Moguće da je to posledica propreme slike za WEB.
U svakom slučaju proveri kako stvarno stoje stvari.