• Welcome to Forum Astronomskog Magazina. Please login or sign up.
 

Bressner dvogled?

Started by Mihael, June 05, 2010, 11:05:27 pm

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Mihael

June 05, 2010, 11:05:27 pm Last Edit: June 05, 2010, 11:15:47 pm by Mihael
http://www.conrad.de/ce/de/product/671594/FERNGLAS-ASTRO/SHOP_AREA_14748&promotionareaSearchDetail=005

Znam, znam Conrad nije mesto gde se kupuju ovakve stvari, ali naleteo sam pa ko pita ne skita...
Zna li neko na kom je drvetu ovo raslo? Kakav je kvalitet, ili bilo sta. Tema je aktuelna samo do 12. juna, dok sam u Frankfurtu... Ili neka preporuka za best buy ovde ako neko nesto zna, da iskoristim priliku.

Mada je ista cena i za ovo:
http://www.optikshop24.de/shop/-14-p-2493.html?osCsid=3411295e72ba3c555492d43f5b8e6ef2

CyberianIce

Xmmm, interesantno... Taj Bresser je navodno neki Semi-APO (triplet?!) i ono sto pise u opisu je prilicno zadivljujuce mada a sa druge strane citava ta LE serija TS-ovih binokulara je neka najosnovnija ahromatska varijanta mada...

...jedan TS bino, koji je ekvivalent (po karakteristike sto su navedene kod tog Bresser-a), zove se TS 20x80 triplet, i kosta djavo ipo. Ako je verovati onoj cuvenoj poslovic "koliko para toliko muzike" (a u ovom hobiju je to najcesci slucaj), onda ovaj Bresser nije nista drugo do department store junk sto smo i od ranije znali.

Btw, ja licno prvi put cujem za Semi-APO triplet. Mozda gresim ali Semi-APO bi trebao biti ahromat sa ekstradisperzivnim staklom (ED), znaci dublet, a tripleti su u vecini slucajeva bas pravi apohromati, nije mi poznato kako sad to da je neki triplet Semi-APO a ne APO.
Telescopius
AstroBin
Sky-Watcher 200P | Meade Instruments DS2090 | Tair-3-Phs | Celestron CG-5 | OnStepX | Canon EOS 600D AstroMod | ZWO ASI120MM-S

Mihael

     Da, semi-apo? ? Imam jedan apohromatski od 65mm, ima 4 stakala, i samo sa tezinom se vec nikako ne uklapa u podatke kod ovog Bressera. Tripleti mogu biti i Cooke-ovi, i oni nisu apo, ali su prilicno dobri...
     Sve u svemu TS (1170) bi trebao biti proverena kupovina, ali ne poznajem taj model uopste. Sa pogledom na velicinu, tezinu od 1380g ne znam kako prokomentarisati. Znam da je Janko valjao TS1050LE ako se ne varam, pa su ljudi bili odusevljeni odnosom cena/kvalitet... U cenovnom rangu do 1000E ovde se veoma lepe stvari mogu naci,ali odrace me ovi na carini, a i nisam planirao izdvajati toliko... :-\

     

sale11472

Bresser je u principu još jedna "renomirana" firma koja prodaje kineske rukotvorine ali u ovom slučaju za nijansu slabije od TS i sličnih firmi....
A to što piše semi-APO..... pa pisalo i na tarabi nešto .....
Dakle bolje sačuvaj pare za nešt bolje....bar bih ja tako uradio...
Po(t)pis:
TS 10x50 LE dvogled ;)
70/900 refraktor
180/950 ogledalo u izradi
Nova Igracka Celestron MiniMak 70 --- bio na snizenju jako povoljan pa nisam odoleo ;D
Ostalo ne smem od sramote da stavim na spisak dok ne završim ;D

Mihael

Ok. A drugi link? TS 11x70 LE?

sale11472

Pazi ja generalno sebi ne bih kupovao 11x70 dvogled... iz istog razloga iz koga preporučujem 10x50 pre nego 7.50.
Naime radi se o izlaznoj pupili dvogleda i ja iskreno nisam siguran da su moje zenice odavno bile u takvom mraku da su se proširile preko 5mm (ako i toliko) pa je u slučaju korišćenja takvih dvogleda problem što se ne iskoristi svo svetlo koje objektiv skupi (11x70 ima pupilu od nešto preko 6.3 mm a 7x50 čak preko 7.1 mm) ....
Dakle ja bih se pre odlučio za 15x70 varijantu ili još bolje za neki 20x80 naravno neko malo bolja varijanta (čitaj skuplja)
Po(t)pis:
TS 10x50 LE dvogled ;)
70/900 refraktor
180/950 ogledalo u izradi
Nova Igracka Celestron MiniMak 70 --- bio na snizenju jako povoljan pa nisam odoleo ;D
Ostalo ne smem od sramote da stavim na spisak dok ne završim ;D

Yagodinac

Quote from: sale11472 on June 07, 2010, 10:34:54 am
...i ja iskreno nisam siguran da su moje zenice odavno bile u takvom mraku da su se proširile preko 5mm (ako i toliko)


Evo rešenja: nekoliko kapi atropina i u cvetu mladosti smo  ;D Atropin naime efikasno smanjuje f kod čoveka...

kocha

ili koja casica rakije...

Yagodinac

Pa... može. Nekome će možda trebati posle i kolimacija.

Danijel

Ne znam kako djeluje atropin no ako rakiju kapneš u oči, smrdit će ti po - rakiji ;D
ZVJEZDARNICA APOLLO
SW MAK 127/1500 | NEQ6 Pro GoTo | Celestron 11" SCT

kocha

ko to kaze da rakija smrdi!?

CyberianIce

Ja. A i cinjenica je da postoje i alternativna resenja za smanjivanje f broja ljudskog oka ;D
Telescopius
AstroBin
Sky-Watcher 200P | Meade Instruments DS2090 | Tair-3-Phs | Celestron CG-5 | OnStepX | Canon EOS 600D AstroMod | ZWO ASI120MM-S

Sekula

Quote from: sale11472 on June 07, 2010, 10:34:54 am
Pazi ja generalno sebi ne bih kupovao 11x70 dvogled... iz istog razloga iz koga preporučujem 10x50 pre nego 7.50.
Naime radi se o izlaznoj pupili dvogleda i ja iskreno nisam siguran da su moje zenice odavno bile u takvom mraku da su se proširile preko 5mm (ako i toliko) pa je u slučaju korišćenja takvih dvogleda problem što se ne iskoristi svo svetlo koje objektiv skupi (11x70 ima pupilu od nešto preko 6.3 mm a 7x50 čak preko 7.1 mm) ....
Dakle ja bih se pre odlučio za 15x70 varijantu ili još bolje za neki 20x80 naravno neko malo bolja varijanta (čitaj skuplja)


Ja sam vlasnik jednog Bresser dvogleda koji je u sustini zoom dvogled 12-36x70. Daklem, prvo da kazem da je zoom cista glupost kod dvogleda. Izvinjavam se svima i molim da me isprave ako gresim. Dvogled je kod okularnog dela uradjen iskljucivo od plasticnih prstenova i ne bih savetovao da se mnogo rasklapa jer posle moze da bude problem i sa kolimiranjem. Navoji su uradjeni tako kako jesu, prosto ne mozete da verujete kako je tesko iskolimirati jedan takav zoom dvogled i vratite ga u normalno upotrebno stanje. Nekolimiran dvogled bez mogucnosti da se prepravi moze samo da se baci ili da se od fiksnog dela napravi monokular. Da mi je sada ove pameti i iskustva pre bih kupio TS dvogled koji sam video da recimo ovde poseduje Janko Mravik. Bresser dvogled ima relativnu bolju otpiku od raznoraznih pijacnih i hipermarket varijanti. Ima aberaciju po obodu, naravno na zoom treba zaboraviti definitivno. U svakom slucaju je dobar za posmatranje. Ali te velicine dvogleda ipak zahtevaju da se nabace na odgovarajuci stativ.

Poz.
| SW newtn 200/1000 | SW NEQ6 Synscan goto | Logitech Quickam Pro 3000 | Canon EOS 550d | Baader astrosolar filter |  SW Black Diamond ED 80/600 | Flattener korektor SW 0.85 | Lacerta MGEN autoguider | Nikon action ex 10x50 cf binocular |

spadej

U pravu si sto se tice zoom dvogleda, i ja sam bacio pare na jedan SAKURA 10-50x70.

Na zalost, moram da ga koristim, Janko nikako da mi nabavi TS 10x50. Izgleda da ce stici tek za Letenku, pa ako bude padala kisa ja nisam kriv! :)

mravic

Ma nije to nego niko ništa ne naručuje pa mi poštarina pojede i onako malu zaradu :(
www.univerzumad.com
Astronomsko opservatorija Night Hawk