• Welcome to Forum Astronomskog Magazina. Please login or sign up.
 

Konacno paralelogram

Started by andromeda 2, October 26, 2005, 08:50:31 am

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

andromeda 2

Juce sam najzad licno zavrsio (majstora nema, pa nema) svoj stalak za binokular-paralelogram. Nisam jos najbolje resio vezivanje doticnog za stalak, ali potpuno i ovako funkcionise. Modifikacije tek dolaze. Nazalost, posto moj ruski tento nema otvor za kacenje na postolje za fotoaparate, a za kacenje dvogleda koristim glavu tog mehanizma, koristim moj Optisan Leo-III aotec, za koji sam vec govorio da uopste nije los.
Slika je fantasticna, napokon je potpuno, potpuno mirna i odusevljen sam koliko detelja sad moze sad da se uoci. Dvostruko jato u Perseju me ocaralo, za Plejade da ne govorim...
O da, shvatio sam da bez udobne stolice u kojoj se zavalim i spustim nisko naslon nema NISTA od udobnog posmatranja. Dakle, vrat ne boli vec ste udobno smesteni, a slika potpuno mirna. Prava uzivancija.
Slike saljem sledece nedelje (fotoaparat nije kod mene). Treba mi objasnjenje kako se kace fotke jpg formata na ovaj forum?

sashastar

U daj da vidim neku fotku.
Evo na ovaj sajt mozes da zakacis sliku i da je postavis u topik.
Kako je Sich rekao privremeno resenje

www.imageshack.us

andromeda 2

Fotke dolaze cim dobijem nazad fotoaparat. Moram kasnije da ofarbam aluminijumske cevi i uradim jos neke sitnice. Izgleda sasvim OK, Bobo je poslao detaljan opis i slobodno kreni da ga pravis. Umesto drvenih letvi koristi profilisane aluminijumske cevi 20x20mm i sve ce ici glatko. Pozdrav!

sashastar

Hvala na savetu moracu onda da menjam izvesne planove.
Malo sam i sa lovom DOWN.
To me najvise koci.

andromeda 2

Evo najzad jedne fotke! Imam ih jos. Stvar super funkcionise i slika je potpuno mirna.
http://img71.imageshack.us/img71/821/slika11hf.th.jpg

andromeda 2

Izvinjavam se, nisam znao da ce biti toliko kompresovana! Slacu nove!


andromeda 2

Odustajem, ne znam zasto je toliko kompresuje i ne dozvoljava de se vidi u vecoj i boljoj rezoluciji.

sashastar


Sich

dozvoljava, ali si nam ti jedino dao link za thumbnail, tj malu slicicu

evo oba linka
http://img157.imageshack.us/img157/1663/to1bk.jpg
http://img71.imageshack.us/img71/821/slika11hf.jpg

inace fino izgleda
vidim iskoristio su neku azimitnu montazu koju si imao i nakalemio si na to ovaj gornji deo za dogled.

koliko je ovo stablno, mislim nesto mi se cini da bi htelo po nekad da ima teznju da se srusi, jer je dosta visoko, a montaza je dosta mala. mada to je aluminjum jel. tako da nije toliko tesko
"The only thing standing between me and total happiness is reality." - Douglas Porter

andromeda 2

Da, iskoristio sam azimutnu montazu od teleskopa koji ne koristim. Spustio sam je na najnizi nivo jer paralelogram planiram da koristim gledajuci sa stolice i to mi jedino daje komotitet pri posmatranju. Montaza kad se postavi je prilicno stabilna i ne pokazuje tendenciju da se rusi, malo u pocetku vibrira zbog nacina vezivanja za stativ, ali ubrzo se smiri i slika je OK. Sledece sto cu da pravim je binocular chair. Videcete fotke.
Inace paralelogram pruza potpuno uzivanje pri osmatranju, ako se obavlja u udobnoj stolici. Pokusao sam i bez nje, ali je to za mene jako tesko, krivim vrat i TO NIJE TO! Stolica sa spustajucim naslonom resava stvar.

andromeda 2

Samo da proverim kako izgleda sad fotka. Da li se bolje vidi. Ovo ce ici izmedju ostalog u ponudu.



eyej

E! Ovo je extra! Ne znam kako radi posao..ali izgleda skroz ok! Kada ces da nam demonstriras malo uzivo to!? :D Mozda i mi malo isprobamo! :lol: