• Welcome to Forum Astronomskog Magazina. Please login or sign up.
 

[AM] MGA - Proglašenje u Srbiji

Started by RSS, February 02, 2009, 08:54:27 pm

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

RSS

MGA - Proglašenje u Srbiji
       


Pozivnica za prisustvo svečanom činu.
       

http://www.astronomija.co.rs/nauke/astronomija/iya/Proglasenje_u_Srbiji.htm
       

cola

SW 150/750 BD NEQ3; 50/600
colinaastronomija.wordpress.com

Sasa


stameni


sale11472

Po(t)pis:
TS 10x50 LE dvogled ;)
70/900 refraktor
180/950 ogledalo u izradi
Nova Igracka Celestron MiniMak 70 --- bio na snizenju jako povoljan pa nisam odoleo ;D
Ostalo ne smem od sramote da stavim na spisak dok ne završim ;D

stameni


kocha


cola

SW 150/750 BD NEQ3; 50/600
colinaastronomija.wordpress.com

cola

Jel ima neki organizovano program desavanja,koliko traje,kad je najbolje da se dodje?
SW 150/750 BD NEQ3; 50/600
colinaastronomija.wordpress.com

kocha


sale11472

Jao krenuli su prvi izgovori.....
Evo ja pijuckam kaficu i arčim wifi i čekam još malo pa da se uputim put PMF-a
Ko dođe vidimo se.... ko ne dođe ...... nek čita utiske ovde kad stignem kući ;)
Po(t)pis:
TS 10x50 LE dvogled ;)
70/900 refraktor
180/950 ogledalo u izradi
Nova Igracka Celestron MiniMak 70 --- bio na snizenju jako povoljan pa nisam odoleo ;D
Ostalo ne smem od sramote da stavim na spisak dok ne završim ;D

sale11472

Dakle bili smo na svečanom otvaranju MGA u Srbiji.
I šta da kažem, svečana sala hemijskog fakulteta je bila mala da primi sve zainteresovane što može samo da raduje :)
Odmah ću krenuti od onih koji nisu bili prisutni dakle Ni Saša a ni Janko se nisu pojavili iako je jedan koordinator projekta Kapija Univerzuma a drugi projekta 100 sati Astronomije no šta je tu je. Sama svečanost je počela kraćim upoznavanjem prisutnih sa samom MGA od strane Nikole Božića, koji je ukratko predstavio i sve projekte koji su planirani  u okviru obeležavanja ova godine. Posle njega su nam se na kratko obratili, svako predstavljajući svoju organizaciju i planove istih u vezi MGA:
dr. Milan S. Dimitrijević, Društvo Astronoma Srbije
dr. Zoran Knežević, Astronomska Opservatorija Beograd
dr Miodrag Mateljević, Matematički Fakultet Univerziteta u Beogradu
dr Tijana Prodanovć, Dep. za Fiziku Nosovsadskog Univerziteta
i na kraju ispred AD "Ruđer Boškovć" dr Miodrag Dačić...
Ne znam za ostale goste ali meni nekako najviše leži stil obraćanja auditorijumu jedine dame među govornicima, vrlo opušten, ležeran i potpuno prirodan stil komunikacije je sasvim sigurno odlika prave osobe za približavanje nauke široj publici da ne kazem pravi popularizator kakvih nam treba još više (FameLab ostavljam onima koji vole da koriste Google ;) )...
Ustvari ostali su održali klasične govore kakvi se očekuju u ovakvim prilikama što je u redu jedino št je meni zasmetalo a to je stvarno sitnica je da su i profesionalne Astronome i Astronome Amatere predstviljali ...profesionalni Astronomi... šteta bilo bi lepo da je među govornicima bio i neko iz domaće amaterske astronomije no možda drugi put....
Na kraju svima namse obratio potpredsednik Vlade i ministar za nauku i tehnološki razvoj Božidar Đelić koji je najavio podršku nekim određenim projektima (npr završetak Opservatorije na Vidojevici) i sredstva namenjena MGA da bi na kraju i zvanično prolgasio Međunarodnu godinu Astronomije u Srbiji otvorenom da bismo na kraju svi zajendo odgledali zvanični trejler IYA2009.
Sve u svemu jedan relativno svečan i formalan čin koji je ipak na jednom mestu okupio podosta ljudi koji se u ovim našim krajevim bave astronomijom bilo profesionalno bilo amterski ili samo kao znatiželji ljubitelji ove nauke. Naravno bilo je zadovoljstvo sresti se i porazgovarati sa starim znancima.
Po(t)pis:
TS 10x50 LE dvogled ;)
70/900 refraktor
180/950 ogledalo u izradi
Nova Igracka Celestron MiniMak 70 --- bio na snizenju jako povoljan pa nisam odoleo ;D
Ostalo ne smem od sramote da stavim na spisak dok ne završim ;D

Danijel

Čestitam vam u ime kolega, astronoma amatera iz Hrvatske, i nadam se da ćete ostvariti sve što ste si uzeli u plan rada povodom MGA 2009. :)
ZVJEZDARNICA APOLLO
SW MAK 127/1500 | NEQ6 Pro GoTo | Celestron 11" SCT

sale11472

Hvala hvala.
Ja eto malo navatah straha od reakcije na Ljubino i moje postovanje  vašoj temi pa odlučih da se ne mešam iako sam u pogledu peer review i stručnih citiranih časopisa hteo da pomenem Braću Bogdanov i Sokal aferu no bolje da ćutim ..... tamo su vam se malo strasti rasplamsale...
Po(t)pis:
TS 10x50 LE dvogled ;)
70/900 refraktor
180/950 ogledalo u izradi
Nova Igracka Celestron MiniMak 70 --- bio na snizenju jako povoljan pa nisam odoleo ;D
Ostalo ne smem od sramote da stavim na spisak dok ne završim ;D

Predrag

Sad sam ovo nasao:

http://www.rts.rs/page/stories/ci/story/6/%D0%9D%D0%B0%D1%83%D0%BA%D0%B0/43686/%D0%9C%D0%B5%D1%92%D1%83%D0%BD%D0%B0%D1%80%D0%BE%D0%B4%D0%BD%D0%B0+%D0%B3%D0%BE%D0%B4%D0%B8%D0%BD%D0%B0+%D0%B0%D1%81%D1%82%D1%80%D0%BE%D0%BD%D0%BE%D0%BC%D0%B8%D1%98%D0%B5+.html
"Somewhere, something incredible is waiting to be known." - Carl Sagan