• Welcome to Forum Astronomskog Magazina. Please login or sign up.
 

Smaranje o 2012 godini!

Started by Kizza, October 11, 2009, 09:33:47 pm

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Kizza

Ako Ljudski život teče nepovratno kao reka,šta nas čeka u Okeanu?


Predrag

"Somewhere, something incredible is waiting to be known." - Carl Sagan

Kizza

Koliko sam Ja shvatio celu priču o "planeti X" ili Nimubiru,inicirali su astronomi koji su primetili anomaliju u kretnji bivše planete Pluton.Do sada nisu otkrili šta je to osim da mora biti masivno i "tamno".Priznajem da slabo razumem engleski jezik i oprostite mi ako grešim.Ona ne postoji i tako će i ostati  :)
Ako Ljudski život teče nepovratno kao reka,šta nas čeka u Okeanu?

Predrag

Nisi dobro razumeo. Planeta Nibiru je ona koja traba da uskoro (u decembru) prođe pored Zemlje i napravi haos, po jednoj priči. Po drugoj, kometa Elenin je bila Nibiru, ali su se pristalice ove planete razočarali kad su napokon shvatili da je u pitanju kometa, a još više se razočarali kada se ona raspala.
(http://svemir.wordpress.com/2011/10/06/kometa-elenin-je-ipak-lose-prosla/)

Hvataju se za svaku situaciju da negde ubace Nibiru ma koliko NASA, ESA i ostali tvrdili da je to glupost. Ali kad ne vredi ne vredi, jer ima puno onih koji zarađuju na takvim pričama.

Anomalije u Kujperovom pojasu i možda Plutonu može da pravi neka još neotkrivena planeta, ali ne Nibiru koja luta Sunčevim sistemom, već neka još neotkrivena.

Evo šta NASA kaže:

http://svemir.wordpress.com/2012/03/10/21-12-2012-samo-jos-jedan-obican-dan/

I Nibiru nikako nisu inicirali astronomi, već religiozni fanatici i zagovornici priče o smaku sveta. A tu su i nezaobilazne "žrtve" koji su imali "kontakt" sa drugom civilizacijom koji su im rekli za Nibiru.

http://en.wikipedia.org/wiki/Nibiru_cataclysm

Eto zato ne vredi biše raspravljati o tome.
"Somewhere, something incredible is waiting to be known." - Carl Sagan

Kizza

Da u pravu si.Pomešao sam "planetu X" sa Nubirom.Ako postoji neki ciklus koji može da utiče na Zemlju,po meni(ili u šta Ja verujem),  može  samo biti od strane aktivnosti sa našeg Sunca.
Ako Ljudski život teče nepovratno kao reka,šta nas čeka u Okeanu?

Kizza

Ako Ljudski život teče nepovratno kao reka,šta nas čeka u Okeanu?

r2d2

Ajd` malo poblize o linku, na engleskom je, ako si ti razumeo (a jesi cim postavljas link), mrzi me da prevodim. Unapred zahvalan...

Kizza

Ma nemam pojma o engleskom,učio sam ruski,ali imam Google prevodioca:

Ми смо само нешто више од три месеца од замишљеног краја 2012 пута (на основу погрешних тумачења смешних древног календара Маја). У 2012 доом и тама људи су гломмед на свим врстама бесмисленим предвиђањима где галаксији Млечни Пут нас ремети: пролаз Сунчевог система дуж галактичке равни, или наводно "Гранд усаглашавање" са галактичком центру ће покренути мистериозни и неописив Целестиал "сила".


ДНЕВС ВИДЕО: ДООМСДАИ АСТЕРОИДИн реалност, наш Млечни пут заиста представља бројне опасности на Земљи током орбиталне путовања сунца око галактичког центра. Али нема будућности простор катастрофа може бити заокружен на календару децембра 21 или било који други датум.

СЛИДЕ СХОВ: Топ 5 Реал Цосмиц Доомсдаи Догађаји 2011

Сунце је завршио 20 орбите галактичком чвориште, јер Земља формирана. Свака орбита се назива галактичка година - огроман протежу времена (220 милиона земаљских година) да би Маје никада нису замислили. Шта год би космичка катастрофа да се деси на путу, што није спречио сложен живот од настајање и развија на Земљи током отприлике протекле три галактичких година. Било је покушаја повезивања статистички мистериозне масовних истребљења на космичким катастрофама, али ми једноставно немамо довољно података, каже Колин Норман Јохнс Хопкинс универзитету у Балтимору, Мд

Реалност је да потенцијал за навигацију опасности дуж наше галаксије путу лежи далеко у будућности над многим милионима или милијардама година. Наши далеки потомци могли доћи до стратегија које чувају против неких од ових незгода. Међутим, највећа претња је од изузетно ретких енергетских збивања у галаксији, каже Норман.

Широкоугаони: Хоће Светска Крај у 2012?



Киллер катастрофе биле су много чешће у формативном периоду Млечног Пута, милијарде година пре Земље рођен. Звезде су се дали на таквом прождрљив стопа - и онда брзо експлодирају - да галаксија би се направио становати од зрачења засићења, каже Норман.

То је отрежњујућа, јер смо претпоставили да могу бити стари Метузалем планете у галаксији које су можда настале пре 12 милијарди година (за разлику од 4,5 милијарди година Земљине рођендана). Али они би били стерилисани од живота зрачења од мултипле супернове и топлих ветрова из звезданих џиновских звезда.

АНАЛИЗА: Неутрино Хало може променити "укус" Супернова

Временом је дошло до 1 милијарде супернове у нашој галаксији. Они убрзавају космичке зраке које зраче све оближње звездане системе. Чак и више поражавајући су такозвани Куимби догађаја. То су необични класа изузетно моћне супернове које пркосе конвенционалне објашњења за своје енергије. Је хипотеза је да су ови супер-експлозије десити само у веома ретким звездама које су преко 100 пута масе нашег Сунца. Могло је било 10 милиона ових кокичара офф у нашој галаксији до сада.

Гама зрака (ГРБс) рачна уп убица потенцијала. Процењује се да је било 100.000 гама-зрака током живота наше галаксије. Они су произведени од највећих шишкама од Великог праска: хиперновае. Ове титаниц звездане детонације ослободите 1.000 пута енергије од супернове. Она је концентрисана у уском Деатх Стар попут зрака. ГРБ зрак испарава све што је у близини и на њеном путу. Зрачење би катастрофално оштећује ДНК чак и преко међузвезданих удаљености.



Када Млечни пут и Андромеда галаксије се сударају у око још 10 галактичких година неће бити надзвучни судари између гасних облака који генеришу уздрмале. Ту ће такође бити гравитационе плиме моменти на звездане дистрибуције.

Планетарни системи ће преживети ватромет, али су облаци цометари ембриона околних ових система (познат и као Ортовог облака за нашег Сунчевог система) може бити поремећен. Планете онда могу бити изложени разорним цлеар комета. Међутим, напредне цивилизације имати технолошку вештину да успостави планетарни систем заштите да скрене Спаце Инвадерс, попут класичних аркадних Атари астероида игре.

Учесталост супернових експлозијама ће ићи као фиресторм новог рађања звезда осваја преко спајају галаксија. Али напредне цивилизације можда поставити подруме зрачења олујне од бурровинг подземље, или чак угибање напоље астероида.

АНАЛИЗА: 2012 Доомсдаи је "маркетинг Заблуда '

Када су супермасивне црне рупе у језгрима Млечног пута и Андромеда споје, они ће послати на гравитациону талас који ће моментално искриве облик сваког објекта у галаксији. Али не брини. Земље пречник би кратко "убијам" од пуког једном милионитог дела инча.

Неће бити никакве резидуални прашине и гаса у простору да нахрани 10 милиона соларне масе ново стопљене црну рупу. Сви Млечног пута је нејасност ће сви били одувани од фиресторм формирања звезда. Зато елиптична галаксија формирана од Млечног пута-Андромеда спајања неће имати горући активни галактички нуклеус поверед би добро храњени црне рупе.



Ово је веома добра вест. Иначе експлозија радијације из активне црне рупе би повећала притисак на слабу међузвезданом материјом фактором, као што је више од милион. То би сломили хелиоспхере око сунца, приближно 25 милијарди миља пречника балон соларних честица и плазма који штити нашу планету од ниских енергетских космичких зрака из међузвезданог простора и соларних ветрова честица.

Међутим, Норман предвиђа да најмање једном у току орбити сунца, соларни систем ће учинити око бика је прошао кроз језгро густом молекуларног облака који садржи сировину за нове звезде. У простор густине ће такође скупили хелиоспхере омогућава да се Земља зрачи. "Ми ћемо бити у великој невољи без штитова", каже Норман.

У 2012 доомсаиерс да ресетујете свој крај на свет календар. У универзуму развија будућност је увек неизвесна, а препуна непредвидивим опасности. Али, као мера у галактичким година судњег никада није у праву око углу.

Слика кредит: НАСА
Ako Ljudski život teče nepovratno kao reka,šta nas čeka u Okeanu?

r2d2

AJoj, kako od smeha mogu da se koncentrisem na tekst?
knp...

"Широкоугаони: Хоће Светска Крај у 2012?"

Pa ovo me podseca na bibliju i Jovanovo otkrovenje.... Oce li biti smaka sveta. Oce sigurno! E kada e? Ne znamo ali ce da bidne zasigurno! Hoce Svetska Kraj ali sirokougaono i  sigurica iz keca u x, mada moze i italijani +6 velika kvota....

Izvinjavam se na umetnickoj slobodi zbog inspirativnog gugl prevodioca...

r2d2

September 11, 2012, 07:46:18 am #190 Last Edit: September 11, 2012, 07:54:10 am by r2d2
I na kraju krajeva mozda smo bas tako (rotacija suncevog sistema oko centra galaksije kroz razne zone ispunjene materijom koje drugom brzinom rotira u odnosu na nasu ugaonu brzinu(ili pak svojom nepravilnom orbitom preseca nasu orbitu)) pokupili organsku materiju tipa ugljeni hidrati, secer, mozda cak i vodu,,, tako da tom procesu mozda mozemo dugovati zivot....

Kizza

Evo još malo i stiže nam najčuveniji 21 decembar u poslednjih desetak godina i to od kad je puštena teza da su Maje prorekle početak kraja Sveta.Ta "prognoza" se proširila na globalnom nivou,od verovanja da će do njega stvarno doći pa do zbijanja šala.Izgleda da će najviše zaraditi same Maje,ono malo što ih je preostalo,jer veliki broj turista je najavio dolazak na poluostrvo Yukatan da bi gledali uživo sopstveni nestanak  :P Uh a Ja sam bio ubeđen da nema podložnijeg naroda od nas.Mislim na pomračenje Sunca u Srbiji.Pa nešto razmišljam da li bilo moguće organizovati mali kviz ili anketu na ovu temu,čisto da vidimo kako ljudi razmišljaju?
Ako Ljudski život teče nepovratno kao reka,šta nas čeka u Okeanu?

kruska

dobro me podseti!
idem sutra uzeti godisnji da me ne uhvati smak sveta na radnom mestu.

Kizza

He,he nije loša ideja  ;) A evo teksta iz današneg dnevnog lista:
Novi ciklus Maja nije kraj sveta, ukazuju naučnici
Beta | 20. 11. 2012. - 14:34h | Foto: AFP | Komentara: 37 .
"Jedan ogroman kamen koji su isklesale Maje oko 669. godine naše ere, a otkriven početkom 20. veka na jugoistoku Meksika, u osnovi je mita navodnog proročanstva o kraju sveta u decembru 2012. godine. U stvarnosti, međutim, ovaj spomenik govori o životu i borbama jednog vlastelina i pominje datum 23. decembar 2012. kao datum novog ciklusa kalendara Maja.
- Civlizacija Maja imala je cikličan koncept vremena, u kome se ne pojavljuje pojam kraja sveta - rekao je za agenciju Frans pres meksički arheolog Hose Romero, govoreći o stećku koji je inspirisao film katastrofe Nemca Rolanda Emeriha "2012" i serijal "Proročanstvo Maja" američkog pisca naučne fantastike Stiva Altena.
Sastavljen od šest delova od kojih se neki nalaze u Meksiku, a neki u SAD, kamen je poznat kao Monument 6 El Tortugera, sa arheološkog nalazišta Mukuspana, u državi Tabasko, na jugu Meksika, o kome prva istorijska beleška potiče iz 1915.
Spomenik, koji je u obliku slova T, danas je polomljen i nedostaju mu delovi.
- Poslednji natpis odnosi se na 23. decembar, ali centralna tema Monumenta 6 nije datum, niti proročanstvo, niti kraj sveta. To je istorija Balam Ahaua, koji je bio "sveti vlastelin" iz El Tortugera - rekao je Romero.
Meksički istoričar Erik Velaskes je rekao da je 23. decembar na koji se poziva u tom natpisu, a ne 21. decembar kao što se komercijalno govori, odnos između rituala obnove univerzuma i kraja ciklusa početog 13. avgusta 3114. godine pre naše ere. 

- Samo se pominje da će tada biti navršena 13. B'aktuna (jedinice vremena koje označavaju po 144.000 dana, oko 400 godina), ali ni u kom slučaju to nije kraj dugog računanja Majanskog kalendara koji je beskonačan. Novi ciklus počinje, to je sve - dodao je Velaskes.   

Dvojica naučnika se slažu u tome da je ideja "kraja sveta" obeležena prirodnim katastrofama judejsko-hrišćanski koncept. Maje su imale predskazanja, ali kratkoročna i uopšteno povezana za događaje svakodnevknog života, kao što su kiše, suše, berbe i ribarenje, ukazali su oni.
Erik Velaskes relativizovao je značaj katastrofičnih vizija koje se interpretiraju na osnovu samo jednog od oko 5.000 raznih spomenika koji su ostali iz majanske kulture. Pored toga, rekao je, pominju se i periodi koji idu do 7000. godina naše ere.
Ipak, predstojeću promenu majanske ere već obeležavaju ezoterizam, komercijalizacija i turizam. Razne ceremonije predviđaju se u Srednjoj Americi i Meksiku povodom tog dana, 21. decembra, za kada su Maje, kako se intepreretira, predstkazale kraj sveta.
Verovanje se vezuje za kraj ciklusa od 5.200 godina, 21. decembra, i predskazanje koje najavljuje kraj sveta. U SAD je već velika proizvodnja raznih komercijalnih predmeta pod naslovom "2012", dok se u drugim delovima sveta grade skloništa zbog predstojeće kataklizme. 

U oblasti gde su bile Maje u Meksiku, Belizeu, Gvatemali, Hondurasu i Salvadoru očekuju porast turizma i pripremaju se razni programi oko tog datuma, dok domorodačke organizacije kritikuju njegovu komercijalizaciju.
U Gvatamali se nadaju da će "majanski kraj sveta" povećati broj posetilaca za osam odsto. U toj zemlji 13 arheoloških nalazišta odabrano je za organizovanje raznih aktivnosti počev od 20. decembra.
U Meksiku na arheološkom nalazištu El Tortugero, u južnoj državi Tabasko, gde je otkriven izgraviran stećak koji je inspirisao apokaliptička proročanstva, biće organizovane konferencije i ceremonije.
Takođe će biti organizovane ceremonije i turistički dolasci na drugim nalazištima, u Kankunu, duž reke Maja.
Ceremonije su takođe predviđene u glavnom majanskom nalazištu u Hondurasu, Kopan, za 21. decembar u prisustvu predsednika Porfirija Loba. A razni dogadjaji predviđeni su oko tog datuma i u Salvadoru.
Uporedo sa entuzijazmom koji stvara taj događaj u turističkom sektoru, domorodačka udruženja kritikuju njegovu komercijalizaciju.
- Svet je obeležen holivudskom interpretacijom tog simboličnog datuma
a da ne poznaje stvarno tu temu - rekao je jedan stručnjak za
domorodačka pitanja.
On je rekao da je u majanskoj kulturi nikad nije bile proročanstava, i zato ne treba da postoje interpretacije o proročanstvima koja ne postoje.
Majanski kalendar sastoji se od 18 meseci i 20 dana, plus vajeb, sveti mesec od pet dana. B'aktun je najduža jedinica vremena u tom sistemu i jednaka je 400 godina. Velika era sadrži 13 B'aktuna, odnosno 5.200 godina.   

Civlizacija Maja bila je na vrhuncu između 250. i 900 godine nove ere."

Mislim da su pogrešili gde se tekst nalazi ali sve jedno nije velika razlika.
Ako Ljudski život teče nepovratno kao reka,šta nas čeka u Okeanu?

kruska

gledao sam ja famozni majanski kalendar 2012, i pre mi lici na spisak za pijacu.
Ali ipak cu ja uzeti godisnji.