• Welcome to Forum Astronomskog Magazina. Please login or sign up.
 

Nikon dslr d3100

Started by Predrag, April 09, 2011, 12:00:09 pm

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Predrag

Razmišljam o kupovini nekog fotoparta kako za astrofotografiju tako i za svakodnevno fotkanje.
Pošto planiram da izdvojim malo više novca moram da se raspitam da li vredi tih para.

Naišao sam na sledeći fotoaparat:

http://www.dpreview.com/news/1008/10081920nikond3100.asp

Ako ga neko ima može li da mi kaže svoje utiske?

Cena mu je i kod nas slična. Sada je na nekom sniženju za 50 hiljada, ali ću verovatno preskočiti to, nažalost, a ako ga budem pazario biće to kada prođe sniženje. ???

Ne znam da li svi ovi dodatni delovi na slikama ulaze u tu cenu ili ne?

"Somewhere, something incredible is waiting to be known." - Carl Sagan

Yagodinac

April 09, 2011, 09:15:10 pm #1 Last Edit: April 09, 2011, 09:24:09 pm by Yagodinac
Kod nas nov košta 45000 samo telo ili 59000 sa 18-55 objektivom (ne znam da li VR verzija, treba pitati). Međutim, čim kupiš aparat shvatiš da je telo manje bitno, mnogo bitnije je imati adekvatne objektive. Da imam budžet 2000e potrošio bih na telo 500 i 1500 na objektive  :)

P.S.
Tvoje pitanje je bilo da li taj Nikon vredi... Mislim da svi DSLR Nikoni spadaju u dobre aparate, sasvim sigurno u rangu Canona, po nekim aspektima i bolji a po nekim ne. Jedina stvar koja meni objektivno smeta je noise reduction i jedenje zvezda... :-\ Za svakodnevno fotkanje je Nikon nešto čega se nikako ne bih sablažnjavao.
Generalno za astrofoto je dosad uvek C bio upotrebljiviji.

Predrag

Znači da je na sniženju sa objektivom.

Quote from: Yagodinac on April 09, 2011, 09:15:10 pm
Jedina stvar koja meni objektivno smeta je noise reduction i jedenje zvezda...


Kako misliš jedenje zvezda?

Koji Canon može da se preporuči sa sličnom cenom?
"Somewhere, something incredible is waiting to be known." - Carl Sagan

digitalex

Evo, ja ti sa slicnom cenom toplo preporucujem Canon EOS 500D

Predrag

Hvala na preporuci. Pre nekih nedelju dana sam baš njega merkao preko neta. Kreće se oko 600-650 evra.
"Somewhere, something incredible is waiting to be known." - Carl Sagan

mravic

Komšija mi je kupio, tj. sebi ga je kupio Nikon 3100 i prezadovoljan, ali kako on kaže našao ga na sniženju i to za 35000 negde u Novom Sadu, sad ili me laže ili sebe laže ili mene i svoju ženu zajedno :)
www.univerzumad.com
Astronomsko opservatorija Night Hawk

spadej

Sve o fotoaparatima mozete naci na forumu http://pcfoto.biz/digitalnifotoaparati.index.php. Ima svega, testova, saveta, fotografija.
Nema samo astrofotografija :(.


kruska

Quote from: mravic on May 24, 2011, 07:46:51 am
Komšija mi je kupio, tj. sebi ga je kupio Nikon 3100 i prezadovoljan, ali kako on kaže našao ga na sniženju i to za 35000 negde u Novom Sadu, sad ili me laže ili sebe laže ili mene i svoju ženu zajedno :)


laz ponovljena zeni vise puta postaje istina