• Welcome to Forum Astronomskog Magazina. Please login or sign up.
 

tamna materija i efekat gravitacionog sociva

Started by r2d2, February 23, 2011, 08:13:18 am

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

r2d2

Quoteverovatno je u pitanju "prasina" i masa crnih rupa koja pravi galaktik gravity a koju naucnici  nisu uocili kao svetlost

To im je prvo sto im je palo na pamet,, ,,ali ne u klapa se nikako ni crne rupe ni prasina, ni beli patuljci ni sivi patuljci, ama bas nista od onoga sto nama  ili njima pada na pamet, prosto nicega nema dovoljno....
Sto se tice fotona oni nemaju masu ali privlace  leptirove  ;) te oni i upadaju u nju (ulicna svetiljka baca polutions u noc...)

kruska

Quote from: r2d2 on June 07, 2011, 12:35:40 am
Sto se tice fotona oni nemaju masu ali privlace  leptirove  ;) te oni i upadaju u nju (ulicna svetiljka baca polutions u noc...)


znao sam da ima nesto... ;)

kruska

posto sam skeptican za sve neodredjeno
kako su mogli napraviti mapu antimaterije ako je ne mogu detektovati


power of reason

Sad,meni nije jasno,valjda antimaterija i tamna materija nisu isto,ili sam ja opet pogresno shvatio.

A ovo sta je to tamna materija,ja mislim da se efekat gravitacionog sociva dogadja zbog elktromagnetne sile cele galaksije,koju mi nismo jos u stanju da izracunamo.Cak mislim da je poreklo elektromagnetnoe sile iz fundamentalnog kretanja galaksije.Postoji neka skrivena veza izmedju jake nuklearne sile i nastanka te elektromagnetne sile unutar galaksije koju jos nismo u stanju da utvrdimo,po meni,jer se ne razmislja u tom pravucu.

Zasto mora da bude misteriozno i komplikovano kad moze (donekle)poznato i jednostavno.

ikalo

U pravu su, antimaterija i tamna materija su dva razlicita pojma. Antimaterija "svijetli" isto kao i obicna materija.

Elektromagnetne sile su odavno poznate i detaljno izracunate, tu nema nikakvih upitnika vec stotinama godina.
Veza izmedju jake nuklearne, slabe nuklearne i elektromagnetne sile je takodje poznata. Gravitacija je jedina sila koja jos nema pojasnjen uzrok. Znamo samo posledice, ali jos nisu pronadjeni "gravitoni" ili neki drugi mehanizam koji objasnjava kako gravitacija u stvari zakrivljuje prostor.

Sve sto je poznato i jednostavno je vec milion puta istestirano, u to nemoj da sumnjas.

betelgez

izvinjavam se odmah ako je vec ponovljeno, nisam ciotao sta je sve pisano sada. s obzirom na to da je crna materija jedini krivac za trenutno ubrzano sirenje univerzuma, pretpostavlja se onda da ona radi nesto kao antogravitacija. umesto da galaksije i medjugalakticki prostor usporava sirenje, ono se ubrzava. opis crne enegrije i crne materije bi bio slican opisu neke materije koja se upumpava u balon dok isti ne pukne. mimo toga sto u balonu ima talka i sitnih cestica, voca ili vazduh koji se upumpava je u dosta vecoj kolicini. za te neke koji mozda zive na tom cesticama prasine, kako ih mi zovemo, voda ne znaci nista koja naduvava balon. cini sredinu malo cudnijom, ima cudne refleksije, ali inace, interakcija sa ostalim cesticama, nije bas po zakonima fizike, ali opet je objasnjeno? tako objasnjavam nekom kad me pita sta je to crna enegrija


Sky Watcher 150/750 sa Craiford fokuserom
EQ 3 montaža
Dual ax motor
2,5x Apohromat Barlow
2x Ahromat Barlow
Plossl 25x
Plossl 10x
Canon 1000D
Sony ICX098QB CCD