• Welcome to Forum Astronomskog Magazina. Please login or sign up.
 

Uvod u vangalaktičku astronomiju - Dr Milan Ćirković

Started by Pavdu, November 30, 2008, 10:40:28 pm

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Pavdu

Da li neko može nešto više da kaže o ovoj knjizi? Kako je napisana, na kom nivou, koje teme razmatra, ...
Argue for your limitations, and sure enough they're yours. (Richard Bach)

nislija

Dobio sam je od Dr Cirkovica proslog petka, i nisam stigao josuvek da je procitam, ali mislim da mozes da je pratis bez vecih problema, napisana jekao uvodni udzbenik za ovaj predmet na studijama astrofizike, a razmatra teme vangalakticke astronomije, tj izgleda vasione na ogromnim rastojanjima reda velicina galaktickog jata i vecim, o prostoru izmedju galaksija, sta se u njemu nalazi (ako se nalazi) itd...

r2d2

A jel moze neko da snimi audio zapis sa  predavanja u Novom Sadu pomenutog Profesora o pomenutoj temi?

mmilan

Treba malo voditi racuna sa snimanjem. Red je da se predavac / organizator pita, siguran sam da ogromna vecina nece da se buni, ali oni koji se bune... mogu i probleme da naprave. I naravno, ako snimate i zelite javno da objavite - tek to treba pitati i reci predavacu/organizatoru.

Nije tesko biti fin :)
http://www.svetnauke.org/
Great people talk about ideas, average people talk about things, and small people talk about wine - Fran Lebowitz

nislija

Poslusajte Milana. A sem toga verujem da knjiga nije skupa.

r2d2

Naravno uz blagoslov gdna Cirkovica!
Verujem da ce AM mozda postaviti predavanje ako to bude zgodno i izvodljivo (nisam mislio da neko tajno kao spijun, snimi predavanje,pobogu, a da je takva svest obicnih gradjana bili bi najnaprednija nacija u domenu nauke).
Da li neko zna kako mogu da narucim knjigu?

MB

gde moze da se kupi ova cirkoviceva knjiga, zvao sam knjizaru studentski trg i kod njih nema?

ps obavezno snimajte predavanje!!!

Sasa

Ma i pored sve dostupne tehnologije izgleda da je jedino Kolarac sposoban da snimi predavanje.