• Welcome to Forum Astronomskog Magazina. Please login or sign up.
 

Jedan zanimljiv clanak

Started by wexy, March 18, 2006, 02:38:42 am

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

wexy



Nova istraživanja otkrivaju da je udar nekog velikog asteroida, kojih je bilo u  Zemljinoj istoriji, mogao da materijal i stene prilikom udara izbaci čak u spoljašnji solarni sistem. Ovo istraživanje predlaže da su mikrobi koji su se nalazili u tom materijalu mogli da završi na Saturnovom mesecu Titanu.

Ovome u prilog idu činjenice da su na Zemlji otkriveni meteoriti sa Marsa i Meseca. Prethodna istraživanja su pokazala da bi mikrobi mogli da prežive taj put, radijaciju i hladnoću ukoliko to ne bi trajalo više miliona godina.

Izvor i ceo članak:
http://www.newscientistspace.com/article/dn8867-earth-rocks-could-have-taken-life-to-titan.html

sashastar

Sve je to tacno sto je navedeno.
Odavno naucnici spekulisu sa idejom da sam nastanak zivota na Zemlji
mozda je doveden iz svemira upravo na slican nacin putem pada
neke komete ili asteroida u dalekoj proslosti nase planete.
Ili nekog komadica sa neke vansolarne planete.
Noseci sa sobom potencijalne resurse za evoluciju.

Nego na tom sajtu ako si zapazio prodaju i asteroide i to veoma papreno.

wexy

Nisam :) Ne posećujem ovaj sajt uopšte, naleteh na link dok sam pregledao Slashdot (http://www.slashdot.org/) :)

sashastar

Inace Slashdot je pun vesti iz raznih oblasti.
Treba ga svremena na vreme posetiti.

Sich

To je jadan od najvecih i najposecenijih sajtova na netu. Nekad sam ga i dvaput dnevno obilazio.
Onda je poceo polako da opada kvalitet komentara , pa ga sad nesto redje posecujem, ali opet je za svaku preporuku.

Taj sajt i dalje nema konkurenciju. Najbolji je, pogovoto u IT kulturi.
Mozda jedino nesto slicno je www.kuro5hin.org
"The only thing standing between me and total happiness is reality." - Douglas Porter

nikolab

sto se tice tih super izdrzljivih organizama

planetquest.jpl.nasa.gov