• Welcome to Forum Astronomskog Magazina. Please login or sign up.
 

ASTROFOTOGRAFIJA

Started by vanillasky, January 25, 2005, 12:19:58 am

Previous topic - Next topic

0 Members and 8 Guests are viewing this topic.

Yagodinac

Mnogo bolja je druga verzija! Jedino što je boja pobegla u žuto... Ali to se da ujednačiti.
;D

Yagodinac

July 13, 2011, 01:33:38 pm #1651 Last Edit: July 13, 2011, 01:40:59 pm by Yagodinac
Moje novo (zlo)delo: gama cygni  ;D
Centralna zvezda u labudu je okružena kojekakvim izmaglicama, lepo je bilo to zabeležiti nemodifikovanim aparatom. Levo od zvezde vidite mali klaster M29 a desno NGC6910; 63 ekspozicije po pola minuta, ISO1600, objektiv 200mm at f7.0:



Sad tek vidim da sam na pola isekao Crescent nebulu, hihi  ;D
Svejedno, nju ćemo drugi put.

kruska











boje su mi samo kod m103 bile na ruku , kao i sve ostalo   na slikama m29, m103 i m56

slikao sam i dumbell i m31 ali nesto nisam previse zadovoljan pa ako obradim kako valja sliku bice uskoro

kruska


m71 hm idemo dalje crno belo

kruska


uzasan snimak od 50 light frameova 6 da je jedva zadovoljavalo kriterijume( i njih sam trebao baciti ali ajde) da vidimo dambo nebulu 6x20 sec crop

zbog loseg focusa i useverenja (nadam se zbog vrucine) za sad ovoliko nebula pobegla na vrh slike

kruska

i andromeda m31 crop kakav takav rad slika ispade tamno siva



Sinisa

sviđaju mi se fotke!
A napokon se neko setio da snimi/gleda m27,ja sam je juce prvi put nasao.Gde je m32 na drugoj slici?
150/750 EQ3

kruska

@ sinisa   nema m32 jer je dosta veliko uvecanje teleskopa pa je izmakla prilikom stakiranja (bila na ivici)


evo malo vise slika radi proucavanja kolimacije, zvezda alfa lyrae iliti vega ali sa "donut-djevrek-krug tik uz zvezdu"
Nije bas savrseeno kolimiran ali skoro da jeste
                                         za sve sadasnje i buduce vlasnike katadioptric teleskopa

Sinisa

Sad sam se setio da postavim nešto što sam uradio
http://gickr.com/results4/anim_a3077a05-9d39-a2d4-91f9-af012735e557.gif
da,samo do te faze sa kopernikom,zato što je sledeći dan bilo oblačno i nisam slikao do punog meseca (i dalje)
150/750 EQ3

kruska


i evo bolje verzije dumbell od ovog momenta
hteo bar 60 frameova ali dodjose oblaci 11 frameova crop resize ...30 sec frame

Miro

Odlična slika sa puno detalja :D
Ako ti zvjezde bježe na 30 sec, loše usjeverenje.
Inače kolega velik napredak u tvom fotkanju :)

kruska

nakacio sam preko usb-serial na montazu laptop preko thesky6 programa koji ima i manuelne komande za sever, istok, zapad, jug pa se moze pomerati zvezdani objekt dok se ne centrira u vidnom polju
jedino treba paziti gde se stavlja usb kabl jer program zapamti koji je com port u pitanju pa se mora proveriti u my computer/manage gde je prolific usb serial port com 7, 8 ili 9 ili zauvek ostaviti laptop pored teleskopa

p.s. rekao sam bolje verzije m27 nisam rekao najbolje ;D

Yagodinac

Stvarno napreduješ... ;)
Generalno, M27 ti na 1200mm (ako se ne varam toliko ima C8 sa reducerom) uopšte nije loša sa detaljima. Mnogo bolje će to biti kad skupiš 50-100 frejmova.

Yagodinac

Ukupno 26*15sec, ISO800, 20d i 150/750.
NGC7062, malo ali lepo otvoreno jato u Labudu, u komšiluku većeg i ružnijeg M39:


hori58

M17 Omega nebula.21x2min iso800+11dark.