• Welcome to Forum Astronomskog Magazina. Please login or sign up.
 

Astronomski magazin br. 5

Started by Skyw@lker, October 27, 2011, 07:04:19 pm

Previous topic - Next topic

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.

Skyw@lker

Kada izlazi i o čemu će pisati? Dajte barem neki "spoiler" ;)

"Covek zivi u konacnom svetu, ali njegova masta ne."

Sasa

Ja zaista ne znam. I mene jako interesuje.

Skyw@lker

Pa evo ga već kraj oktobra a AM-a nema, šmrc... :(
"Covek zivi u konacnom svetu, ali njegova masta ne."

wexy

Ovo i mene zanima, trebali bi već da imamo i broj 6 u rukama, s obzirom da je Novembar..

mravic

Hm, ovako na brzinu. Casopis kasni zbog fimnansijskih razloga i nadam se da ce uskoro biti reseno i nastaviti sa izlazenjem.
www.univerzumad.com
Astronomsko opservatorija Night Hawk

Skyw@lker

Večiti problem u Srbiji... :( Ajde držim palčeve da bude sve ok...
"Covek zivi u konacnom svetu, ali njegova masta ne."

Dejan V.

Quote from: mravic on November 04, 2011, 09:40:41 pm
Hm, ovako na brzinu. Casopis kasni zbog fimnansijskih razloga i nadam se da ce uskoro biti reseno i nastaviti sa izlazenjem.

Gospodine Mravik, upoznat sam sa onim što se dešava, i mogu samo da Vam kažem da ste ponizili svoje pretplatnike (što se inače u svakoj civilizovanoj zemlji smatra za nedopustivi kriminal, da Vama neko plati za neku uslugu, a Vi ne samo što kasnite, nego po svemu sudeći nemate ni nameru da preostale časopise isporučite). Da ne spominjem da je opet jedna lepa ideja zgažena i bačena u blato. Ovo je, što se mene tiče, kraj AM.

PS Budite srećni što ne postoje sudske tužbe protiv izdavača, jer ste novac za pretplatu primili.

mravic

Meni se cini da Vi ipak niste upuceni u ceo problem oko izlaska casopisa i da nije u redu da prozivate mene, a ne znate ni za sta sam ja zaduzen oko casopisa, sta sam radio i koliko sam svojih sredstava, rada i zivaca poklonio da bi casopis izlazio.
I da Vam jos spomenem da je casopis besplatan za sve one koji su se uclanili i platili clanarinu u klubu ljubitelja Astronomskog magazina.
I ako Vam nesto znaci, Ja sam se takodje uclanio i redovno platio clanarinu.


www.univerzumad.com
Astronomsko opservatorija Night Hawk

kruska

hm mogli bi jedan broj AM posvetiti kompletnoj photoshop obradi fotografije curves, star bloat, gradient......

treba to sve objasniti i ukapirati a po meni uz tekst i sliku i primere u praksi ne bi bilo lose da narod dobije kompletno objasnjenje
na dovoljno strana AM
ja ne volim da se zalim sto AM kasni , a moja je zelja da ako se nema ideja eto jedne... za anale astronomskog magazina

p.s. svakako bi bilo korisno astrofotografima kao i sve ostalo sto se moze objaviti slike tekstovi....   a da ne ugrozava pridrzana prava vlasnika softwarea adobe photoshop
http://kasiopeja.webs.com/
Gran Canarias, and the Great Attractor
[ Img]     [ /Img]

wexy

Prva stvar, nije toliki problem sto casopis kasni, vec sto nema informacija, ovaj info sto imamo sada dobili smo slanjem mailova i raspitivanjem. Bice problem ako do kraja godine ne dobijemo ta 2 broja, jer sledece godine onda trebamo da dobijemo 8.

Druga stvar, svi koji su platili tu "clanarinu" platili su je prvenstveno zbog casopisa, ne iz dobrotvornog priloga ili zato sto zele da budu clanovi, tako da nije u redu da se kaze da je casopis besplatan iako to pise na njemu i jako je zgodano kao izgovor u ovakvim situacijama ;).

Treca stvar, sve pohvale gosn. Mraviku koji mi je u vise navrata pomogao kada mi casopis nije bio dostavljen i poslao isti opet, mislim da napadi na njega nisu fer :).

Steta sto posle 10 dana i dalje nemamo nikakvu novu vest.

SrdjanP

Quote from: Dejan V. on November 12, 2011, 12:54:32 pm
Gospodine Mravik, upoznat sam sa onim što se dešava, i mogu samo da Vam kažem da ste ponizili svoje pretplatnike (što se inače u svakoj civilizovanoj zemlji smatra za nedopustivi kriminal, da Vama neko plati za neku uslugu, a Vi ne samo što kasnite, nego po svemu sudeći nemate ni nameru da preostale časopise isporučite). Da ne spominjem da je opet jedna lepa ideja zgažena i bačena u blato. Ovo je, što se mene tiče, kraj AM.

PS Budite srećni što ne postoje sudske tužbe protiv izdavača, jer ste novac za pretplatu primili.


Ih Dejane, pa nije sve tako crno. Lose jeste ali nije katastrofa.
Tempo izlazenja casopisa nikome ne odgovara. Casopis kasni kao i vecina casopisa slicne tematike. Nazalost, neki kasne i vise od godinu dana.

Finansije jesu problem, ali zelja za casopisa nije. AM ce uskoro izaci.

Ja bih isto kukao kada bi mi Sky&Telescope kasnio 2 meseca. No, lako je S&T sa 100.000 pretplatnika i gomilom reklama.

poz

Toma B

Quote from: Dejan V. on November 12, 2011, 12:54:32 pm
....svakoj civilizovanoj zemlji smatra za nedopustivi kriminal, da Vama neko plati za neku uslugu, a Vi ne samo što kasnite, nego po svemu sudeći nemate ni nameru da preostale časopise isporučite). Da ne spominjem da je opet jedna lepa ideja zgažena i bačena u blato. Ovo je, što se mene tiče, kraj AM.

PS Budite srećni što ne postoje sudske tužbe protiv izdavača, jer ste novac za pretplatu primili.

Bravo Dejane!
Pa ti si ga baš u centar problema ubo! Ja bi te takve u ćorku ODMA!!!!


Ti mora da si do sada živeo u saksiji. Znaš li ti koliko je truda , rada i volje uloženo u taj časopis ili u onaj pre njega (Astronomiju)? Kažeš kako bi trebalo da bude u nekoj "civilizovanoj" zemlji... Verovatno bi takav časopis bio podržan od strane svih relevantnih društvenih zajednica. Verovatno bi ministarstvo nauke te "civilizovane" zemlje moglo makar malo da pomogne ovakve i slične projekte. U ovoj našoj "balkanskoj civilizaciji" za takve stvari jednostavno se nema ni volje ni para.
Ti si našao svog krivca i da možeš tužio bi ga zbog par stotina dinara. Mora da si veliki zaljubljenik u astronomiju kad tako razmišljaš.
Neki stariji članovi ovog foruma možda će se setiti davno pokojne Galaksije, koja je imala slične probleme, ali ne sećam se da je neko podneo tužbu zbog toga.
Ajde razmisli malo u kom vremenu i u kojoj državi ti živiš pre nego što nekome zapretiš tužbom.

I samo da se zna; ovaj post ne pišem zato što lično poznajem veći deo redakcije Astronomskog Magazina, već zato što mi je ovaj tvoj stav blago rečeno ishitren i prestrog.

wexy

Ima li šta novo povodom ovoga, jos malo pa Decembar...?

Stojanov

         Smatram da kritike , primedbe i predloge koji su izneti u pojedinim postovima o casopisu treba prilagoditi vremenu u kome zivimo. Receno jezikom nas amatera astronoma , uzelimo se posmatranja i prvi pogled kroz okular nam prikaze veliku turbulenciju u atmosferi. Bez obzira koliko mi to zeleli , od druzenja sa teleskopom nema nista. Sacekacemo neki drugi , povoljniji trenutak. Tako i sa casopisom, bez obzira sto su u pitanju turbulencije sasvim druge prirode. Daleko je produktivnije da se ljudima koji ga uredjuju pruze reci podrske uz nesto strpljenja svakog pojedinacnog pretplatnika. Mogao bih da predlozim da se AM br.5 pojavi pred N. godinu a sledeci broj ... neka zadje u prve mesece 2012. Bez pritisaka vezanih za termin i sam casopis ce odrzati kvalitet na koji su citaoci navikli.       

r2d2

November 18, 2011, 08:05:32 am #14 Last Edit: November 18, 2011, 08:27:04 am by r2d2
Naravno da se vecina nas ne slaze sa nestrpljenjem koje je ovde izrazeno od strane dva  clana ...

Na stranu to sto se pojedinci kojima su ovde neke stvari nelogicne tipa platio sam a nema - neinformisani, a nije im nelogicno sto za malu sumu novca dobiju izuzetno skup casopis. Kada kazem skup mislim na korice, kvalitet i gramazu  papira, kvalitetnu stampu, dostava na ruke,  cak i da ne gledamo sadrzaj koji je naravno najvazniji itd itd.

E to im nije nelogicno da za relativno malo para dobiju super kvalitetno, ali ako casopis kasni to je nelogicno jer su platili....?

Ovaj casopis ima svoju istorijsku pricu, i mnogo je vise od znacenja samog casopisa kada je amaterska astronomija u pitanju, jer u pozadini price stoje neverovatne prepreke ali neverovatni napori pojedinaca da se casopis ikako pojavi posle gasenja starog koji je delimicno finasirala drzava a koji je ugasen u godini astronomije.

Mi stariji clanovi ovoga foruma smo upoznati sa tim a novi nek` lepo procitaju stare postove o toj temi (ma kako im to njima izgledalo nepravedno) i garantujem da ce promeniti misljenje ako postoji dobronamernost i razumevanje, a mora da postoji jer ipak ovde su ljubitelji kosmickih prostranstva a ne klub obozavaoca i sakupljaca srednjovekovnih sprava za mucenje i primenom istih na savremene uslove....

I meni je potpuno ok da casopis dobijem kao novogodisnji poklun ili u januaru, svejedno.

Vazno je da casopis izlazi!