• Welcome to Forum Astronomskog Magazina. Please login or sign up.
 

Otkrića u 2009 godini

Started by Kizza, December 27, 2009, 12:11:55 pm

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Kizza

Malo sam razočaran jer nije uvršten CERN ali mi je drago da su naučnici dokazali da nismo postali od majmuna Šimpanze: http://www.rts.rs/page/stories/ci/story/8/%D0%9A%D1%83%D0%BB%D1%82%D1%83%D1%80%D0%B0/396101/%D0%94%D0%B5%D1%81%D0%B5%D1%82+%D0%BD%D0%B0%D1%98%D0%B7%D0%BD%D0%B0%D1%87%D0%B0%D1%98%D0%BD%D0%B8%D1%98%D0%B8%D1%85+%D0%BE%D1%82%D0%BA%D1%80%D0%B8%D1%9B%D0%B0+2009.+%D0%B3%D0%BE%D0%B4%D0%B8%D0%BD%D0%B5.html
Ako Ljudski život teče nepovratno kao reka,šta nas čeka u Okeanu?

Ljubo

Ovo sa šimpanzom je stara pretpostavka - odavno sam i sam tvrdio (a mislim i negdje već prethodno pročitao ;) ) da nije čovjek nastao od šimpanze, već da imaju zajedničkog pretka (do ovog zaključka lako se dolazi na osnovu raspoloživih podataka dedukcijom).
Ovo, naravno, ne da ne remeti teoriju evolucije, već je dodatno ojačava :).

Yagodinac

Naravno da nismo postali od šimpanze, to je maximalno uprošćavanje od strane onih koji Darvinu nisu naklonjeni. I šimpanze su ovih miliona godina evoluirale, ne samo mi. Uostalom ne bi toliko različitih vrsta primata postojalo - od glodarolikih do gorila.

spadej

Nema razloga za razocarenje.Nedavno sam gledao na NG kako je otkrivena Ardi. U poredjenju sa tim otkrice pulsara ili popravka Habla je decija igra. Da cudo bude jos vece, otkriveni su i ostaci "neceg" stari oko 6 miliona godina. Za nekoliko godina (na Ardi je radjeno preko 10) znacemo i koji je to zajedniciki predak coveka i simpanze.

Predrag

"Somewhere, something incredible is waiting to be known." - Carl Sagan

vlajkoni

Ma na RTS-u često znaju da lupaju gluposti i loše prevode tekstove. Čak ni u svom originalnom delu Darvina "Poreklo vrsta" se ne tvrdi da su ljudi nastali od majmuna (tj.šimpanze) već od zajedničkog pretka. Ali kao što kaže Yagodinac oni koji nisu naklonjeni evoluciji ili i neznaju šta je evolucija pričaju ove i slične stvari. Ali je žalosno kada vidiš da na nacionalnom servisu stoje ovakve stvari.

Predrag

QuoteČak ni u svom originalnom delu Darvina "Poreklo vrsta" se ne tvrdi da su ljudi nastali od majmuna (tj.šimpanze) već od zajedničkog pretka.


Ovo je tačno i može lako da se proveri, ali nekima ni to ne vredi.
"Somewhere, something incredible is waiting to be known." - Carl Sagan

cola

Pa mi koji pisemo im mozemo ponuditi nase clanke! Da bi to izgledalo na nesto!
Druga stvar je ako su spomenuli popravku Habla, zasto Kepler nije nasao mesta tu negde...
BTW Ja mnogo gotivim Keplera, pripremajte se za neko predavanje na tu temu na nekom od buducih SAK-ova ;)
jos malo van teme jedna astro-pesmica:
http://www.youtube.com/watch?v=gZUAe68yu_8&feature=related
SW 150/750 BD NEQ3; 50/600
colinaastronomija.wordpress.com

bear

Quote from: Kizza on December 27, 2009, 12:11:55 pmali mi je drago da su naučnici dokazali da nismo postali od majmuna Šimpanze


Svakako u svojem evolutivnom putu imamo razne pretke, medju njima i prilicno ljigave i neugledne, sta fali simpanzama ? (makar to za njih bas nije novost da nam nisu preci :) )

Kizza

Pa gde si Beare do sad?Bilo je nekolko tema a ti me nisi citirao?Već sam se zabrinuo :)
Što se tiče Šinpanza i Neandertalaca meni je drago što nismo rod jer Ja podržavam teoriju da je LJUDSKU rasu stvorila,od Kromanjonaca,napredna rasa VANZEMALJACA koji kada su videli šta su stvorili,pobegli ka sazveždju Oriona.Uh,izgleda da .....
Ako Ljudski život teče nepovratno kao reka,šta nas čeka u Okeanu?

Yagodinac

... izgleda da su kod Rigela skrenuli levo.

Čitajući opsesivno-kompulsivne misli Eriha fon Denikena pre više godina razmišljao sam o specijalizaciji psihijatrije. Izgleda da je u prirodi ljudskog roda da, kad nešto ne može da razume, kaže: ja sam potomak vanzemaljaca.

Kizza

Ako Ljudski život teče nepovratno kao reka,šta nas čeka u Okeanu?

vlajkoni

Quote from: Kizza on January 05, 2010, 08:24:55 pm
Što se tiče Šinpanza i Neandertalaca meni je drago što nismo rod


Džaba ti je drago kad to nije tačno....
I neandretalci i šimpanze su nam jako bliski rođaci...i to je u genetici već duže vreme jako dobro poznato...

Kizza

Da ali ne 100% ,ima tu i još nečega  ;) Baš me zanima kako smo izgubili maljavost?
Ja sam otišao još dalje pa sam izgubio i kosu  ;D
Ako Ljudski život teče nepovratno kao reka,šta nas čeka u Okeanu?

vlajkoni

Onda ti 100% ne znaš genetiku. ;)