• Welcome to Forum Astronomskog Magazina. Please login or sign up.
 

[AM] POSTOJE LI VANZEMALJCI?

Started by RSS, August 20, 2008, 08:49:54 pm

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

NASA

hm..znam to testiranje..vodila ga je NATIONAL GEOGRAPHIC ,i bilo je da ljudi salju svoje dnk i onda provere...

nislija

I dosli su do podatka da je u jednom trenutku, usled zaraznih bolesti, napada divljih zivotinja itd. na Zemlji ostalo svega nekoliko hiljada ljudi, u nekoliko izolovanih zajednica u Africi.

A sto se tice evolucije, ona nije ni malo nasumican proces, naprotiv. Ali verovatno si tu mislio na to da promene u genetskom kodu koje dovedu do nekih promenjenih osobina organizma i kasnije, u slucaju da su korisne,  postanu putem prirodnog odabiranja karakteristicne za celu vrstu, nastaju sasvim slucajno?

Kizza

Promaklo mi je u toj emisiji podatak u vezi ljudskih rasa.Da li su se oni razdvojili na sve kontinente i pre koliko vremena?
 
Ako Ljudski život teče nepovratno kao reka,šta nas čeka u Okeanu?

sale11472

Quote from: nislija on August 30, 2008, 11:04:55 am
I dosli su do podatka da je u jednom trenutku, usled zaraznih bolesti, napada divljih zivotinja itd. na Zemlji ostalo svega nekoliko hiljada ljudi, u nekoliko izolovanih zajednica u Africi.


Ovaj a da nije moža uzrok bio Toba katastrofa pre nego životinje (koje mi mnogo uspešnije trebimo nego obratno) i slično..
Po(t)pis:
TS 10x50 LE dvogled ;)
70/900 refraktor
180/950 ogledalo u izradi
Nova Igracka Celestron MiniMak 70 --- bio na snizenju jako povoljan pa nisam odoleo ;D
Ostalo ne smem od sramote da stavim na spisak dok ne završim ;D

Kizza

Hm,zanimljivo da otkrivamo sopstveno poreklo a samim tim i moguce vanzemaljce!Vratio bih se na stari problem:POREKLO VODE NA ZEMLJI?Iznenadilo me je saznanje da vecina naucnika napusta teoriju da je voda stigla u obliku jedne ili vise KOMETA.Analizirajuci sastav meteorita,nadjenim na Antartiku,otkrili su da je oko 20% vode u njima!Koliko li je bilo potrebno meteorita samo za jedan okean?
Mene i dalje muci pitanje GDE I KAKO JE UOPSTE NASTALA VODA U SVEMIRU?Posmatrajuci automobilske motore na VODONIKU primeceno je da se stvara VODA.Predpostavljam da odredjena kolicina KISEONIKA i VODONIKA ,pod velikm pritiskom,kada se zapali da deo te smese se pretvori u VODU.Da li se isti efekat dobija i  bez "zatvorenog" prostora? 
Ako Ljudski život teče nepovratno kao reka,šta nas čeka u Okeanu?

Kizza

Nesto opet razmisljam da je u Svemiru Vodonik svugde Vodonik i da je Voda svugde Voda pa mi sasvim logicno da ima i ZIVOTA?
Da li je on tako integentan kao kod nas ne znam ali nema logike da ga nema?
Sta znaci reci:POSTOJE LI VANZEMALJACI?Pa naravno da postoje a to su KOSMONAUTI! ;) ;) ;)
Ako Ljudski život teče nepovratno kao reka,šta nas čeka u Okeanu?

Kizza

Opet nešto razmišljam kako bi izgledao PRVI KONTAKT imedju nijh i nas?Šta da im kažemo?Čime da se pohvalimo?Šta da im poželimo?
Da li i oni imaju svoja božanstva(mi smo ih puno imali u početku a sad nisam siguran,jer svi priznaju jednog?)?
Ako čitaju ovo moje razmišljanje poručio bih im:
ZAOBIĐITE ZEMLJU.MOLIM VAS!JOŠ NISMO SPREMNI ZA VAS !!!

Ako Ljudski život teče nepovratno kao reka,šta nas čeka u Okeanu?

Sasa


Kizza

Ako Ljudski život teče nepovratno kao reka,šta nas čeka u Okeanu?

Sasa

Pa zar ne vidiš da nam se ne javljaju?  ;D

Toma B

Quote from: Kizza on September 04, 2008, 10:36:18 pm
...
Da li i oni imaju svoja božanstva(mi smo ih puno imali u početku a sad nisam siguran,jer svi priznaju jednog?)?
...


Sta hoces da kazes ovim?
Koje to bozanstvo svi priznaju?

Sasa

ja sam to shatio ovako: svi imaju jednog, ali svaki svog boga :)

skynet

U sredu 3.09. oko 20.30 h primetio sam dva narandjasta tackasta objekta kako se krecu pravce generalno severozapad, jug nad beogradom. Po nekoj proceni bili su na visini kojom lete standardni putnicki avioni, ali bili su 2-3 puta brzi od njih, ubrzavali su i usporavali, menjali veoma brzo pravce, sustizali jedne druge, kao da se takmice medjusobno. (naravno uopste nisu imali crveno zelena svetla komercijalnih letelica ili pravolinijsku putanju satelita). Zanima me da li ih je jos neko video? Takodje da li ima neka slicna iskustva, npr prilikom redovnog teleskopsko osmatranja?
Sad ne kazem automatski da su to vanzemaljci ali definitivno predstavlja veoma naprednu tehnologiju koja je tajna za ostatak covecanstva. Naime verovatno se radi o tajnim americkim projektima ( nastavak americkog programa naprednog aviona lovca-bombadera A 12 Avanger) sa integrisanom verovatno vanzemaljskom tehnologijom ...

AshPiranha

Quote from: skynet on September 05, 2008, 11:04:41 pm
sa integrisanom verovatno vanzemaljskom tehnologijom ...

Auto added to ignore list....

Kizza

Do Cara Konstantina u Rimskom Carstu bilo je kao i kod Grka,mnostvo Bogova za sve,da ih sad ne nabrajam,a od njega samo jedan.Zanimljivo je da i muslimani priznaju Boga.Nisam siguran zasto se onda svadjamo?Za Jevreje i Budiste stvarno ne znam ali moja ideja da jos nismo spremni za njih proistice iz cinjenice o nasem predstavniku u eventualnom kontaktu.Kako ga izabrati?
Ako Ljudski život teče nepovratno kao reka,šta nas čeka u Okeanu?