• Welcome to Forum Astronomskog Magazina. Please login or sign up.
 

Meade ETX90 vs Celestron NexStar 4SE

Started by mzex, October 12, 2010, 10:33:25 am

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

CyberianIce

Pa eto. U svakom slucaju ljudi dolaze sa nekim cudnim zahtevima:

'oce da teleskop bude kompaktan a da ima dobre karakteristike (te dve stvari retko idu jedna sa drugom) - solucija MAK ili SC
'oce da ima pracenje a ne zanima ih fotografija (i ove dve stvari slabo idu zajendo) - solucija bas jedan od ova dva sto je ponudio
'oce da plate malo a da dobiju puno (ovo svi mi hocemo, evo i ja bih prvi hteo :D) - e opet je solucija jedan od ovih ponudjenih teleskopa mada je to mnogo novaca i za njih. Moze to da se nadje povoljnije.

Ja ne znam iz licnog iskustva kakva su ova dva sto se pominju ali po onome sto sam citao o njima poprilicno su jednaki u svim poljima. Sto se proizvodjaca tice, ja imam Meade i veoma sam zadovoljan i kvalitetom izrade i karakteristikama uopste. Mozda bih se usudio reci cak i da Meade daje uvek malo vise za iste pare ali to je subjektivno jer je Meade moj prvi pravi teleskop i najveci prelaz koji sam ikada iskusio upravo mi je on doneo. Ali moram priznati da ovaj Celestron izgleda ozbiljnije sto se tice dizajna :D
Telescopius
AstroBin
Sky-Watcher 200P | Meade Instruments DS2090 | Tair-3-Phs | Celestron CG-5 | OnStepX | Canon EOS 600D AstroMod | ZWO ASI120MM-S