• Welcome to Forum Astronomskog Magazina. Please login or sign up.
 

Da li ste 100% sigurni da vi postojite...

Started by Inica, March 24, 2005, 04:55:53 pm

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Inica

 Od njega jos uvijek nijednu... A ti od Antonija de Mela? :blink:  

vanillasky


Joca

QUOTE (vanillasky @ 25. Mar. 2005., 22:51)
Koliko si ti knjiga od Stiven Kinga procitala  :blink:  :blink:  :blink: [/quote]
 :huh:  :unsure:  :huh:  :blink:  :huh:  

Djorvoz

QUOTE (Inica @ 25. Mar. 2005., 22:20)
E lijepo sam se nacitala vasih komentara :) , i zakljucila da nacin na koji shvatate ovu temu je, ovako, prilicno... shvatljiv...
E sad... sve ovo oko nas... pa i sam svemir je jedan beskraj, beskraj naseg straha i pogresnih misljenja... A to nije shvatljivo.
Jer mi, ljudi, smo nesavrseni. Zasto?

Jer smo ovaj svijet jos od naseg nastanka poceli pogresno shvatati...
Poceli smo zivjeti u sopstvenoj lazi, lazi o onome sto nas okruzuje(ako me shvatate).
Shvatili smo ovaj svijet kao nesto sto mi mozemo kontrolisati.

Oh, mi i nas ego... I opet vas pitam... vi doista smatrate da smo mi toliko vazni?

A sto se tice tvog komentara, Milane... samo potvrdjujes ovo.
Bilo kako bilo, za nas uvijek postoji krajnja opcija, nesto shvatljivo. [/quote]
Što se niče nauke i drugih svesnih bića stav je ovakav:
Sve dok ne dobijemo jak dokaz o vanzemaljskoj inteligenciji smatramo da ona ne postoji.

Ova tvrdnja je veoma interesantna i korisna pa je možemo dalje koristi kao jedan od zakona našeg ponašanja i razmišljanja.

Pošto se, zasad, smatramo za jedina intelektualna bića u univerzumu možemo zaključiti i da smo najvažniji u univerzumu.

To samo ako intelektualnost uzmemo kao presudan faktor u upoređivanju bića.

Joca

QUOTE (Djorvoz @ 26. Mar. 2005., 13:15)
Što se niče nauke i drugih svesnih bića stav je ovakav:
Sve dok ne dobijemo jak dokaz o vanzemaljskoj inteligenciji smatramo da ona ne postoji. [/quote]
Nije tacno.

Inica

 E moj Djorvozu, iskreno ti moram reci da izgledas pun sebe.
To ti je ovako dobro, znas... ;)  

vanillasky

QUOTE (Inica @ 26. Mar. 2005., 15:10)
To ti je ovako dobro, znas... ;) [/quote]
 Djorvoz ako znas kako , ajd mi molim te objasni jer mozda nije ovako jer bi onda bilo onako, tako mi samo reci kako. Hvala Djorvoz

Djorvoz

 Ništa komplikovano:
Bivstvo jeste a nebivstvo nije.

Djorvoz

QUOTE (Inica @ 26. Mar. 2005., 15:10)
E moj Djorvozu, iskreno ti moram reci da izgledas pun sebe.
To ti je ovako dobro, znas... ;) [/quote]
Bojim se da me niste dobro shvatili. Nisam JA najvažniji na svetu, u školi, u razredu ili pak u klupi.
Svi smo mi,interno, podjednako važni.
Ali je ljudski rod nešto za šta vredi žrtvovati mnogo. jer smo MI najvažniji.
Ja konkretno još uvek nisam ništa vredno stvorio a i ako stvorim nešto JAKO važno  ja sam i dalje jednak ostalima samo bi moje delo bilo veće od dela nekog čoveka koji je umro za vreme za koje ste čitali ovaj tekst a čije ime nikada nećete saznati.

Rufushi

 Problem sa finim konstantama i antropickim principom vidim kao dopadljivu temu sa izuzetno poucnom stranom ako se primena i logika principa shvate kao opazajni eksperiment. Predstava o svetu se suzava: nacin kako je znanje uvezano diktira da sve bude tako kako ta ista predstava diktira. To se desava zato sto je postojala namera da se izgradi jedna vrsta matematicke konzistentnosti u teoriji. Granicne linije koje opisuju moguce i nemoguce u nekoj lokalnoj pojavi se produzavaju u negativne definicije i time eliminisu mogucnosti (ili rupe, drugi svetovi) da se u svemiru desi nesto van konzistentnosti datog sistema naucnog misljenja i opazanja.  Tako se dobija tackasta forma znanja - jedna tacka sa koje pogled ne skrece. Ali ne bih to okarakterisao kao lose. I to je jedan eksperiment i jedno merenje. Ono nam kazuje da um ima tu sposobnost da ucini to od opazaja. Kosmoloska saznanja su ipak i dalje tacna, ali su zapravo posebna. Dakle, opazanje sadrzi dejstvo i njime se moze manipulisati. Osobine ovog dejstva je da izdvoji i regulise opazanja u samo one detalje i oblike koji ce ciniti autenticnu teoriju i praksu. To je prirodna carolija. :-))

Joca

 
QUOTE (Djorvoz @ 26. Mar. 2005., 18:07)

Bojim se da me niste dobro shvatili. Nisam JA najvažniji na svetu, u školi, u razredu ili pak u klupi.
Svi smo mi,interno, podjednako važni.
Ali je ljudski rod nešto za šta vredi žrtvovati mnogo. jer smo MI najvažniji.
Ja konkretno još uvek nisam ništa vredno stvorio a i ako stvorim nešto JAKO važno  ja sam i dalje jednak ostalima samo bi moje delo bilo veće od dela nekog čoveka koji je umro za vreme za koje ste čitali ovaj tekst a čije ime nikada nećete saznati.[/quote]
Ouch.

Ma MI smo te shvatili u potpunosti.

TenMonGaKuSha

 
QUOTE (Inica @ 25. Mar. 2005., 22:20)
Jer mi, ljudi, smo nesavrseni. Zasto?

Jer smo ovaj svijet jos od naseg nastanka poceli pogresno shvatati...
Poceli smo zivjeti u sopstvenoj lazi, lazi o onome sto nas okruzuje(ako me shvatate).
Shvatili smo ovaj svijet kao nesto sto mi mozemo kontrolisati.

Oh, mi i nas ego... I opet vas pitam... vi doista smatrate da smo mi toliko vazni?[/quote]
Nesavrseni smo jer smo deo nesavrsenog kosmosa.

Sto se naseg znacaja tice...

Covekovih pedeset godina
samo su lazan san
kad se uporede sa svetom
vecnih promena.


(Ningen gojunen
kenten no uchi o
kurabureba,
yume mabozushi no
gotoku nari.)


Oda Nobunaga, sogun Japana s kraja 16. veka

Inica

 Ja samo citam, i smijem se... :D  :D  :D  :D  :lol:

Vidi Djorvoz, najvjerovatnije sam mladja od tebe, pa bih te zamolila da mi ne persiras(znam, znam, tako si vaspitan:)) :P
A vanillo, ...................................................., i doista je tako...Znaci ako imas ista da mi kazes, MENI  <_< se obrati, ok.

A Rufushi, svidio mi se onaj podugacki tekst(samo ti pravi stranice), mada se nijesam puno trudila da ga razumijem, jer je bio, ovaj...
I da ti odmah kazem da me puuuno posjecas na mog profana matematike dok sam bila u Petnici...:)(strava covek).

Quelqu'un(?), haiku je diiivan. Ja inace obozavam japansu poeziju, narocito haiku-e. (Ovo mi je i omiljena zemlja) :)

 


     

Dule_smor

 Hehe, jos jedan ljubitelj japana...vidim volis i mangu...ima nas znaci:)

Inica

 Ma daj... manga je meni u krvi, a bavim se crtanjem manga stripova.
Bas mi je dragggo sto nas ima, jer koga god da pitam nesto u vezi toga, samo vrte glavom...
BAs strava... :D