• Welcome to Forum Astronomskog Magazina. Please login or sign up.
 

Nesto o Apophis-u

Started by sh0, December 24, 2007, 08:57:42 am

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

sh0

Da li ste procitali ovaj clanak na nasinom sajtu Predicting Apophis' Earth Encounters in 2029 and 2036
http://neo.jpl.nasa.gov/apophis/
naravno ko zna engleski nek izvoli pa nek procita, pa malo i da prokomentarisemo o ovome.
PEACE


sh0

Znam ja da to vec postoji teme o Apophis-u, ali ovo je novo, mala dopuna sa nekim detaljima. Jednostavno me zanima sta ljudi misle o tome, da li nam preti udar ili smo sigurni, do nekog sledeceg puta...
P.S. hvala sto me ispravljas ali uglavnom ,vise manje, znam sta ima na forumu...

sale11472

December 25, 2007, 01:25:55 am #3 Last Edit: December 25, 2007, 01:49:23 am by sale11472
Da li će nešto da nas udari?
Naravno da hoće i to sa stoprocentnom sigurnošću, jedino pitanje je kada???


Ta je tema jako privlačna za tabloide. Ali nisam siguran koliko je takav senzacionalizam dobar, sem naravno za tabloide koji tako dižu tiraž i eventulano za razne smutljive tipove u vojnim industrijama koji bi da i na tome namaknu još para. Sa druge strane nešto se ipak radi na otkrivanju takvih tela (link organizacije si i sam postavio) pa kada budemo o njima znali mnogo više znaćemo i šta nam je raditi.

Sa druge strane Tunguska je bila poodavno tako da bi bilo više nego korisnio dati još para za projekte koji se bave tim problemom a tu čak i tabloidi ma kako senzacionalistički pišu ipak skreću pažnju na problem.
Hmmm eto lepe teme za MGA  ;)

Dok ne naučim da kucam bez greške moraću svako malo da menjam postove
Po(t)pis:
TS 10x50 LE dvogled ;)
70/900 refraktor
180/950 ogledalo u izradi
Nova Igracka Celestron MiniMak 70 --- bio na snizenju jako povoljan pa nisam odoleo ;D
Ostalo ne smem od sramote da stavim na spisak dok ne završim ;D

sashastar


sh0

Znam i ja da ce doci do jednog udara koji ce po nas svakako biti katastrofalan, ali samo je pitanje kad ce se to desiti. Nemoguce je da mi izbegnemo sve katastrofe koje se oko nas desavaju, asteroide i ostale zezancije iz svemira... bice svasta. A ovaj Apophis mi se cini kao dobar leteci kamen koji bi mogao da nas opali i to posteno, e sada kolike bi razmere tog udara bile to samo moze da se nagadja ali da ce biti dobro pa bas i ne... Ali tamo negde u daljini, negde gde mi nemozemo d avidimo, nesto leti prema nama, i imace bliski susret sa nasom planetom a do tada ako se nerazvije neki dobar program za unistavanje tih astereoidi ili sta vec, onda smo ga ugasili....

Kizza

Ipak mislim da nije loše što se tolko piše i piiča  o mogućem udaru komete ili meteorita.Obični ljudi bi trebalo da znaju šta nas čeka.Mogu samo da zamislim šta bi bilo kada bi saopštili gde ce da nas udari!Al bi tu pala cena stanova i ......Ovako roveri mirno čekaju 8)
Ako Ljudski život teče nepovratno kao reka,šta nas čeka u Okeanu?

sh0

Al bi onda bila bezanija.... Pa iskreno ne znam sta je bolje da ljudi ZNAJU ili da nemaju pojma! Jer ako znaju onda je tu opsti haos i panika, al ovako ako neznaju, u miru ce otici i na brzaka.... A roveri cekaju... jos kad bi uslikali nesto.... ma da....

sashastar

Ako bi se desio udar od ovog asteroida onda nema beganja.
A nemogu da vas potrbam sve u moj sapce ship.

NASA

MA ja cu 2029 vec dosta proziveti tako da se radujem da gledam ;D ;D
ali najgore ce biti 2 god ranije-dok budu pucali nuklearnim oruzijem po njemu,grejali ga laserima ALI ce nas sve spasiti ko??!    BRUS VILIS! ;D

sh0

Nemoj mi dirati Brus-a... hahahaha salim se... i ja cu do 2029 ili u drugom slucaju 2036 imati hm... 43 ili 50 tako da cu i ja proci sve i svasta, a bice lepo gledati to sve iz prvog reda... ko u bioskopu, sve ce ti se desiti pred ocima...

sh0

Eh da, ja sam mislio da ce ovde biti malo vise komentara, ali eto...Apophis-e, posto nisi dobio dosta paznje...i nisi bio u centru dogadanja :D, brate mili lupi nas, pa ce valjda neko se setiti da sma ja skrenuo paznju na tebe... ha ha ha
Sada malo lupam, al eto... PEACE...
Liv long and cool life....


sh0

Ma ja sam i dalje ubedjen da ce nas on '' lupiti '' i to je to...