• Welcome to Forum Astronomskog Magazina. Please login or sign up.
 

Messier marathon

Started by kruska, March 10, 2013, 08:08:35 pm

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

sale11472

Quote from: kostur on March 12, 2013, 07:33:31 am
:) probacu, ali nisam posmatrao dovoljno objekata, bilo ih je tesko naci u zagadjenoj okolini u kojoj posmatram. Na Lava mogu da zaboravim bar do aprila dok u pristojno vreme ne bude na jugu.


Bahhh ovo sam mogao i ja da napišem 2010 u ovo vreme...... još sam kasnio na maraton i nisam poneo ni teleskop, a sve što sam imao od opreme je OVO ....
Po(t)pis:
TS 10x50 LE dvogled ;)
70/900 refraktor
180/950 ogledalo u izradi
Nova Igracka Celestron MiniMak 70 --- bio na snizenju jako povoljan pa nisam odoleo ;D
Ostalo ne smem od sramote da stavim na spisak dok ne završim ;D

kostur

Pa dobro, videcu sta ce biti. No, sta se placa i kako, i sta cete nositi od opreme nevezane za maraton(vreca za spavanje i sl.)?
Sky-Watcher 150/750 N
EQ-3 montaza
Okulari Super 25 i 10 mm
Barlow 2x
Trazioc 6x30
Laserski kolimator
Optisan 36050n na fotostalku za posmatranje Sunca ;D
http://astronomija101.wordpress.com/

Sasa

Svi takmičari su dužni da plate pivo organizataorima. OK i sudijama :)
Biće danas / sutra sve te informacije na sajtu.

Sima_Strahota

Bilo bi korisno da u tekstu na sajtu pise kad je maraton :)
...

kostur

E ovako, da ne bih slao sad mejl prijave, prijavicu se ovde. Ja i moj dobar prijatelj cemo doci sa strane, samo kao posmatraci. Za druga nije sigurno, ali za mene jeste. Kada preporucujete da se dodje (uzevsi u obzir raspakovanje opreme i to)?
Sky-Watcher 150/750 N
EQ-3 montaza
Okulari Super 25 i 10 mm
Barlow 2x
Trazioc 6x30
Laserski kolimator
Optisan 36050n na fotostalku za posmatranje Sunca ;D
http://astronomija101.wordpress.com/

kocha

Ekipa domacina na Letenku stiže oko 14 časova. Takmićenje poćinje oko 19 časova a završava se kada svane. Nosimo malu "kuhinju" za čaj i kafu (ne odbijamo i kuvano vino). Vidimo se!

sale11472

Quote from: kostur on March 28, 2013, 08:46:07 pm
E ovako, da ne bih slao sad mejl prijave, prijavicu se ovde.


Dakle prvi takmičar se prijavio sam i ničim izazvan  ;D ;D ;D
Po(t)pis:
TS 10x50 LE dvogled ;)
70/900 refraktor
180/950 ogledalo u izradi
Nova Igracka Celestron MiniMak 70 --- bio na snizenju jako povoljan pa nisam odoleo ;D
Ostalo ne smem od sramote da stavim na spisak dok ne završim ;D

kostur

Sky-Watcher 150/750 N
EQ-3 montaza
Okulari Super 25 i 10 mm
Barlow 2x
Trazioc 6x30
Laserski kolimator
Optisan 36050n na fotostalku za posmatranje Sunca ;D
http://astronomija101.wordpress.com/

koči

Zna li neko kako da se prenese teleskop preko granice ako se hoće doći na Letenku iz Bijeljine? Koja je procedura ako se nosi nešto što će se vratiti nazad za dan dva?

kostur

Koliko ja znam nikakva, to je tvoje kao sto prenosis automobil daleko vredniji, skup ili jeftin telefon itd. Prijavljuju se stvari tipa zlato i tako to, ali mislim da se teleskopi ne prijavljuju.
Sky-Watcher 150/750 N
EQ-3 montaza
Okulari Super 25 i 10 mm
Barlow 2x
Trazioc 6x30
Laserski kolimator
Optisan 36050n na fotostalku za posmatranje Sunca ;D
http://astronomija101.wordpress.com/

kocha

Potreban je ATA karnet odnosno "pasoš za robu", važi godinu dana za sve zemlje koje ga priznaju. Ne znam između BiH i Srbije da li treba ali nazovi carinu pa pitaj, reci da je takmičenje u pitanju... Obično prolazi o bez toga ali...
U slučaju da se ne snađeš daću ti njutna 150/670 ili Meade ETX 105, pa da se takmičiš.

mravic

Obavezno kazi da ides na takmicenje i da ti je to iinstrument. Kazi i da kosta barem u pola cene nego sto kosta, i da je polovan da vredi 100e ili manje i svi ce te pustiti, mada ima slucajeva da te carinik vrati.
www.univerzumad.com
Astronomsko opservatorija Night Hawk

kruska

Hoce li biti struje na livadi?

kocha

Naravno, na livadu stiže motalica sa 4 priključka. Ne zabotavite razvodnike i malo kabla.

koči

Hvala svima!
Plan zapravo i nije da se takmičim (ali mogu im reći da hoću, ako će pomoći), nego da budem tu, vidim ljude sličnog interesovanja i čujem riječ iskusnih.
Nije prevelik problem ako me vrate kad krenem ali kad se budem vraćao...
Teleskop sam kupio od Zlatka u Rijeci i uspio ga donijeti bez carine i PDV-a. Ne bih da me to sad stigne.
A volio bih da ga malo izupoređujem sa drugima i čujem mišljenje drugih.
Ali provjerit ću ovih dana.