• Welcome to Forum Astronomskog Magazina. Please login or sign up.
 

PREDAVANJE

Started by Sasa, January 26, 2006, 01:28:13 am

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

eyej

E pa ovako ljudi.. imam dobru i losu vest! Dobra vest je da sam sredio fajl! Prebacen je u stereo! Razlog nemogucnosti kompresovanja je lezao u tome sto uredjaj kojim je snimano predavanje kompresuje u real-time-u, ali u wav, samo nekim posebnim algoritmom, sto za rezultat daje kompresovani wav koji ne moze da se dalje kompresuje! Zbog toga se buni program za kompresovanje! On zahteva sirov fajl! E, losa vest je da, kada taj fajl prebacim u win PCM Wav obican fajl, sirov, on iznosi mnooogooo! Oko 700 mega! To je losa vest! Kompresovao sam takav fajl, i najvise sto sam uspeo da smanjim iznosi 24 Mb, sto je opet bolje od 60 Mb! Naravno, kvalitet zvuka nije pogorsan! Sta mogu da uradim..da se igram jos malo, ali kazem vam, ovo je otprilike najvise sto moze da se smanji a da se ne pogorsa kvalitet, jer je vec dovoljno tup zvuk! Ukoliko hocete, ja mogu da podelim ovaj fajl na 2 ili 3 manja dela..ili koliko god hocete, za vas sa modemskim pristupom, pa da skidate iz delova! A za sada: M Filipovic - Uslovi za zivot u kosmosu.mp3 (24 Mb)
http://rapidshare.de/files/12768668/M_Filipovic_-_Uslovi_za_zivot_u_kosmosu.mp3.html

sashastar

A jesi li probao u AudioCatalystu,Winampu........

No dobro je i ovo nego objasni jos ljudima kako da skinu MP3.

plandor

Pozdrav,

ja sam uzeo slobodu da convertujem fajl u mp3 pa je sada oko 12 MB. Nadam se da se Skyw@lker nece ljutiti. Skyw@lker, da fajl posaljem tebi da ga uploadujes ili da to ja uradim?

Ah da, umalo da zaboravim, hvala za ovaj zvucni zapis, zlata vredi (za one koji nisu bili u prilici da prisustvuju predavanju)  :)

eyej

Koju si kompresiju koristio da bi dobio 12 mega i kakav je kvalitet!? Ja sam napravio od 24 mega, ali sam gledao da ne ostetim kvalitet, jer za sve kompresije ispod ove zvuk postaje osetno losiji.. bar po mojim merilima!

Skyw@lker

Naravno da se necu ljutiti!!! Svaka cast svima koji su pomogli da se ovo predavanje rasiri! Plandore uploaduj fajl na Net, a ja cu gledati da postavim i video snimak sto skorije. Inace cu ici u Kolarac i na sledece predavanje u cetvrtak koje cu takodje snimati pa ako ima zainteresovanih mogu opet da uploadujem predavanje na Net. Predavanje se zove "Postanak zivota i/ili panspermija" a predaje Dr. Ivana Dragicevic.
"Covek zivi u konacnom svetu, ali njegova masta ne."

Dule_smor

edeste drugari:)...zao mi je sto nisam bio na predavanju, ali lepo od vas sto ste se potrudili da ga snimite:)...skywalker, isao bi i u cetvrtak, ali necu moci da dodjem, ali cujemo se od 13. kad dolazim u bg...poz svima:)

sashastar

Plandore stavljaj tih 12 mb da se zna sta da se skida ionako
mi stalno puca veza

plandor

Eyej, koristio sam jedan mali encoder koji je vrlo jednostavan za upotrebu, pa sam samo sa nekoliko klika na misu smanjio fajl a da se razlika u kvalitetu zvuka skoro ne primecuje.

Evo linka (11.7MB): http://rapidshare.de/files/12773559/M._Filipovic_-_Uslovi_Za_Zivot_U_Kosmosu.mp3.html

Ako ima nekih problema, javljajte  :)

Skyw@lker

Ljudi ja sam danas nekoliko probao da uploadujem video sa predavanja ali je extra veliki (oko 120MB) a traje samo 20-ak min. Mislim meni nije problem da ga uploadujem, ali je zajebano na onom sajtu sto mi je dao Eyej, stalno prijavljuje neke greske, mozda mene zeza nesto, nemam pojma... Uglavnom probacu nekako da smanjim (iskompresujem) fajl pa i njega  da postavim. Nego ako ima neko jos neki predlog za neki sajt gde mogu da uploadujem video neka ostavi link.
"Covek zivi u konacnom svetu, ali njegova masta ne."

sashastar

Hvala Skyw@lker  :D
Hvala Eyej  :D
Hvala Plandor  :D
Naravno i organizatorima predavanja i Filipovicu  :D

Napokon sam se docepao predavanja  :D

Inace kvalitet MP3 je sledeci
(8 KHZ) (16-56 kbps) trajanje (68 minuta)

Skyw@lker

Quote from: "sashastar"Plandore stavljaj tih 12 mb da se zna sta da se skida ionako
mi stalno puca veza


"Use the force!!!" Ovaj htedoh reci Download Accelerator npr.  :wink:
"Covek zivi u konacnom svetu, ali njegova masta ne."

eyej

Ne mozes da uploadujes fajl iz razloga sto Rapidshare dozvoljava uploadovanje fajlova do 100 megabajta! Mislim da neces naci nigde na netu mogucnost uploada veceg fajla! Ili kompresuj na ispod 100 Mb ili deli fajl na dva dela! A sto se tice predavanja, cini mi se da traje 1h 07 minuta a ne 34 minuta! Proveri! I sa kog linka si skidao uopste?

eyej

U stvari.. to bi moglo da objasni kako fajl zauzima samo 12 megabajta! Fajl koji sam skinuo od Skywalkera ima 67,5 minuta! Tako da..Sashastar..necu da te oneraspolozim, ali mi se cini da imas samo pola predavanja!

sashastar

Nisam otluslusao sve samo sam probao e sad si me dao u bedak  :(

sashastar

Eyej moja greska u Winampu pokazuje 34 minuta
A u Windows Media Playeru preko sat vremena
Predavanje je  u celosti .

p.s. izvinite na maloj dezinformaciji