• Welcome to Forum Astronomskog Magazina. Please login or sign up.
 

Predlog, home stranica

Started by Sima_Strahota, December 22, 2012, 09:05:07 pm

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Sima_Strahota

Forum AM imam bookmarkovan i kada dolazim na njega, dolazim pravo na njega. Kada pogledam sta me zanima, cesto hocu da odem na AM, a to znaci da moram tu adresu da otkucam rucno.
Dakle, bilo bi dobro na naslovnoj strani foruma postaviti link ka maticnom sajtu - konkretno umesto velikog linka "Forum astronomskog magazina", koji vraca korisnika na home foruma, staviti link ka AM. Dugme HOME ionako vec postoji, nije potrebno da postoji 2 puta....A bogami i 3 puta ako racunamo i prikaz na kojoj dubini se u forumu nalazimo.
Eto, izmena nije velika, a mislim da je korisna :)
...

Danijel

Da, ja sam to na Astroforumu riješio tako da klik na sličicu logoa sitea, gore desno, vodi na naslovnicu Zvjezdarnice. Mislim da bi to bilo dobro rješenje i ovdje :)
ZVJEZDARNICA APOLLO
SW MAK 127/1500 | NEQ6 Pro GoTo | Celestron 11" SCT

Danijel

Mada, sada vidim, ispod tražilice postoji link (Novosti:) na naslovnicu Astronomskog magazina ;)
ZVJEZDARNICA APOLLO
SW MAK 127/1500 | NEQ6 Pro GoTo | Celestron 11" SCT

Saputnik

Quote from: Sima_Strahota on December 22, 2012, 09:05:07 pmkonkretno umesto velikog linka "Forum astronomskog magazina", koji vraca korisnika na home foruma, staviti link ka AM. Dugme HOME ionako vec postoji, nije potrebno da postoji 2 puta....


To je automatski "breadcrumb" SMF-a, softvera za ovaj forum, isto kao i link u gornjem lijevom uglu, to je mjesto za logo i automatski je linkovan sa pocetnom stranicom foruma. Link ka glavnom sajtu koji ti trazis se nalazi sa desne strane, ispod "search" boksa; ako ga ne vidis, klikni bijelu strelicu nadolje, koja se nalazi skroz u gornjem desnom cosku, desno od logotipa AM, tako da se prikaze "zaglavlje" foruma (tvoj avatar i podaci ce onda biti na lijevoj strani).

Edit - sad vidim da me je u medjuvremenu pretekao Danijel... ;)
SkyWatcher Dobson 200/1200

Sima_Strahota

Ah, sad vidim :)
Dobro, znaci ima ga, to je nesto.
...

Sumer

Kada pokušavam da otvorim attachment,ceo ekran pobeli i u uglu  piše "404 attachment not found",i kada neko stavi sliku na svoj
username ne mogu je videti,samo je jedna kockica sa upitnikom. Da li je to što koristim Mac i zbog toga ne mogu videti ono što drugi
stavljaju sa PC-a (windows-a, ja imam OSX,valjda...) ili je nešto drugo?

marino

najbolje je rijesenje ono koje ne moras traziti ili skontati s uputama...klik na logo i evo nas na amu...sve ostalo je svemirska tehnika za koju moramo citati upute :)
Vidulini Observatory