• Welcome to Forum Astronomskog Magazina. Please login or sign up.
 

SAD: Svemirska doktrina

Started by Sich, October 19, 2006, 05:57:37 pm

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Sich

"Predsednik SAD potpisao dokument kojim Vlada SAD želi da ostvari premoć u svemiru."

http://www.b92.net/info/vesti/index.php?yyyy=2006&mm=10&dd=19&nav_id=216081


I to naravno sve bez bilo kakvog zvanicnog objasnjenje. Sav trud oko zajednickog istrazivanja i koriscenja svemira, od kojih je do sada najvazniji svakako ISS, pada u vodu ovim dokumentom.
"The only thing standing between me and total happiness is reality." - Douglas Porter

sashastar

Pa sta sad Ameri spremaju ?
Da li su se uplasili ?

Zaista ovo izaziva svakake sumnje.

Daphne

Svaki put kada pomislim da me Amerikanci - tj njihova politika -
ne mogu vise nicim iznenaditi, oni smisle nesto novo.
Mene brine jedno: ako zelis da kontrolises SVEMIR, koji je jedna
prilicno velika stvar, verovatno mislis da imas nacin kako to da uradis!
Bas me zanima kako to misle da izvedu?
Imam u glavi nekoliko prilicno zastrasujucih ideja...

Mozda su se zaista uplasili...

U svakom slucaju, ovo mi se uopste ne dopada  :(

solore

Ispunjava se staro proročanstvo Zvezdanih staza, ceo svemir će da govori engleski... :evil:

sashastar

Naravano uz komunikator ili odredeni CHIP u glavu.

abrichter fullover

ne znam... ako ovako krene stvoriće životinjsku farmu... nećeš moći ni u svemir da ideš. Čekaćemo marsovci da nas oslobode! mislim da je sve krenulo unazad, da će sada nastupiti feudalizam, pa robovlasništvo... jednoga dana ćemo se opet popeti na drvo, ako ih uopšte bude bilo... možda od plastike

Stojanov

Ako se ne varam, Ajnstajn je rekao da ne zna koje ce oruzje biti upotrebljeno u Trecem svetskom ratu ali je siguran da ce cetvrti biti vodjen batinama. Steta za ono sto se desilo dinosaurusima pre 65 miliona godina, mozda bi daljom evolucijom postali mnogo bolji stanovnici ove planete nego sto smo mi, jedina zivotinjska vrsta koja ubija iz zadovoljstva sve zivo na Zemlji ukljucujuci i pripadnike sopstvene vrste.
"Zaboravljamo da smo samo potstanari ove predivne plavozelene planete ; jednog dana ce vlasnik svratiti , uruciti racun i dati otkaz ..." ( A.Klark )

Skyw@lker

Hehe zaista si ovo lepo rekao... Ma mogu Ameri da rade sta god hoce ali niko nece "kontrolisati svemir" tek tako. Verujte mi na rec, iako to mozda ne izgleda tako na prvi pogled, Indija, Kina, pa i Rusi nikada to nece dozvoliti...
Sa druge strane mozda to donese i neke prednosti, jer ako zaista imaju takvu tehnologiju onda to i zasluzuju, pa pokrenu i neku "konkurenciju" u novu "svemirsku trku", videcemo...  ;)
"Covek zivi u konacnom svetu, ali njegova masta ne."

flintviking

Pre svega Rusi nece to dozvoliti, a i ja navijam za Ruse u tom takmicenju, jeste subjektivno, ali ...

buca

Ma nisu Ameri toliko snazni za taj poduhvat!!zelje su jedno a realnost je strasna!!

burga

Već zamišljam stotinak šatlova kako poleću u svemir radi kontrole istog, 49 eksplodiraju pri poletanju, a 49 pri sletanju  ;D
Ma bre oni nisu bili u stanju ni da naprave svoj modul MKS već su kupili jedan komad od Rusa!

Toma B

Quote from: burga on July 12, 2007, 09:02:49 pm
Ma bre oni nisu bili u stanju ni da naprave svoj modul MKS već su kupili jedan komad od Rusa!

Ako mislis na FGB modul onda je ovo prilicno uprosceno objasnjenje.... :-\
Mislim da je Rusima dobro dosla $$$.$$$.$$$ lova koju su dobili za FGB inace ga ne bi ni pravili....

burga

Naravno, ali da li misliš da su ga prodali ispod cene, ili je NASA platila više nego što bi ih koštalo da naprave jedan da su imali herca da ruzikuju da im nešto ne proradi. Ma ajde, pa on se još uvek zove Заря! A i prodali su ga tek pošto su ga digli u orbitu. Da ne govorimo koliko uzimaju keša za prevoženje astronauta svojim brodovima. Eto još jedne vizije: Ameri iznajmljuju gomilu Protona, Sojuza ili Progresa radi osvajanja svemira ;D Inače, pogledaj Proton koliko je dugo u upotrebi, i uporedi to sa nekom od američkih "vozila".

flintviking

Da li znaci da je rat zvezda obnovljen.
Znate malo sa nostalgijom gledam na to vreme. Mnogo su se ovi ameri osilili, treba neko da im ga.... :P