• Welcome to Forum Astronomskog Magazina. Please login or sign up.
 

Mesijeov maraton 25.03.2006.

Started by gucic, March 10, 2006, 11:29:09 am

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

gucic

Letenka Mesijeov maraton 2006. - Fruska gora, Srbija.

Pozivaju se svi zaljubljenici u teleskope i duboki svemir da nam se pridruze u takmicenju i osmatranju nocnog neba  25.marta 2006. u 18:00h na Letenci. Okupljanje je oko 17h-18h, a pocetak takmicenja i osmatranja odmah pri pocetku astronomskog sumraka.
Bice i starih i novih teleskopa, dvogleda, itd...
Ukoliko bude bilo oblacno ima sansi da se M-maraton pomeri za nedelju dana kasnije! To jos nije dogovoreno ali postoji sansa.....
Put do Letenke je vrlo jednostavan i sve informacije i prijave se vrse na ovoj strani:

http://www.astronomija.co.rs/dubokisvemir/m/maraton/2006/mm2006.htm

Pozivaju se svi ! Narocito ce nam biti drago ako budemo imali goste iz okolnih zemalja !!!

Mole se proslogodisnji takmicari (prepoznace se) da dodju malo ranije da bismo iskljucili okolnu rasvetu i nesmetano odrzali takmicenje.

Sve informacije i pitanja mogu na ovoj stranici, kod mene na PM ili na email:

gucic@email.com

SrdjanP

QuotePut do Letenke je vrlo jednostavan..


Da. A u slucaju da se neko i izgubi, Sasa je postavio u AM detaljnu kartu pa je odstampajte za svaki slucaj:

http://www.astronomija.co.rs/razno/osmatranja/letenka/fruskagora.jpg

:)

Sto se Zrenjaninaca tice, ekipa od n clanova stize oko 21 h.

Sich

Quote from: "gucic"

Mole se proslogodisnji takmicari (prepoznace se) da dodju malo ranije da bismo iskljucili okolnu rasvetu i nesmetano odrzali takmicenje.



Pa, zar nisi ti zaduzen sa uklanjanje nezeljenih strujnih kola?? :)
"The only thing standing between me and total happiness is reality." - Douglas Porter

gucic

Quote from: "SrdjanP"

Sto se Zrenjaninaca tice, ekipa od n clanova stize oko 21 h.



Sto tako kasno? Ne mozete ranije? :(  :(

gucic

Quote from: "Sich"
Pa, zar nisi ti zaduzen sa uklanjanje nezeljenih strujnih kola?? :)[/quote]

Aha! Ja se postavim serijski na banderu i onda jednostavno zasvetlim i zablistam! :)  :)  :)
Pa necu jedini ja da poginem tamo. Ko zna, mozda se i moj suparnik Nemanja slucajno uhvati za koji zicu, a ne osigurac... onda cu nesmetano ucestvovati u takmicenju. :evil:

martincho

Se nadevam deka ovaa godina ke ne posluzi vremeto i ke go organizirame maratonot vo Makedonija. Lani 2 meseca go odlozuvavme poradi losoto vreme i na kraj i ne go odrzavme.
Najverojatno ovaa godina ke go organizirame vo pri mlada Mesecina vo april poradi toa sto najgolemiot del od nas ke odat vo Turcija na zatemnuvanjeto bas vo vremeto koga treba da se organizira maratonot.

Mnogu sreka na site sto ke ucestvuvaat na maratonot na Letenka.

gucic

Evo, pratim prognozu vec par dana i stanje se malo popravilo. Moguce je da cemo opet zavrsiti u lovu objekata kroz oblake ali bolje i to nego da pada kisa, kako su prognozirali. Jos jednom pozivamo sve zainteresovane da dodju!! Sashastar, nadamo se da ces svratiti!

sashastar

Postoje dva problema u subotu su najavili kisu.
I nemam prevoz do Letenke i nazad.

Sich

Koliko ja vidim za subotu i nedelju je najavljeno suncano, ali za noc subota na nedelju je najavljeno promenljivo oblacno. Sto i nije lose obzirom na to da u poslednje dve nedelje je samo bilo dva suncana dana (jedva sam odradio probe za tursku).
Inace nadam se da prevoz ne bi trebao da bude problem. treba videti ko sve dolazi, sigurno ce biti i koje slobodno mesto. Verovatno sasa moze nesto vise da kaze?
"The only thing standing between me and total happiness is reality." - Douglas Porter

GENESIS

Sich,

Molim te posalji detaljan izvestaj sa Maratona na forum.

Srdacan pozdrav  :roll:


Sasa

Pa nek se jave oni koji bi da idu goere, na Letenku, a nemaj prevoz. Nesto cemo vec srediti oko prevoza.

Gugi

Quote from: "sashastar"Postoje dva problema u subotu su najavili kisu.
I nemam prevoz do Letenke i nazad.


Zbog ogromnih broja postova, mislim da je Sashastar zaluzio da mu forumasi za pocetak poklone-FICU kako bi mogao otici do Letenke i vratiti se!

Pocinje skupljanje love! Jesmo li za?
:D  :grin:  :D

mravic

Prvo bi trebali da vidimo da li on ima polozen vozacki ispit. Da ne bi posle morali da mu placamo i sofera.
www.univerzumad.com
Astronomsko opservatorija Night Hawk

sashastar

Samo se vi salite i z.... na moj racun.
Ali se ocigledno ovde vidi stara mudrost da "sit gladnom neveruje"

Sich

Quote from: "GENESIS"Sich,

Molim te posalji detaljan izvestaj sa Maratona na forum.

Srdacan pozdrav  :roll:



Ja mogu samo da saljem izvestaj iz Turske, a sa maratona to vama prepustam ;)
"The only thing standing between me and total happiness is reality." - Douglas Porter