• Welcome to Forum Astronomskog Magazina. Please login or sign up.
 

Poslovica

Started by Maxscope, September 04, 2005, 08:56:37 pm

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Maxscope

 U zadnjem broju "Night Sky" magazina za sept./okt, preko cele predzadnje strane se nalazi fina fotografija "Helix" magline (NGC 7293).
Fotografiju su nacinili Volker Wendell i Bernd Flach-Wilken, bez da je napisano kojom opremom.
Sve u svemu ne bi bilo nista znacajno da preko gornjeg dela fotografije nije velikim slovima napisano sledece:
"Be humble, for you are made of earth.
Be noble, for you are made of stars."
Serbian proverb

 

gucic

 Iako nikada nisam cuo za ovu poslovicu - jako mi se dopala!  :P
Bas lepo! :)  

Djorvoz

 Fenomenalno! Da se i za nas po nečemu dobrom čuje. Ali nisam čuo nigde tu poslovicu a ni na internetu nema niša što bi ukazivalo na neki domaći tekst. Ako je neko čuo original neka mi ga pošalje na PM.

Sasa

 Serbian? Ma ne verujem. Ne samo da nisam cuo tu poslovicu, nego ona i ne lici na nase poslovice, jednostavno nije u duhu naseg naroda.

Naravno, voleo bih da gresim.

Obavezno skeniraj tu sliku pa nam je posalji.

Djorvoz

 google pronalazi tu poslovicu na stvarno mnogo mesta na interetu i svugde piše: serbian proverb. Ali nigde srpske verzije. ima čak mesta gde ljudi traže verziju na srpskom ali ništa.


Skyw@lker

QUOTE (Sasa @ 4. Sep. 2005., 23:34)
Serbian? Ma ne verujem. Ne samo da nisam cuo tu poslovicu, nego ona i ne lici na nase poslovice, jednostavno nije u duhu naseg naroda.

Naravno, voleo bih da gresim.

Obavezno skeniraj tu sliku pa nam je posalji. [/quote]
Jel "humble" u smislu "skroman" ili "ponizan"? ;)
Sasa definitivno je Srpska poslovica, i to stara narodna, nemoj sumnjati u nase kulturno nasledje...   ;)
U svakom slucaju lepa je, bilo bi zaista dobro ako bi Maxscope skenirao sliku, da je vidimo!
"Covek zivi u konacnom svetu, ali njegova masta ne."

Sasa

 Da stvarno, ima je na Mrezi. Ali meni opet ona, bar tako kako glasi na engleskom, uopste ne lici na nase poslovice. Nas narod nema takvu percepciju zivota.

Pokusacu da se raspitam negde. Mozda da to stavimo u Astronomski magazin?...  Ma svakako treba.