• Welcome to Forum Astronomskog Magazina. Please login or sign up.
 

Polarna kapa

Started by sashastar, September 29, 2005, 10:45:35 pm

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

sashastar

Američki naučnici objavili novo upozorenje da se led na Arktiku sve brže topi

Stručnjaci iz američke svemirske agencije NASA kažu da je led koji okružuje Severni pol danas zauzima dve trećine prostora koji je zauzimao pre deset godina.

Ukoliko se topljenje nastavi sadašnjim tempom, led na Arktiku mogao bi potpuno da nestane za 80 godina upozoravaju naučnici. Profesor na Univerzitetu u Kembridžu Piter Vadams, koji takođe istražuje Arktik, kaže da se led sve brže topi zbog sve veće koncentracije ugljen-dioksida u atmosferi, što dovodi do globalnog otopljavanja. Svi naučnici na svetu koji se bave klimom slažu se da taj efekat zaista postoji. Od vremena industrijske revolucije kada je zahvaljujući čovekovim aktivnostima počela da raste koncentracija ugljen-dioksida u atmosferi zagrevanje Zemlje je brže nego u bilo kom trenutku u poslednjih nekoliko hiljada godina.Nema sumnje da se ovo dešava zbog čovekovih aktivnosti.

Izvor ove vesti TV PINK


Skyw@lker

Zaista uznemirujuca vest ali ne i iznenadjujuca. Problem je sto se klima drasticno menja, a mi gotovo da ne mozemo nista da ucinimo. Ali nisam pesimista, pa se nadam da cemo naci valjda neko resenje...
"Covek zivi u konacnom svetu, ali njegova masta ne."

vanillasky

Pa pazi, jedno od resenja si video u matrix-u.

sashastar

Pazite sad ovo pricalo se da smo na pocetku novog ledenog doba
A sad cemo se pregrejati.

Gugi

Hvala Sasha na informaciji! Gadna stvar i sklon sam pesimizmu po tom pitanju: imam utisak da ce biti kao u DAY AFTER TOMORROW- doci ce prije vremena ono sto  ne zelimo.

Sich

Quote from: "Gugi"Hvala Sasha na informaciji! Gadna stvar i sklon sam pesimizmu po tom pitanju: imam utisak da ce biti kao u DAY AFTER TOMORROW- doci ce prije vremena ono sto  ne zelimo.


nece biti kao u day after tomorow :) :)

nista ne moze biti kao u tom filmu :) samo u nekom imaginative world-u
"The only thing standing between me and total happiness is reality." - Douglas Porter

Sich

Quote from: "sashastar"Američki naučnici objavili novo upozorenje da se led na Arktiku sve brže topi

Izvor ove vesti TV PINK


ma u ruzicastom svetu polarne kape se ne tope :)
"The only thing standing between me and total happiness is reality." - Douglas Porter

Skyw@lker

Quote from: "vanillasky"Pa pazi, jedno od resenja si video u matrix-u.

Heheheh  :D  :D  :D  mislim da sam upravo na tako nesto i mislio!!! Takodje sam nasao i ovu (neproverenu) informaciju - ova zima ce biti najhladnija u proteklih 60 god.! Medjutim necu da zvucim senzacionalisticki, kazem ne proverena je vest ali me nista ne bi iznenadilo vise...
"Covek zivi u konacnom svetu, ali njegova masta ne."

sashastar

Malo me pocelo zabrinjavati :
-Promena magnetnih polova
-Ozonske rupe
-Otopljavanje Artika
-Gadaju asteroide
-Zagadenja od svetlosnih do atmosferskih
-Sunce nas protumberise

A ja optimista zaista nisam normalan  :roll:

vanillasky

Plus lose vreme za posmatranje pomracenja......    :D   Salim se, bice vedro

Sich

Quote from: "vanillasky"Plus lose vreme za posmatranje pomracenja......    :D   Salim se, bice vedro


sad barem imamo koga da krivimo ako stvarno bude oblacno
"The only thing standing between me and total happiness is reality." - Douglas Porter

sashastar

Razvedravanje uskoro ce se i sunce videti a mogla bi i koja zvezdica
Izvor: Ribice u akvarijumu + Morsko prase = Astro osmeh  :D

Skyw@lker

Ziveo optimizam!!!  :D
"Covek zivi u konacnom svetu, ali njegova masta ne."

Maxscope

Quote from: "sashastar"Pazite sad ovo pricalo se da smo na pocetku novog ledenog doba
A sad cemo se pregrejati.


Pa zapravo ovo i jeste tacno. Pisalo je o tome u nekom od zadnjih brojeva "National Geographic".
Globalno zagrevanje vodi ka ledenom dobu na taj nacin sto otopljen led sa polova hladi topla tropska mora.
Vec sada postoje citave "reke" hladne, slatke vode koje se nalaze u Atlantskom okeanu. Ako ova hladna voda strujama dopre do Meksickog zaliva i ohladi toplu vodu u njemu, dolazi do promene i zahladjenja klime...............i eto ledenog doba.