• Welcome to Forum Astronomskog Magazina. Please login or sign up.
 

Sta to pade sa neba

Started by sashastar, December 22, 2005, 12:24:47 am

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

sashastar

Komad leda nepoznatog porekla, kružnog oblika, pao je sa neba na teren za golf nedaleko od Tokija. Niko od nekoliko igrača koji su se tu zatekli nije povređen, saopštila je japanska policija.

Vlasti su pokrenule istragu o ovom bizarnom događaju, izjavio je portparol policijske stanice u Suitami, mestu nadomak japanskog glavnog grada. Četiri igrača koja su bila na terenu prvo su čula jaku tutnjavu, a zatim pronašla komad leda u obliku diska, prečnika oko 50 santimetara i debljine 15 santimetara, razbijen u nekoliko delova.

Policija je zatražila od Ministarstva saobraćaja da proveri mogućnost da je ledenica pala sa nekog aviona, s obzirom da je u prošlosti bilo nekoliko takvih slučajeva u blizini tokijskog međunarodnog aerodroma Narite. Međutim, u Saitami nema aerodroma, a ni jedan avion nikada ne preleće teren za golf koji je bio poprište ovog misterioznog događaja.

'Veoma čudno', prokomentarisao je portparol policije, dodajući da je ledenica, teška dva kilograma, stavljena u zamrživač u policijskoj stanici.

Miranda

Zamisli tu smrt da je udarila nekog od igraca....Ni kriv ni duzan umres...

Sich

...a nemas pojma odakle to :)
"The only thing standing between me and total happiness is reality." - Douglas Porter

sashastar

Ali je zato Ledenica uhapsena za pokusaj povrede zemljana  :shock:

Skyw@lker

:P  mozda samo neko hoce da se grudva sa nama...  :wink:
"Covek zivi u konacnom svetu, ali njegova masta ne."

sashastar

Ko zna niko jos nije posumnjao na Deda Mraza nesto mi je tu sumljivo.

solore

Ne mogu da verujem da u 21. veku može da se desi da bilo šta otpadne sa bilo kakve letelice. Doduše, bez uvrede, ako je ruska letelica koja leti pod zastavom neke banana republike, sve je moguće... :wink:

sashastar

Iskreno da ti kazem bas mi se i nesvida tvoja druga recenica
Bez obzira na wink

solore

Statistika je strašna i stojim iza onoga što sam rekao. Veoma cenim Ruse i sve što su učinili za nauku i tehnologiju, nažalost, ne njihovom krivicom, njihova opreme je jeftinija od zapadnjačke ali i radi po principu ,,ako je otpalo pljuni pa zalepi'' ono i radi ali ne do prvog servisa iza ćoška već mnogo dalje. To zavarava vlasnika dok se ne desi tragedija.

sashastar

Dobro ti nama dosao na forum to je najvaznije  :D
Samo neznam zasto si se zalepio za Ruse kao da postoje neki dokazi
ali ih nema samo ledenica u fizideru

solore

China rules !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Skyw@lker

Quote from: "solore"China rules !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!


Aha, imaju dobre igracke....  :P
"Covek zivi u konacnom svetu, ali njegova masta ne."

solore

Možemo se kinezima podsmevati do sudnjeg dana ali stići će oni i na Mesec i do Marsa pre amera.