• Welcome to Forum Astronomskog Magazina. Please login or sign up.
 

Teleskop centar u BG

Started by Helix, September 15, 2011, 10:53:54 am

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Helix

Znam da nije pravo mesto gde postavljam pitanje, ali zašto više ne radi prodavnica teleskopske opreme u Beogradu. Ne mogu da verujem da jedini tip ovakve prodaje u višemilionskom gradu ne može da opstane, a može negde poput Subotice i sl.!!!
Možda će Lajoš ili Gucić dati neko adekvatno objašnjenje.

mravic

Ja ne znam tacne uzroke ali kao privatnik mogu da dam jedno objasnjenje.
Iznajmljivanje lokala u Bg je dosta veliko
Dorinosi i plate za dva radnika je mesecno jako velik izdatak
ostala placanja kao sto je npr, porez na isticanje firme, struja, komunalije, spedicija, carina i PDV, sve su to veliki izdaci a trziste kod nas je poprilicno malo, sto se vidi i po broju citalaca Astronomskog magazina.
Neka me neko ispravi ako gresim.
www.univerzumad.com
Astronomsko opservatorija Night Hawk

fender

Šteta, velika šteta. Naročito za ljude iz Beograda i bliže okoline. Ja samlično bio čest posetilac, ali i kupac.

gile.ms

Ja sam iz bliže okoline Beograda a pošto se radno vreme TC-a u BG poklapalo sa mojim - osim subotom,
ispostavlja se da lakše kupujem sada putem porudžbine na sajtu nego što sam to činio ranije dok je radila radnja :)

Ranije kada sam zaželeo barlow u sredu, morao sam da sačekam subotu da kupim isti...
pre neki dan sam zaželeo novi okular u četvrtak, i stigao mi je na ruke u petak ;)

Jeste bilo lepo i meni da uđem u radnju i da se izgubim u svoj onoj opremi, ali polako ulazimo u eru u kojoj se
problem trgovačkog putnika (čest primer u izučavanju algoritama) rešava na sledeći način:



(preuzeto sa sjajnog XKCD-a)
SkyWatcher 150/750 EQ3, TS 10x50, TS 20x80, Star Adventurer, EOS 550d<br />----------------------------<br />Truly, Madly, Deeply

Toma B

Quote from: gile.ms on September 18, 2011, 12:43:00 pm
pre neki dan sam zaželeo novi okular u četvrtak, i stigao mi je na ruke u petak ;)

Naravno, u današnje vreme sve se nabavlja za 24 sata.....srećom.
Nekada su trebali meseci čekanja, sati telefoniranja u inostranstvo, objašnjavanje lokalnom cariniku ŠTA JE TO TELESKOP......i tako ti veseli problemi.... daleko bilo.