• Welcome to Forum Astronomskog Magazina. Please login or sign up.
 

Njutn 175/1000 na prodaju

Started by Boki Aristarh, April 22, 2006, 02:54:41 pm

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Boki Aristarh

Na prodaju Njutn 175/1000 mm. Optika je kupovna, ostalo je samogradnja. Fotografije teleskopa mogu se videti na astro pijaci. Detalji se mogu dobiti od mene putem maila.
Cena je "ko prvi dodje taj i uzima!".
tel: 034/345-093 popodne.

Q


Boki Aristarh

Jeste, samo je sada preradjen na dobson montazu. Slike mozes videti na fotosima sa poslednjeg Mm-a na Letenci ili ti ih mogu poslati mailom.

Q

Izvini, ali se dugo nisi javio, pa sam ja vec narucio teleskop iz Madjarske, a ionako mi dobson montaza ne bi odgovarala. Hvala u svakom slucaju.

gucic

Mozes li da nam otkrijes tajnu i kazes koji je to teleskop, marka, optika, perfomanse...i koliko je kostao?

Q

Teleskop je Celestron Omni XLT 150, dimenzija 150/750, na CG4 montazi, newton-reflektor. Cena je ukupno 359 evra. Mislim da je za pocetak odlican teleskop, a i cena nije previse visoka. Sta mislite, dal' sam dobro prosao, ili sam se zeznuo sa cenom? Uglavnom, hteo sam teleskop dobar za deep-sky objekte, a opet pristupacan po ceni. Nadam se da sam to uspeo da postignem.

gucic

Ne znam mnogo o tom teleskopu ali izgleda lepo i kvalitetno - bar na slici. Celestron ima dobre teleskope. To je dobar teleskop za deepsky, bar tako kazu performanse. Ne verujem da ces se razocarati! Kakav god da je, svaki je u dobrim rukama jako oruzije.

Q

Da, i meni tako izgleda. Trebalo bi da mi stigne ovog leta, kad njihovo transportno vozilo bude islo u Beograd. Jedva cekam...

Boki Aristarh

Vidim da mnogi kukaju kako nema teleskopa da se kupi u Srbiji pa rekoh da podsetim da Dobrivoje jos uvek nije prodat. Samuje u cosku moje sobe u senci velikog GSO-a. Stavljam i sliku kao prilog u nadi da ce naci neko od korisinika koji ce da ga usvoji...

sale11472

Meni je samo žao što se nisam malo poigrao sa Dobrivojem na Letenki (jedan od retkih teleskopa koji mi je promakao) pošto planiram da pravim/posedujem nešto slično.....
No želje su jedno a finansije drugo (mada kako tebi ide prodaja možda ću i da skupim pare ;) ;D )
Po(t)pis:
TS 10x50 LE dvogled ;)
70/900 refraktor
180/950 ogledalo u izradi
Nova Igracka Celestron MiniMak 70 --- bio na snizenju jako povoljan pa nisam odoleo ;D
Ostalo ne smem od sramote da stavim na spisak dok ne završim ;D

Boki Aristarh

Moguce je da ces stici da skupis pare, ako smatras da je 250 EUR-a neka para... Pa ljudi za bolju trenerku i patike daju vise, a mi kao satro imamo neke ljubitelje astronomije u Srbiji...
Ako planiras da pravis slican teleskop treba da znas da je optika (Orion) koja je ugradjena u Dobrivoja verovatno skuplja nego sto je moja prodajna cena celog teleskopa, tako da mozes da kupis i njega pa izvadi optiku a ostalo baci ako ti se ne dopada... U svakom slucaju ako ti ikada bude trebala pomoc oko pravljenja teleskopa mozes da racunas na mene!

sale11472

October 03, 2007, 11:46:20 pm #11 Last Edit: October 04, 2007, 01:58:44 pm by sale11472
Nije neka para zaradi se to, al kad se odbiju ostali troskovi  :o nekako mi je to uvek delovalo kao sica dok nisma poceo sam da zaradjujem ;) No necemo ovo da pretvorimo o kuknjavu o visokim cenama i niskim primanjima, dozvoljeni i nedozvoljenim minusima itd.
Doduse oglas je aprila da sam tada poceo da ostavljam po koji dinar na stranu, hmmmm videcemo sta ce biti ;)

A naravno tu je i ono specificno zadovoljstvo kad nesto napravim sam. Znam da sam se nesto ucutao sa mojim stativom i novim paralelogramom al to je samo zato sto sam posao iskomplikovao (ma ustvari necu da ga otaljam ocu da ga uradim bas bas  ;D ) ali ce zato da bude prava stvar ;D
Po(t)pis:
TS 10x50 LE dvogled ;)
70/900 refraktor
180/950 ogledalo u izradi
Nova Igracka Celestron MiniMak 70 --- bio na snizenju jako povoljan pa nisam odoleo ;D
Ostalo ne smem od sramote da stavim na spisak dok ne završim ;D

Boki Aristarh

DOBRIVOJE JE DANAS DOBIO NOVOG VLASNIKA MARCONY-ja TAKO DA VIŠE NE PRIMAM PONUDE!
Marcony čestitam ti još jednom na pametnoj odluci, jer je Dobri bio baš džabe. Obzirom da si o.k. momak nisam mogao da odolim da ti ne poklonim i jedan okular pride!
Nadam se da će ti pružiti toliko radosti kao što je meni; pamtim da smo Drago i ja radili sklekove na travi da se smirimo kad smo kroz njega prvi put gledali M27!  :)
Za ostale koji su bili zainteresovani samo mogu da kažem da mi je žao što su propustili ovu priliku!
Pozdrav,
Boki Aristarh.

Marcony

Evo i ja da se javnem. Dobrivoje je stigao u BG jos pre neki dan, ali nisam stigao da odgovorim na temu.
Prva konstatacija kada sam usao kod Bokija je:" U bre, koliki teleskop!". Nisam imao prilike ranije da vidim uzivo neciji licni teleskop, tako da sam ostao odusevljen.

S obzirom da smo dosli kolima po Dobrivoja (ne brini Boki, ime ostaje  :)  ) i to nas cetvoro, bio je problem voziti ga nazad. Nije mi palo na pamet da to moze da bude veliko. Cev je stala u gepek, a postolje je "selo" pored mene i devojke. A od Krivog Vira, gde sam bio tog vikenda, do BG-a mi je cev bila u krilu, a postolje u gepeku, a nas petoro u kolima. Gurali smo se, ali neka...Vredi   :)

Jos nisam stekao prve utiske jer je ruzno vreme, a i iz samog centra grada, gde zivim, se vidi svega desetak zvezda (ako i toliko).

Pozdrav za sve clanove foruma, a posebno za AD Aristarh!!!

sale11472

Quote from: Boki Aristarh on October 06, 2007, 10:12:11 pm
Za ostale koji su bili zainteresovani samo mogu da kažem da mi je žao što su propustili ovu priliku!



Što da ti bude žao?? Može samo njima (tj nama) da bude žao ali nema veze ima vremena.....

I da naravno čestitke novom ponosnom vlasniku ;D
Po(t)pis:
TS 10x50 LE dvogled ;)
70/900 refraktor
180/950 ogledalo u izradi
Nova Igracka Celestron MiniMak 70 --- bio na snizenju jako povoljan pa nisam odoleo ;D
Ostalo ne smem od sramote da stavim na spisak dok ne završim ;D