• Welcome to Forum Astronomskog Magazina. Please login or sign up.
 

Najnoviji domaci test dSLR- Canon vs. Nikon (iliti vodic za kupovinu)

Started by Sekula, April 14, 2010, 08:16:24 pm

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Sekula

Prijatelji,

Posto sam i sam veliki ljubitelj dobre fotografije, a pogotovu astro, moram da istaknem i puno pohvalim (i ovde postujem) najnoviji test gospodina Nebojse Milanovica. Rec je o uporednom testu Canona 500d i Nikona 90d, te Nikona 5000d. Rec je o trenutno najnovijim aparatima na trzistu koji izgledaju sasvim primamljivo. I sva tri mogu da se sasvim sigurno vrlo kvalitetno upotrebe u astrofotografske svrhe. Naglasavam upravo vrlo dobar deo koji govori o ISO osetljivosti i shumu kod sva tri modela, pogotovu u nocnim uslovima. Test je po meni vrlo korektan i nezavistan i ne naginje ni na ciju stranu. Savetujem sve zainteresovane kupce da ovo dobro procitaju i isprate:

http://www.bmfoto.rs/test_canon-500-d-vs-nikon-d-90-vs-nikon-d-5000-veliki-uporedni-test_77

Poz.
| SW newtn 200/1000 | SW NEQ6 Synscan goto | Logitech Quickam Pro 3000 | Canon EOS 550d | Baader astrosolar filter |  SW Black Diamond ED 80/600 | Flattener korektor SW 0.85 | Lacerta MGEN autoguider | Nikon action ex 10x50 cf binocular |

kruska

Kad sam se razmisljao kupiti nikon ili canon pogledao sam vise sajtova medju njima i steve's digicams i mnoge druge...
Uglavnom,  kad sam kupio canon 500D shvatio sam da su Nikon i Canon slicni i da je tu mrtva trka.
Svako hvali svoga konja a na jednom sajtu sam video da pise da je nikon bolji na ISO 100-400 od Canona
Posto sam isti test sproveo na mom EOS 500D ukapirao sam da je to paljevina te ako mene uzimate u obzir, necete pogresiti nikako bilo uzeli Nikon ili Canon
Ja ipak  vise volim Canon.

Sekula

Quote from: kruska on April 14, 2010, 08:51:15 pm
Kad sam se razmisljao kupiti nikon ili canon pogledao sam vise sajtova medju njima i steve's digicams i mnoge druge...
Uglavnom,  kad sam kupio canon 500D shvatio sam da su Nikon i Canon slicni i da je tu mrtva trka.
Svako hvali svoga konja a na jednom sajtu sam video da pise da je nikon bolji na ISO 100-400 od Canona
Posto sam isti test sproveo na mom EOS 500D ukapirao sam da je to paljevina te ako mene uzimate u obzir, necete pogresiti nikako bilo uzeli Nikon ili Canon
Ja ipak  vise volim Canon.



Sto se tice ISO osetljivosti, za svaki ISO u nocnom uslovima je prilozena fotografija za sva tri modela sa potpuno istim kadrom i sa vrlo slicnim objektivima. Dovoljno je pazljivo razgledati fotke. Sta da kazem, nego da se slazem da su nijanse u pitanju. Mada se na slicnim forumima vode borbe izmedju Canondzija i Nikondzija. Skoro da se moze reci da je mrtva trka i da je takva rasprava  prilcno obesmisljena u samom startu. U principu, svodi se na polaznu pricu, ja ono sto imam kod sebe je trenutno najbolje. I tako, svako svoga konja hvali. Mislim da je jako bitno imati na umu za sta ce sve taj aparat da koristi, u kakvim radnim uslovima, koliko ce cesto biti koriscen i da li ce se uz njega dalje dogradjivati sistem optike.

Poz.
| SW newtn 200/1000 | SW NEQ6 Synscan goto | Logitech Quickam Pro 3000 | Canon EOS 550d | Baader astrosolar filter |  SW Black Diamond ED 80/600 | Flattener korektor SW 0.85 | Lacerta MGEN autoguider | Nikon action ex 10x50 cf binocular |