• Welcome to Forum Astronomskog Magazina. Please login or sign up.
 

XXVII BAV -- Beogradski astronomski vikend

Started by stameni, June 18, 2009, 04:35:41 pm

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

stameni

Hm, manifestacija preksutra, a niko se ne javlja...? C-c-c :)

Elem, na http://www.adrb.org imate "plan i program" manifestacije, pa ako ste zainteresovani, da se vidimo! Kao i nekoliko poslednjih godina, na kraju prvog dana BAV-a astro-ljubitelji će se podeliti u dve ekipe: jedna će ići na Narodnu opservatoriju, a druga na Astronomsku. Moja malenkost će ipak obići Astronomsku opservatoriju.

Dakle, ko dolazi? Za forumaše-Beograđane valjda ne treba ni da pitam, ali Saša, Janko i Genesis...? Naravno, "vanzemaljci" su kao i uvek dobrodošli da se pojave :)

Biće interesantnih predavanja i raznih predavača, ali je verovatno najkvalitetnije dvodelno predavanje profesora Ivana Aničina, nuklearnog fizičara i profesora beogradskog Fizičkog fakulteta.

sale11472

Šta ima da se javljamo pa videćemo se tamo ;)
Po(t)pis:
TS 10x50 LE dvogled ;)
70/900 refraktor
180/950 ogledalo u izradi
Nova Igracka Celestron MiniMak 70 --- bio na snizenju jako povoljan pa nisam odoleo ;D
Ostalo ne smem od sramote da stavim na spisak dok ne završim ;D

cola

Ja sad nisam siguran da cu otici na sva predavanja ali na AOB moram da odem :D

SW 150/750 BD NEQ3; 50/600
colinaastronomija.wordpress.com

GENESIS

Članovi Astronomskog društva "Milutin Milanković" Pančevo dolaze sigurno.

Ne znam da li ću i ja moći (voleo bih).
Nisam u Srbiji.

Pozdrav

POSEYDON

Ja radim u subotu uveče neku Nokia žurku na Kalemegdanu,ali u nedelju ću sigurno doći bar na neko predavanje,i da se malo upoznam sa ekipom sa foruma i dobijem neki savet,ne bi li pametnije počeo da koristim moj Celestron :))))

cola

Pa ni ako ne uspes sad, uskoro je i Letenka...
SW 150/750 BD NEQ3; 50/600
colinaastronomija.wordpress.com

Sasa

Ne verujem da ću ja moći da idem. Treba konačno da završimo Astronomiju i sad ima puno posla.

stameni

:( Taman sam mislio da ćemo se ispričati uživo, ali ti odsustvo ipak opravdavamo :)

Bez tebe definitivno nije isto, ali ćemo ti prepriča[va]ti kako je bilo :)

cola

Sta bre prepricavati, nek procita clanak u onoj tamo Astronomiji :))))))))))))))
SW 150/750 BD NEQ3; 50/600
colinaastronomija.wordpress.com

stameni

Pa, iskreno želimo da bude i one tamo "Astronomije"...

Sasa

Pa i ja bih došao samo zbog priče. Mislim, predavanja su dobra, samo nikad nisam stigao da ih slušam jer je napolju obično bilo zanimljivije :)

cola

A sta znaci ako tehnicki i vremenski uslove dozvole? Jel se Avezdara jos nije popravila ??
Vremenska prognoza ne obecava posmatranje :/ :(
SW 150/750 BD NEQ3; 50/600
colinaastronomija.wordpress.com

sale11472

Quote from: cola on June 20, 2009, 01:21:14 pm
A sta znaci ako tehnicki i vremenski uslove dozvole?


I jesi li saznao odgovor ili ste se sklonili od kiše ;)
Po(t)pis:
TS 10x50 LE dvogled ;)
70/900 refraktor
180/950 ogledalo u izradi
Nova Igracka Celestron MiniMak 70 --- bio na snizenju jako povoljan pa nisam odoleo ;D
Ostalo ne smem od sramote da stavim na spisak dok ne završim ;D

cola

Pa nije kisa, vise su oblaci :( ....
Izvestaj sa BAV-a, kao i sto sam obecao ;)
Ja sam dosao nesto kasnije tj oko 18:40, banuo sam na projekciju filma u planetrijumu, kako sam usao tako se i zavrsio :( . Na Zvezdaru se krenulo uprkos vremenskim uslovima. Nismo bili bas i brojni od formurasa samo Stameni, Genesis sa ekipom iz Panceva, NeS i Sale koji je bio samo na predavanjima, ekipa sa kule(ADRB-a) i nesto anonimusa :)... U biblioteci je bilo kratko predavanje o istoriji opservatorije da bi nakon toga posetili onaj manji dupli refraktor i tu dobili neke opste informacije o tipu teleskopa/montaze...
Onda jos price o bivsim direktorima...
Kad se sve to zavrsilo otislismo do velikog refraktora :) , opet prica o instrumentu i objasnjenja na pitanja koja su postavljali posetioci :P ...
Slika na zalost nema :(
Vidimo se svi sutra na BAV-u !!!

SW 150/750 BD NEQ3; 50/600
colinaastronomija.wordpress.com

sale11472

Genesis je došao na Zvezdaru ili ...
Mislim ja ga nisam video u planetarijumu.
Po(t)pis:
TS 10x50 LE dvogled ;)
70/900 refraktor
180/950 ogledalo u izradi
Nova Igracka Celestron MiniMak 70 --- bio na snizenju jako povoljan pa nisam odoleo ;D
Ostalo ne smem od sramote da stavim na spisak dok ne završim ;D