• Welcome to Forum Astronomskog Magazina. Please login or sign up.
 

National Geographic

Started by Maxscope, November 29, 2006, 02:16:07 am

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Maxscope

Procitao sam da se "National Geographic" magazin od oktobra prodaje i u Srbiji sto me bas raduje.
Mislim da je National Geographic jedan od najkvalitetnijih magazina pun fenomenalnih fotografija i zanimljivih tema.
Clan sam National Geographic Society vec godinama i do sada me ni jedan broj magazina nije razocarao i sada kada je magazin dostupan u Srbiji preporucujem ga svima.
Nakon ove reklame NG magazina :-), skrenuo bih paznju na decembarsko izdanje, gde je glavna tema Saturn.
"Saturn,as You`ve Never Seen It" je odlican text o najnovijim saznanjima pracen fenomenalnim fotografijama ove planete i njenih satelita, kako to vec dolikuje magazinu.
U ovom izdanju je takodje zanimljiv text o Zemlji i njenom nastanku "Earth, In the Beginning", takodje pracen izuzetnim fotografijama.
Veliki bonus decembarskog izdanja je poster koji na jednoj strani ima planete solarnog sistema (8 Planets, the new cosmic order),  ponaosob i karakteristikama planeta. Iako je naslov postera "8 planeta", na posteru se nalaze i tri "dwarf" planete, dakle Pluton, Ceres i Eris.
Na drugoj strani postera se nalaze dva solarna sistema, jedan sa unutrasnjim planetama i orbitama a drugi sa spoljasnjim panetama i orbitama i mnostvom kratkih, propratnih textova na posteru....
Poster je otprilike 80cm. x 50cm.
Eto, koga zanima neka pogleda decembarsko izdanje "National Geographic" magazina...
Pozdrav.   

vmiro

Prvi broj je izasao ima vec skoro mjesec dana. Sta reci, casopis je vrhunski. Teme su vise nego zanimljive, a mislim da nisam ni u jednom casopisu vidjeo kvalitetnije fotografije, sto se tice stampe, a 70% casopisa cine fotografije !
Tako da, zeljno iscekujem naredni broj. :)

sashastar


astromilke

209 dinara je bio prvi broj. Iskreno ja sam mislio da nece biti ispod 300!
Izgleda da je decembarski broj vec izasao - informacija od pre 5 minuta.
Mogli bi ovde da postujemo info o clancima iz NG-a u ovom slucaju vezano za astronomju kad ih bude bilo kako bi oni, koje samo to zanima (ja sam jedan od njih) znali koji broj da kupuju!? Nista ne mislim lose o NGu samo nisam toliki ljubitelj prirode,zivotinja itd...
SW Newton 76/900
EOS 1200D

GENESIS

December 31, 2006, 03:57:05 pm #4 Last Edit: December 31, 2006, 04:05:59 pm by GENESIS
Odličan članak o Saturnu i prstenovima , mesecima i misiji Kasini-Hajgens. Ima dobrih slika uz tekst.

http://www7.nationalgeographic.com/ngm/0612/feature1/multimedia.html

NShappy

Da dodam ponešto na ovu temu. Mada više je to priča o zemlji Srbiji i pošti kod nas. :-X

Čim sam čuo da NG počinje da izlazi kod nas, pretplatio sam se i to na dve godine. Uz dvogodišnju pretplatu su obećali i ranac sa logom NG.

Prvi broj mi je stigao sa velikim zakašnjenjem, bukvalno dva dana pred izlazak drugog broja a u poštanskom sandučetu sam ga zatekao raspakovanog i izgužvanog?!? >:(
Drugi broj mi nije uopšte stigao. >:( Nakon što sam zvao njihovu podršku poslali su ga ponovo i stigao je odmah sutradan.
Treći broj se pojavio davno na kioscima a meni još nije stigao. >:( Danas ću opet da ih zovem.
Ranac su poslali još početkom decembra. Još nije stigao. >:(
Naravno, žalbe pošti ne pomažu jer su za takve probleme zaduženi oni sami.

Dakle, kupujte ga u trafici. Batalite pretplatu.

mravic

To rade neodgovorni postari. I ja imam problema sa slanjem poste u Hrvatskoj. I tamo toga ima. Na jednu adresu kada saljem, obavezno casopis nestane. To se dogadjalo nekoliko puta zaredom i ja posaljem preporuceno. Mora da je postar bio ljut jer ne sme da uzme casopis i vratio mi ga je nazad sa objasnjenjem da takva adresa ne postoji. Sta reci...
www.univerzumad.com
Astronomsko opservatorija Night Hawk

Skyw@lker

Ja sam se pretplatio na godinu dana i dobio sam ranac bez problema. Jedino sam zaboravio da im posaljem uplatnicu pa sam morao malo duze da cekam da mi stigne prvi broj posle pretplate, znaci - ja sam bio kriv.  ;)
Inace poster je veoma kvalitetan kako i dolikuje jednom svetskom casopisu i vec sam ga okacio u sobi!  :) Da li bi neko mozda prodavao prvi i drugi broj (oktobar i novembar 2006)?  :) Moze i razmena za neke SF ili dokumentarne astro filmove ili programe. 8)

poz. svima
"Covek zivi u konacnom svetu, ali njegova masta ne."

stameni

Quote from: astromilke on November 29, 2006, 10:59:11 pm
Mogli bi ovde da postujemo info o clancima iz NG-a u ovom slucaju vezano za astronomju kad ih bude bilo kako bi oni, koje samo to zanima (ja sam jedan od njih) znali koji broj da kupuju!? Nista ne mislim lose o NGu samo nisam toliki ljubitelj prirode,zivotinja itd...


Hm, u pravu si. Ovih dana sam kupio svoj prvi primerak časopisa, maj 2007, i prilično sam razočaran. Ne zanima me nešto mnogo naseljavanje Amerike, život u Indiji i sl. stvari. U principu, to jeste geografija, onako -- "po definiciji", pa možda pokušavam da pratim pogrešan časopis.

Ako bude neke fizike i astronomije, možda se i predomislim...

vmiro

Evo ima i specijalno izdanje NGM-a vezano za astronomiju, cijena oko 10$:
http://magma.nationalgeographic.com/ngm/space/

astromilke

Pa lepo stanesh na kiosk prolistas na brzinu i vidis sta ima zanimljivo za tebe...

Ne znam samo dal' ima na webu da se vidi sadrzaj za svako izdanje, to bi bilo jos lakse...
SW Newton 76/900
EOS 1200D

Dušan

Secam se da je pre oko 2 meseca bio jedan clanak o zvezdi Eta Carinae koja ce postati hipernova. Njena fotografija je bila na naslovnoj strani.

vmiro

Quote from: astromilke on June 08, 2007, 09:10:41 am
Pa lepo stanesh na kiosk prolistas na brzinu i vidis sta ima zanimljivo za tebe...

Ne znam samo dal' ima na webu da se vidi sadrzaj za svako izdanje, to bi bilo jos lakse...


Glavne price mozes vidjeti na glavnom sajtu magazina: www.ngm.com/0706, sa jos dodatnih sadrzaja (wallpaper, video klipovi...), gdje broj '07' oznacava godinu, a '05' mjesec...znaci gornji link je za majsko izdanje!
Nasu verziju nisam uspjeo naci, sem od izdavaca: http://www.burda.co.yu/national-geographic.html