• Welcome to Forum Astronomskog Magazina. Please login or sign up.
 

Ko je najveca kosmicka sila

Started by flintviking, July 10, 2007, 11:07:14 pm

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Toma B

Quote from: NASA on July 11, 2007, 11:23:55 am
nije otkrio struju nego prenos struje...
ali ne shvatam zasto takva reakcija i  ovaj odgovor na Flintvikingov glas?!
svako ima pravo da glasa kako hoce-sto i radimo dok se ne pojavi neko ko ce da pametuje.

Pa da sam hteo da saznam sta je Tesla otkrio samo bi otisao u najcrnju kafanu i pitao pijane birtase: Sta je otkrio Tesla?...svi bi me popreko pogledali i rekli :  STRUJU!
Zasto malo ne procitas o mnogobrojnim Teslinim otkricima i unapredjenjima vec postojecih uredjaja ili procesa,ratu struja...itd.
A reakcija nije bila na Flintvikingov glas nego na tvoj post....

flintviking

Tomo,
nemas razloga za prenapregnutost,
opusti se, mi smo si nasi,
Vidi, kazes bio je SSSR,  a sta je danas, Rusija, po tebi nije kosmicka sila. Ko je prvi uveo turizam van planete zemlje, izvini, ali ko?
jesu li ameri, sutra malo, nego oni dodju kod bacuske, keknu dolare pa idu turisticki u kosmos.
Ima argumenata puno, a najveci je onaj koji sam naveo da Rusija ima finansiska sred. kao SAD , otisli bi sto godina unapred.
a i ovako su bolji. koliko god ti se cinilo to kao subjektivan stav.

Kizo

Nemacka je u evropskoj uniji pa moze se reci glavna. Mozes da glasas za EU,  neces pogresiti, to ti je kao da si glasao za nemacku.
Inace se slazem. I Rusi i Ameri su uzimali nemacke naucnike... Ameri u oblasti astronomije, a Rusi kolliko znam opticare iz nemacke su pokupili i sve odveli za Rusiju.
Nije nemacka za zanemarivanje....

Kizza

Na zalost oni su imali i prvi direktan TV pranos ali ipak trenutno su Rusi br.1 ;D!
Negde sam cuo da je Tesla izmislio struju ali ne mogu da se setim gde?Mozda sam procitao na nekom forumu ???
Tomo apsolutno te razumem :'(
Ako Ljudski život teče nepovratno kao reka,šta nas čeka u Okeanu?

flintviking

Kizo, tako je , Rusija je br.1.

A, ljudi, ima pesma

Dok je struju izmisljao Tesla, Ameriko sisala si vesla. ???

NASA

ja nisam bio u pravu-Tesla nije otkrio struju nego je njegov sistem naizmenicnih struja je омоgucio znatno laksi i еfikasniji prenos еlektricne energije na daljinu. :)

flintviking

Nasa, mislim da se previse opterecujes sitnicama. Rekao sam ti vec, iskuliraj, ma ti si odlican momak. Nemas o cemu da brines.

NASA

ma znam-nego ne volim da stvari ostanu nejasne... :) :)
hvala na komplimentima :)

flintviking

Molim , i drugi put.. 8)
Izjednacenje. Nadam se da ce Rusi sada da povedu, ili ;makar mi,
::)


mmilan

Ipak ne mogu a da ne prokomentarisem - prilicno glupo glasanje i totalno nerelano. Najbolji pokazatelj o besmislenosti ove teme je EU - 0, Srbija 3. Ljudi bre, 500 godina ne mozemo da stignemo u kosmickom progarmu i nauci uopste ono sto je uradjeno u EU. Da nije zalosno, bilo bi smesno.
I da, Tesla o kome ste se raspravljali - ako ste zbog njega glasali za Srbiju bolje da ste glas dali USA. Covek se uvek predstavljao kao amerikanac srpskog porekla (a u beogradu i Srbiji proveo celih 36 sati)
http://www.svetnauke.org/
Great people talk about ideas, average people talk about things, and small people talk about wine - Fran Lebowitz

flintviking

Moram da likujem sto Rusi vode,

Milane, naravno da je Srbija ubacena da malo opustimo temu.
A nekada, zasto da ne...

E to je razlika, ja verujem da ce mo mi biti kosmicka sila, ti ne..... 

I sam sam glasao za Ruse, ali u buducnosti....

Srbija do Plutona, (iako nije vise planeta)

mmilan

http://www.svetnauke.org/
Great people talk about ideas, average people talk about things, and small people talk about wine - Fran Lebowitz

flintviking

July 12, 2007, 11:42:19 pm #27 Last Edit: July 12, 2007, 11:44:24 pm by flintviking
Quote from: NASA on July 12, 2007, 11:10:02 pm
Rusi vode...


He he, sta je NASA, ne svidja ti se rezultat, a kako stojimo sa filmom i knjigom..... 8)

Ne ide da obrisem post pa da pravim zabune kao sa Stojanovim, zato cu ga izmeniti, zapravo dodati samo komentar koji glasi:

Jao, NASA, pa ti si glasao za Srbiju, izvini, ja mislio da si za amere, zaboravio sam...

Kizza

Tesla je bio mnogo ljut na Kraljevinu Srbiju ,jer ga je dva puta odbila za stipendiju.Zasto ???
Ako Ljudski život teče nepovratno kao reka,šta nas čeka u Okeanu?

flintviking

Nije bilo sluha, kao i sada sto nema sluha, a mozda nije bilo ni para, mozemo da nagadjamo.
Da li mislis da bi bilo koja zemlja osim usa, mogla finansijski i tada i sada da podrzi naucnika tog kalibra.
Da se ne lazemo.
Danas su nobelovci oni koji imaju najbolje sponzore.To ne znaci da oni kupuju priznanje, nego da imaju najbolje uslove za rad.
Kada bi Tesla ovde mogao da ima uslove za rad, cak i danas.